Neler Yeni

Grafik Programları Ve Unreal Engine Öğrenmeye

kafkaszki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eyüp su
Yeni topladığım sistemim ile grafik programları ve Unreal Engine öğrenmek istiyorum. Nereden başlayıp ilk adımı atabilirim. Bu işlerden para kazanmaya başlamam için Adobe programlarını öğrenmem yeterli olur mu? Bu konuda baştan sona ücretsiz eğitim almamın bir yolu var mı ya da en azından nereden başlayıp nasıl ilerleteceğim hakkında bilgi alabilir miyim? YouTube'da eğitim videoları var ama programlara biraz aşina olan insanlar anlayabilir ben biraz yabancı kalıyorum. Eğitim alabileceğim, kaynak olarak kullanabileceğim siteler kanallar vb. önerebilir misiniz?

cre4x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hasan
Instagram
cre4x
Steam
cre4x
Facebook
cre4x
Discord
CRE4X#9761
Grafik tasarım için Adobe programları yeterli oluyor bence.
İlk adım olarak yapman gereken bir şey düşünüp onu bu programlarda sağı solu kurcalayarak yapmaya çalışman en azından denemen,
Genel kullanım Photoshop, daha çok vektörel çalışmalar için Illustrator, Site için Indesign, animasyon karakter vs. için Animate gibi.
Eğitim almak önemli fakat eğitim almadan önce programı en azından tanıma amacı ile kendi kendine deneyebilirsen eminim ki eğitimden daha fazla bilgiyi kapsayacaksın. Eğitim içeriklerinin hepsini incelemedim fakat gözucu ile bakıldığında genel olarak 'Bir işlemi gerçekleştirme' gibi bilgiler veriliyor. Deneme yanılma yöntemi ile denersen o 'Bir işlemi gerçekleştirme' adımının aralarında daha fazla ne gerçekleştirileceğini görebilirsin. Benim düşüncem bu şekilde. Unreal Engine için bir bilgi kapsamıyorum maalesef. :)

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,453
İsim
Olcay akbulut
Yeni topladığım sistemim ile grafik programları ve Unreal Engine öğrenmek istiyorum. Nereden başlayıp ilk adımı atabilirim. Bu işlerden para kazanmaya başlamam için Adobe programlarını öğrenmem yeterli olur mu? Bu konuda baştan sona ücretsiz eğitim almamın bir yolu var mı ya da en azından nereden başlayıp nasıl ilerleteceğim hakkında bilgi alabilir miyim? YouTube'da eğitim videoları var ama programlara biraz aşina olan insanlar anlayabilir ben biraz yabancı kalıyorum. Eğitim alabileceğim, kaynak olarak kullanabileceğim siteler kanallar vb. önerebilir misiniz?
önce kendine bi yol haritası çiz, hepsine aynı anda başlarsan günün sonunda pişman olabilirsin.

tavsiye ederim hiç değilse plan yapman için fikir verebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Site için Indesign
XD*

Indesign, genel olarak dergi, katalog vs gibi çoklu sayfalara sahip basılı mecra ürünlerin tasarımı için kullanılıyor

cre4x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hasan
Instagram
cre4x
Steam
cre4x
Facebook
cre4x
Discord
CRE4X#9761
önce kendine bi yol haritası çiz, hepsine aynı anda başlarsan günün sonunda pişman olabilirsin.

tavsiye ederim hiç değilse plan yapman için fikir verebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

XD*

Indesign, genel olarak dergi, katalog vs gibi çoklu sayfalara sahip basılı mecra ürünlerin tasarımı için kullanılıyor
Haklısın, Ben düz kullanıcı arayüzü gibi düşündüm onu. Teşekkürler :)

Top Bottom