Neler Yeni

Grafik Kalitesini Düşürdükçe Daha Düşük Fps ?!?!??

uribiru

80+
Merhaba,
sistemimde r5 3600, rtx 3050 ve 16gb ram var.
örneğin cs oynarken yüksek ayarlarda 140fps alırken düşük ayarlara getirdiğimde de 140fps alıyorum ve droplar yaşıyorum bunun nedeni nedir ?

Yüksek Grafik
y-ksek.png

Düşük Grafik
d-k.png

Son düzenleme:

Fırhorse Sobutmoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
Ad
fps sınırı açık mı

xTURANN

80+ Bronze
Çözünürlük değiştirip dene.

Jhii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Çağatay Gündüz
İşlemcin dar boğaz yapıyor, yüksek grafiklerde ekran kartına daha fazla yük bindiği için pek problem yaşamıyorsun. Ama düşük grafiklerde işlemciye daha fazla yük bindiği için ve işlemcin çok iyi olmadığı için hem drop yiyorsun hemde fps in düşük kalıyor.

uribiru

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcin dar boğaz yapıyor, yüksek grafiklerde ekran kartına daha fazla yük bindiği için pek problem yaşamıyorsun. Ama düşük grafiklerde işlemciye daha fazla yük bindiği için ve işlemcin çok iyi olmadığı için hem drop yiyorsun hemde fps in düşük kalıyor.
darboğaz muhabbetine internetten baktım, türk/yabancı forumlarında da r5 3600 rtx 3050 ikilisinin darboğaz yapmayacağı görüşündelerdi

Jhii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Çağatay Gündüz
darboğaz muhabbetine internetten baktım, türk/yabancı forumlarında da r5 3600 rtx 3050 ikilisinin darboğaz yapmayacağı görüşündelerdi
hocam bu oyundan oyuna değişebilen bir durum, eğer ekran kartı yoğunluklu bir oyun oynarsanız tabii ki de fps ve dar boğaz problemi yaşamazsın. Ama işlemci yoğunluklu bir oynarsan durum bu maalesef. Ve bir ara kontrol eder misin gpu kullanımın kaç oluyor oynarken.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bu oyundan oyuna değişebilen bir durum, eğer ekran kartı yoğunluklu bir oyun oynarsanız tabii ki de fps ve dar boğaz problemi yaşamazsın. Ama işlemci yoğunluklu bir oynarsan durum bu maalesef. Ve bir ara kontrol eder misin gpu kullanımın kaç oluyor oynarken.
şimdi gördüm %80 kullanım mevcut, sadece işlemci upgrade i ile düzeltebilirsin bu durumu maalesef.

uribiru

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi gördüm %80 kullanım mevcut, sadece işlemci upgrade i ile düzeltebilirsin bu durumu maalesef.
:/
peki ekran kartı yoğunluklu oyunlar genel olarak hangi tür oyunlardır ? her fps oyununda darboğaz sıkıntısı yaşar mıyım

Jhii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Çağatay Gündüz
:/
peki ekran kartı yoğunluklu oyunlar genel olarak hangi tür oyunlardır ? her fps oyununda darboğaz sıkıntısı yaşar mıyım
Çoğu online oyun işlemci ağırlıklıdır diye biliyorum hocam, daha çok story mod oyunlar gpu yoğunluklu diye biliyorum. Yine de araştırabilirsin tabii ki.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,282
Üyeler
151,371
Son üye
Sylassqwe
Top Bottom