Neler Yeni

Göz ve deride sarılık

Raidocix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Semih
son 3 aydır vs gözlerimin beyaz kısımları ve yüzüm ve kollarım çok sarı gözüküyor çok az su içiyorum bazen 2 gün hiç içesim gelmiyor o yüzdenmidir

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Emre Yılmaz
son 3 aydır vs gözlerimin beyaz kısımları ve yüzüm ve kollarım çok sarı gözüküyor çok az su içiyorum bazen 2 gün hiç içesim gelmiyor o yüzdenmidir
Hastalığın adı sarılık. Sarılık diye googlede aratabilirsin. Genelde bebeklerde olur ve normal kabul edilir. Yetişkinlerse görülürse bir hastalığın habercisi olabilir. Kandaki kırmızı hücreler karaciğerde normal olarak yıkılıp safra ile atılır. Sarılıkta ise yıkım atılımdan fazla olur ve bilirubin denen sarı madde atılmadan kalır. Bu madde gözün beyaz kısmında(sklera) ve deride birikir. İlk teşhis bu şekilde olur. Belli safra tıkanıklığınız var belki karaciğer yetmezliği belki de sadece fazla alkol alımı veya düzensiz beslenme gibi kolayca geçebilecek şeyler. En doğru teşhis hastanede testlerle olur. Ayrıca 2 gün su içmeden nasıl duruyorsun anlamıyorum. Su içmeyi alışkanlık haline getir günde en azından 1 litre içmek zorundasın. Genç yaşta böbrek hastalıkları çekebilirsin. Bir kere böbrek taşı düşürmenin acısını yaşasan bidaha 1.5 litreden az su içmezsin.

• Beğen

Quervain

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
koray erol
Su iç ve kan testi yaptır
Mesaj otomatik birleştirildi:

sarılığın bir çok sebebi olabilir

• Beğen

Felixx

80+
Karaciğer sıkıntısı olabilir. Babamda sarılık vardı karaciğer kanseri olduğunu öğrendik. Acil doktora gidin.

• Beğen
Top Bottom