Neler Yeni

GTA 5’i Nasıl Ücretsiz İndirebilirim ?

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Haklısınız aslında biz burada kul hakkı konusunda tartışıyoruz ama bunun hakkında bir vaaz gelmedikten sonra bu tartışma bitmez ve boş yere tartışmış oluruz.
konuyla ilgili diyanetin yazısı
Başkasının emeğini gasp anlamına gelecek her iş, tutum ve davranış, kul hakkı sorumluluğunu gerektirir. Bu sorumluluk ise, söz konusu hak sahibine iade edilmedikçe veya helallik alınmadıkça ortadan kalkmaz.
İslam emeğe büyük değer verir, haksız kazanca karşı çıkar. Kur’an-ı Kerim’de, “İnsan için ancak çalıştığı vardır.” (Necm, 53/39) buyurulur. Hz. Peygamber de (s.a.s.) emeğin hakkının verilmesini değişik hadisleriyle ifade etmişlerdir. Bunlardan birinde “Hiçbir kimse, elinin emeği ile kazandığını yemekten daha hayırlı bir kazanç yememiştir. Allah’ın peygamberi Dâvûd da kendi elinin emeğini yerdi.” (Buhârî, Büyû’, 15) buyurmuşlardır.
Teknolojinin geliştiği, insan emeğinin çok değişik şekil ve ortamlarda tezahür ettiği günümüzde aynı ölçüde hak ve emek ihlalleri söz konusu olmaktadır. Bu hak ihlalleri elektronik ve bilgisayar dünyasında da yaşanmaktadır. Bu tür haksız davranışlar sadece bireylerin hakkını gasp etmiş olmamakta, aynı zamanda, o alanlarda emek harcayan insanların yeni ürünler üretme konusundaki şevkini kırmakta, bu da geniş anlamda kamu hakkı ihlaline dönüşmektedir.
Bu sebeple birer emek mahsulü olarak internet ortamına geçirilmiş olan her türlü program, yazılım, kitap, müzik vb. ürünleri ilgililerin izni olmadan elde edip kullanmak caiz değildir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
MixterZ
Discord
MixterZ#1575
Kardeşim bir site önereyim her derde deve. Aradığın tüm crackler var.

