Neler Yeni

GPU kullanımı anlık %0'a düşüyor

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Arkadaşlar ben bir ay öncesine kadar Windows 10 işletim sistemi kullanıyordum ve bu işletim sistemin de Battlefield 2042 oyununu oynuyordum fakat 30 - 45 saniye aralıklarla GPU kullanımı saniyelik %0 oranına düşüyordu ve oyun anlık takılıyordu bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?

Ayrıca Windows 11 işletim sistemine geçiş yaptım ve 3 haftadır falan kullanıyorum bu GPU kullanımının anlık 30 saniyede bir %0'a düşme sorunu düzeldi fakat uçaktan atlarken, paraşüt açarken veya dürbün açarken anlık bir takılma oluyor ama bir kere yaşıyorum ve bir daha takılma sorunu olmuyor acaba objeleri veya nesneler yüklendiği için mi oluyor ? @Emmree

Sistemim;
İ5 11400F İŞLEMCİ
RX6600 EKRAN KARTI
P5 PLUS M2 SSD
2X8 16 GB RAM
B560 TOMAHAWK WİFİ ANAKART

Son düzenleme:

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,275
İsim
Furkan Daşcı
Arkadaşlar ben bir ay öncesine kadar Windows 10 işletim sistemi kullanıyordum ve bu işletim sistemin de Battlefield 2042 oyununu oynuyordum fakat 30 - 45 saniye aralıklarla GPU kullanımı saniyelik %0 oranına düşüyordu ve oyun anlık takılıyordu bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?

Ayrıca Windows 11 işletim sistemine geçiş yaptım ve 3 haftadır falan kullanıyorum bu GPU kullanımının anlık 30 saniyede bir %0'a düşme sorunu düzeldi fakat uçaktan atlarken, paraşüt açarken veya dürbün açarken anlık bir takılma oluyor ama bir kere yaşıyorum ve bir daha takılma sorunu olmuyor acaba objeleri veya nesneler yüklendiği için mi oluyor ? @Emmree
Sistem özelliklerini vahiy yoluyla mı öğrenicez?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,611
İsim
Emre Zengin

Sistemim;
İ5 11400F İŞLEMCİ
RX6600 EKRAN KARTI
P5 PLUS M2 SSD
2X8 16 GB RAM
B560 TOMAHAWK WİFİ ANAKART
Bu dediklerimi eksiksiz olarak uygula hocam. Paragrafın sonunda da belirttiğim gibi Standart profilden başka hiçbir şeye dokunma.
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...ies/amd-radeon-6600-series/amd-radeon-rx-6600 23.3.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.3.2 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Standart olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Top Bottom