Neler Yeni

GSKILL RIPJAWS V AMD UYUMU

Semih00

80+
GSKILL RIPJAWS V 8GB 3000MHZ CL16 Ram Aldım, Fakat Ram Elime Ulaştığında Kutuda İntel Core Yazdığını Gördüm, Ramin Sitesinden Baktığımda Sadece İntel Chipsetlerle Uyumlu Olduğunu Gördüm. Paketi Açmadım İade Etmek İçin, Alta sistem özelliklerimi yazacağım, aynı anakart rami kullanan veya uyumlu mu değil mi bilen varsa yardım edebilir mi

İşlemci : Ryzen 3 3200G
Anakart : Asus Prime A320M-F

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
GSKILL RIPJAWS V 8GB 3000MHZ CL16 Ram Aldım, Fakat Ram Elime Ulaştığında Kutuda İntel Core Yazdığını Gördüm, Ramin Sitesinden Baktığımda Sadece İntel Chipsetlerle Uyumlu Olduğunu Gördüm. Paketi Açmadım İade Etmek İçin, Alta sistem özelliklerimi yazacağım, aynı anakart rami kullanan veya uyumlu mu değil mi bilen varsa yardım edebilir mi

İşlemci : Ryzen 3 3200G
Anakart : Asus Prime A320M-
çalışır
3300x ile aynı ramı kullanıyorum
gerçi benimki sadece ripjaws ama fark yoktur büyük ihtimal

Jnwander

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Kadir Tunç
Uyumlu,sorunsuz çalışır merak etmeyin.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
XMP teknolojisi Intel tarafından geliştirilen bir standart, Intel logosunu RAM kutusunun üstünde o yüzden görüyorsun. XMP çıktığından beri de XMP'li RAM'lerin üstünde hep Intel logosu var ama Intel Core vs. gibi işlemcilerin logosu, dolayısıyla senin gibi sadece Intel'e uyumlu olduğunu düşünen çok insan var. Yıllar boyunca forumlarda bu konular oldu hep, olmaya da devam ediyor :D.

Her neyse. Senin sisteminle uyumlu o RAM'ler, sıkıntısız şekilde kullanabilirsin. İade etmene gerek yok.

Hsdfdall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
İlker
Çalışır tabii ki dostum sıkma canını :)

Semih00

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
XMP teknolojisi Intel tarafından geliştirilen bir standart, Intel logosunu RAM kutusunun üstünde o yüzden görüyorsun. XMP çıktığından beri de XMP'li RAM'lerin üstünde hep Intel logosu var ama Intel Core vs. gibi işlemcilerin logosu, dolayısıyla senin gibi sadece Intel'e uyumlu olduğunu düşünen çok insan var. Yıllar boyunca forumlarda bu konular oldu hep, olmaya da devam ediyor :D.

Her neyse. Senin sisteminle uyumlu o RAM'ler, sıkıntısız şekilde kullanabilirsin. İade etmene gerek yok.
Hyperx Fury 4gb 2400MHZ CL15 Ramim Var, Haliyle ikisinin hiç bir değeri uyuşmuyor, bu sisteme yeni aldığım rami takarsam gskill olanın mhzsini otomatik olarak 2400e çekip kullanır mı yoksa bunu iade edip hyper x almak daha mı mantıklı

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Hyperx Fury 4gb 2400MHZ CL15 Ramim Var, Haliyle ikisinin hiç bir değeri uyuşmuyor, bu sisteme yeni aldığım rami takarsam gskill olanın mhzsini otomatik olarak 2400e çekip kullanır mı yoksa bunu iade edip hyper x almak daha mı mantıklı
Eğer elindeki HyperX Fury 4 GB'lık RAM'i satabiliyorsan zaten sat. Hatta onu satıp elindeki GSKILL RipjawsV olanı da iade et. Sonrasında üstüne para ekleyip kit olarak RAM almaya çalış.

Her ne kadar elindeki RAM'i değerlendirmek istediğini düşünsem de farklı kapasitedeki RAM'lerin aynı sistemde kullanılmasını ben pek önermiyorum. Frekans ve marka model kısmına değinmiyorum direkt.
Kit olarak aldığın RAM'ler birbirlerinin tamamen aynısı. İçindeki çip de PCB revizyonu da tamamen aynı, bu da %100 uyumlu çalışması demek. Elindeki modelin aynısı, aynı ürün koduna sahiplisinden alsan bile farklı çip çıkabilir. %100 uyum olmasını istiyorsan kit alman senin için daha iyi olur.

Ancak tabii ki istersen elindeki RAM'le RipjawsV RAM'i aynı sistemde teorik olarak kullanabilirsin. İdare etmek istiyorsan olabilir.

Top Bottom