Neler Yeni

Yardım God Of War oyununda ekran kartı çok fazla ısınıyor...

Fireable

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Alper Parlak
Gigabyte Aorus Master. AMD programında fan hızını 75'e alıyorum, MSI Afterburner da %90 gözüküyor. Ona rağmen 70-73'de geziyor. Dediğim kasam dar geldiği için hava alamıyor anladığım kadarıyla.
Kasa benimde dar aslında takarken köşeleri sürttü. Aorus masterin öyle olması garip olmuş.

oguz13

80+ Bronze
Resim o kadar kaliteli ki windows 98'deki gibi yavaş yavaş yüklendi resim.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yunus Şahin
Kasa benimde dar aslında takarken köşeleri sürttü. Aorus masterin öyle olması garip olmuş.

Şu an ki kart bu değil ama bunun gibi kasam tam sığdı. Çapraz sokabildim kasanın içine. Sıfır yani, ucu ucuna.

fr_2625.jpg

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yunus Şahin
Benim de böyle.

Alla alla benim ki niye böyle o zaman? Snowman T6 Ultra soğutucu bloğu GPU'nun bellek kısmına geliyor. Acaba onun sıcaklığıyla birlikte soğumasına izin vermiyor. Ondan olabilir mi acaba?

Fireable

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Alper Parlak
Alla alla benim ki niye böyle o zaman? Snowman T6 Ultra soğutucu bloğu GPU'nun bellek kısmına geliyor. Acaba onun sıcaklığıyla birlikte soğumasına izin vermiyor. Ondan olabilir mi acaba?
Bende de arctic freezer 34 var oda üstüne geliyor. İşlemci ekran kartını değilde ekran kartı işlemciyi ısıtıyor. (sıcak havayı kuleye atıyor)

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yunus Şahin
Bende de arctic freezer 34 var oda üstüne geliyor. İşlemci ekran kartını değilde ekran kartı işlemciyi ısıtıyor. (sıcak havayı kuleye atıyor)

Kasa ve işlemci soğutucuyu değiştirip denemem lazım. Sorun ikisinden birinde de hangisi bilemiyorum.

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Mehmet Yılmaz
Kasa ve işlemci soğutucuyu değiştirip denemem lazım. Sorun ikisinden birinde de hangisi bilemiyorum.
Kasa önü mesh mi? birde sürekli öyle açık mı duruyor kapakları açıksa hava sirkülasyonu o kadar iyi olmuyormuş

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yunus Şahin
Kasa önü mesh mi? birde sürekli öyle açık mı duruyor kapakları açıksa hava sirkülasyonu o kadar iyi olmuyormuş

Mesh.

Yok sadece fotoğraf için açtım. Açıkken daha serin çalışıyor. Eski fotoğraf zaten. Şimdi baya değişiklik oldu, fan falan ekledim.

Oyun için değerler bu @Fireable ;

Adsız-min.png

Fireable

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Alper Parlak

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yunus Şahin
77 derece biraz fazla ve o hotspot ne ya 93 derece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2200rpm bide.

Diyorum ya işte bir çözüm bulamadım. Fan ekledim ama nafile.

Altta 2 tane Akasa Viper ekledim. Snowmanın fanlarını üste egzoz olarak ekleyip Arctic P12'yi bloğa taktım ama yok. Serinletemedim bir türlü. Undervolt yaptım o zaman çok güzel serin çalışıyordu ama bir süre sonra onda da oyundan atıyordu.

fr_2785.jpg

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Mehmet Yılmaz
Mesh.

Yok sadece fotoğraf için açtım. Açıkken daha serin çalışıyor. Eski fotoğraf zaten. Şimdi baya değişiklik oldu, fan falan ekledim.

Oyun için değerler bu @Fireable ;

Alıntıyı görüntüle
Senin monitör kaç HZ monitörün ne kadar FPS veriyorsa oyun ayarlarından ona göre FPS yi sınırla yoksa kart gereksiz aşırı güç harcamış olur örneğin Valoranta ilk girdiğimde FPS sınırlama yoktu benim kart 75 dereceleri gördü yardırabildiği kadar yardırıyordu ondan sonra ayarlara girip FPS yi 150 ye çektim gıkı çıkmıyordu :D

Top Bottom