Neler Yeni

Gitar Teli Akord Yapıldıktan 2 Gün Sonra Koptu Nedendir?

Last King

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Ahmet
Beyler Gecenin 3 ünde Gitar Teli Koptu Kendiliğinden Bu Normal mi?
Olurmu Gitarda Böyle Şeyler Akord Filan Yapmiyodum Yattım Kendiliğinden Koptu

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
Konuyu keşke "konu dışı" kategorisine açsaydın. Ayrıca başlıktaki "Acil" ibaresini kaldır. Burada bir şey söylense bile acil olarak derken neyi kastetmiş olabilirsin ki ? Ayrıca son zamanlarda akord ile oynadın mı ?

Last King

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Acil Cevap Lazım Harbi Korktum Tamda Yatarken Ani Oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu keşke "konu dışı" kategorisine açsaydın. Ayrıca başlıktaki "Acil" ibaresini kaldır. Burada bir şey söylense bile acil olarak derken neyi kastetmiş olabilirsin ki ? Ayrıca son zamanlarda akord ile oynadın mı ?
Özür Dilerim Unutmuşum

Akord İle 1 2 gün icinde oynandı

Benim Bildiğim Akord Yapılan Anda Kopması lazim

ruzgax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eren Rüzgar
Olabilir normaldir. Telin alt kısmındaki bağlantı yeri gevşemiştir belki zaten teller gergin olduğu için boşalınca aniden fırlamıştır. Ya da zamanında çok germişsindir. Eğer yerinden çıkmamış kopmuşsa yeni tel alman lazım diye biliyorum çünkü bir tel kopsa bile tüm tellerin değişmesi gerekiyor gitarda.

Last King

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Ahmet
Olabilir normaldir. Telin alt kısmındaki bağlantı yeri gevşemiştir belki zaten teller gergin olduğu için boşalınca aniden fırlamıştır. Ya da zamanında çok germişsindir. Eğer yerinden çıkmamış kopmuşsa yeni tel alman lazım diye biliyorum çünkü bir tel kopsa bile tüm tellerin değişmesi gerekiyor gitarda.
Tm ama 2 gün sonra kopması normal mi

ruzgax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eren Rüzgar
Tm ama 2 gün sonra kopması normal mi
Normal hocam çok gerilmiştir yanlışlıkla ondan olmuştur belki de. Ayrıca telin kalitesinden kaynaklı da olabilir. D'addario ya da daha uygun fiyatlı Alice marka öneririm ve internetten alırsanız dükkanlardakilerden daha ucuza gelir

Last King

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Ahmet
Normal hocam çok gerilmiştir yanlışlıkla ondan olmuştur belki de. Ayrıca telin kalitesinden kaynaklı da olabilir. D'addario ya da daha uygun fiyatlı Alice marka öneririm ve internetten alırsanız dükkanlardakilerden daha ucuza gelir
Eyv Çok Teşekkürler Bu Saatte Cevap Yazdığından

Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Bager Altındağ
Mevsim değişikliği var, gitar sap ayarları değişiyor. Bir de gitarı çalmayıp köşeye bırakacaksan telleri esnet öyle köşeye bırak çaldığında yine akorunı yaparsın sağlıklısı bu.Bir de her tel her gitara olmuyor ona dikkat etmen lazım.

Top Bottom