Neler Yeni

Gölgeli çift görme(tek göz ilede)

X MUSK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ege Aşkın
bu bendede oldu gözlerimi titretiyordum sonra bir süre sonra kötüleşti çünkü gözüm bulanıklaşıyordu yaparken şimdi oluyor

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
herkeste var galiba istediğimde 2 tane görebiliyorum ben elimi
Yanlış anladın galiba hocam :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

O odakla alakalı telefondaki portre modu gibi düşün öyle olunca odak dışındaki yerler bulanıklaşıyor ve sen odak dışını çifterli görebiliyorsun
Onun sebebi yakındaki cisme odaklandığında mecburen iki gözde burundan tarafa doğru gidecek buda işte çift görmene sebeb oluyor. Aslında sen gözünü şaşı yaptığında burnuna odaklanmış oluyorsun.

Ariseks

80+ Gold
Yanlış anladın galiba hocam :)

Onun sebebi yakındaki cisme odaklandığında mecburen iki gözde burundan tarafa doğru gidecek buda işte çift görmene sebeb oluyor. Aslında sen gözünü şaşı yaptığında burnuna odaklanmış oluyorsun.
Hocam bence bu her insanda var çift gören sorunu sizde olan ben çok az da olsa öyle görüyorum en azından(rahatsız etmiyor hatta konuyu görene kadar fark bile etmedim)
Ve bazen bir yerime bir darbe aldığımda veya yere düştüğünde gözümü şiddetli bir şekilde kapıyorum ve hem net değil hem gölgeli görüyorum gözümü iyice ovana kadar

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Hocam bence bu her insanda var çift gören sorunu sizde olan ben çok az da olsa öyle görüyorum en azından(rahatsız etmiyor hatta konuyu görene kadar fark bile etmedim)
Ve bazen bir yerime bir darbe aldığımda veya yere düştüğünde gözümü şiddetli bir şekilde kapıyorum ve hem net değil hem gölgeli görüyorum gözümü iyice ovana kadar
Ben üste kaymış şekilde görüyorum. (Tek gözümü kapatmama rağmen) benim çift görmeden kastım şu gözünü şaşı yapar gibi değil. Anlatması zor ya

Ariseks

80+ Gold
An
Ben üste kaymış şekilde görüyorum. (Tek gözümü kapatmama rağmen) benim çift görmeden kastım şu gözünü şaşı yapar gibi değil. Anlatması zor ya
Anladım hocam böyle arkada gölge var gibi oluyor
Elinizi aynaya yaklaştırın aynadaki elinize bakın etrafında bir çizgi gibi bir şey var onun gibi

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
An

Evet , herşeyi çift görmüyorum ; cismin ve ışığın bulunduğu ortama , rengine , şekline göre vb değişiyor.

Mesala yazılar üst tarafa kaymış şekilde (bu yazının 1/10 u üste 1/20 1/2 1/1 i gibi belli oranda üste doğru çift görüyorum) bu değerde cismin ve ışığın bulunduğu ortama , rengine , şekline göre vb değişiyor.

An

Elinizi aynaya yaklaştırın aynadaki elinize bakın etrafında bir çizgi gibi bir şey var onun gibi
Birde bazen çok kötü , bazen çok iyi oluyor. Yani değişkenlik gösteriyor. İyileşmez isem araştırma hastenesine gideceğim.

Reverse Flash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Enes
Konudan bağımsız ama arkadaşlar bende farklı bir problem yaşıyorum internetten baktığımda yaşayan çok insan var hatta annemdede varmış. Gözümün önünde siyah bir nokta var :D Sadece sol gözümde var. Kafama takarsam görüyorum takmazsam görmüyorum. Akşamları beyaz ışığın olduğu yerde görüyorum. Gündüzde aynı şekilde dikkat edersem görüyorum. Başka böyle olan varmı?

Sternog

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,973
İsim
Orçun Kaynar
Konudan bağımsız ama arkadaşlar bende farklı bir problem yaşıyorum internetten baktığımda yaşayan çok insan var hatta annemdede varmış. Gözümün önünde siyah bir nokta var :D Sadece sol gözümde var. Kafama takarsam görüyorum takmazsam görmüyorum. Akşamları beyaz ışığın olduğu yerde görüyorum. Gündüzde aynı şekilde dikkat edersem görüyorum. Başka böyle olan varmı?
ölü pixel varmış

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Aynı problem ben de var fakat göz numaramın artık büyüdüğü dolayısıyla olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü gözlüğü çıkartınca 2 katına çıkıyor ve sol gözüm ile gözlüğün sağ camından bakınca sorun neredeyse kayboluyor.

Aynı problem ben de var fakat göz numaramın artık büyüdüğü dolayısıyla olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü gözlüğü çıkartınca 2 katına çıkıyor ve sol gözüm ile gözlüğün sağ camından bakınca sorun neredeyse kayboluyor.
Astigmat olan gözümde oluyor bu arada daha çok.

Son düzenleme:

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Göz haraketlerine göre haraket eden şey mi ? O dünya nüfusunun çoğunda var. Böyle olan böyle olmayandan fazla.

Reverse Flash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Enes
Göz haraketlerine göre haraket eden şey mi ? O dünya nüfusunun çoğunda var. Böyle olan böyle olmayandan fazla.
Gözünü nereye çevirirsen o tarafa giden bir siyah nokta işte. Kimisinde daha fazla varmış.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Gözünü nereye çevirirsen o tarafa giden bir siyah nokta işte. Kimisinde daha fazla varmış.
Normal bu , vitreus sıvısının yaşlanması.

Ama ışık çarpmasıda oluyorsa doktora başvur.

Top Bottom