fullindir-bolbol-indir-virussüzindirensaglamındanindir.com

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Alperen
Dostum gülünç olan sizlerin gerçekten de yediremeyip insanları linçlemeye çalışmanız :)
Diğerleri neden karışmıyor? Onlar insanların ve insanların verecegi kararlarda özgür olduklarının farkında oldukları için durumu yedirip yedirememe konusuna taşımıyor.
Öncelikle kimse kimseyi linçlemiyor bu konuda. Burada konunu korsan kullanım etik mi değil mi? Verdiğiniz kararlarda anayasaya bağlı olarak ve etik olarak özgürsünüz.
Bir sistemi var diye parası olmuş mu oluyor? Nereden biliyorsun borç ile almadığını? Nereden biliyorsun elindeki son parayı ona vermediğini veya nereden biliyorsun eli rahatken alıp bir kaç gün sonra bir anda elinin daraldığını?
Kısıtlı düşüncede kaldığınız için karşınızdakine böyle demeniz normal.
Kendimizi kandırmayalım kardeşim. Bende sistemimi borç ile aldım ama yakınmıyorum bu durumdan. Burada konu sistemin ederinden ziyade bu sisteme bu kadar para verebilecek durumu olan bir insan oyunun fiyatını da fazlasıyla karşılayabilecektir. Kısıtlı düşünce biçimi sizinki oluyor çünkü ayağını yorganına göre uzatmak kavramından bir habersiniz.
Oradaki caps kullanımını bağırma olarak algıladıysan demek ki doğrularım sana da batmış :D
Bugün ed doğru yoldayız çok şükür.
Ek olarak amacım sadece kavga vb bir şey olsa bu forumda
Bana batacak bir durumun yaşanması için önce şu ''çocuğumsu'' tavırlarınızdan vazgeçmeniz gerekiyor. Unutmayın forumlarda her şey beğeni sayısı veya mesaj sayısı değil zira girdiğim 4 yerel forum, kullandığım 2 farklı yabancı forumda çok görüyordum anlaşmalı olarak mesaj ve beğeni kasanları. Yanlış anlama lafım burada size değil. Ek olarak Caps Lock kullanımı bağırma anlamına gelir sosyal medyada bunun yanlış anlaşılacak başka bir yeri yok.
Gereksiz konuşmanız bitti ise gidip RDR2 FORZA HORİZON 4 vs indirecegim CRACK olarak ?
Tekrar diyorum üslubunuz çok yanlış. Fikir alışverişi yapılan bir ortamda insanlara gereksiz konuşma diye cevap veriyorsunuz. Sizi görmezden geleceğim artık zira yaşça büyük olduğunuzu varsaysam bile bu üslubunuz, tartışma ortamında nasıl davranılmasını bilmeyen karakteriniz bana akıl yaşı olarak bir tık geride olduğunuzu gösteriyor. Size iyi forumlar dilerim.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Kendimizi kandırmayalım kardeşim.
Niye kandırayım kardeşim?
9k ya laptop aldım param oldukça az kaldı biraz oyun aldım ve param kalmadı şimdi o oyunlar bitti ve ben de crack kullanıyorum. Elimde para var mı var ama daha önemli işlerime harcıyorum.
Bizzat kendi yaşadığım olayı yazdım ne kandırması?
Kısıtlı düşünce biçimi sizinki oluyor çünkü ayağını yorganına göre uzatmak kavramından bir habersiniz.
Belli ediyorsun gerçekten :)
Ayağımı yorganıma göre uzattığım için oyun almak yerine crack kullanıyorum.
Bana batacak bir durumun yaşanması için önce şu ''çocuğumsu'' tavırlarınızdan vazgeçmeniz gerekiyor.
Dostum ne zaman vaz geçeceksiniz karşınızdakine çocuk muamelesi yapmaktan. Çocukluk çağını geçeli çok oldu ben. Forumun yaş ortalaması küçük diye herkesi çocuk sanmayı kesin artık.
anlaşmalı olarak mesaj ve beğeni kasanları.
Böyle bir iddian varsa benim üzerimde bunu kanıtlaman gerekir. Aksi halde karşındaki insana iftira atamazsın.
Foruma katılalı 7 ay olmuş
Bana bakarsak ayda 800 mesaj ve 570 reaksiyon demek.
Güne bölersen ise günde 30 mesaj ve 19 reaksiyon demek ki bu da forumda rahatlıkla yapılabilecek bir şey. Anlamadıysan daha detaylı bir hesaplama yapabilirim veya HESAP MAKİNESİ kullanabilirsin.
EK OLARAK LAFIN BANA DEĞİLMİŞ BEN YİNE DE BELİRTMEK İSTEDİM.
Ek olarak Caps Lock kullanımı bağırma anlamına gelir sosyal medyada bunun yanlış anlaşılacak başka bir yeri yok.
Hala aynı mevzuya değiniyorsun. Caps kullanımı ve anlamı sadece bağırma değildir.
Tekrar diyorum üslubunuz çok yanlış.
Üslubum doğru veya yanlış. İlk anda da kimsenin ne yaptığınıza karışılmaması gerektiğinden bahsettim şimdi de bahsederim. Bu gayet normal bir durum. Bu kadar basit bir şeyi rahat anlamamak benim hatam olmuyor anlarsınız ki.
Fikir alışverişi yapılan bir ortamda insanlara gereksiz konuşma diye cevap veriyorsunuz.
Fikir alışverişinin olduğu bir ortam olması insanların düşüncelerini veyahutta hareketlerini kısıtlama anlamına gelmez. Ona göre o doğru sana göre farklısı doğru olabilir. Düşüncenizi gereksiz bulma sebebim ise bir insan crack kullanabilir size zaten ücretsiz bir şey sorarken crack olayından veya hediye durumundan bahsediyor ki siz hediye etmeyeceginize göre crack olanı ele almalıyız. Bu crack olayına da bir şey yazmamalısınız. Forumda link atamadıgımız için sadece bunu belirtmek yeterli. Gelip insanların burada yok efendim hırsız yok efendim vatan haini yok efendim hak gg gibi şeyler yazmasına gerek yok. Bundan dolayı gereksiz dedim.
akıl yaşı olarak bir tık geride olduğunuzu gösteriyor
Burada aslında yazının başından beri ne yazmak için çabaladığını anlatmışsın. Tamam en büyük sizsiniz. Hep siz olacaksınız :D

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Alperen
Elimde para var mı var ama daha önemli işlerime harcıyorum.
Heh işte dediğim noktada bu ya. Ne güzelde söylemişsiniz. Sizin derdiniz parası olmayanlar değil, sizin derdiniz ajitasyon yaparak yaptığınızı daha legalize hale getirmeye çalışmak. :)
Belli ediyorsun gerçekten :)
Ayağımı yorganıma göre uzattığım için oyun almak yerine crack kullanıyorum.
Lükse harcayacak paranız var ama farklı bir lükse para harcayacak durumunuz mu yok bu nasıl çelişki? Karşınızda bulunan insanlara hala hakaret etme eğilimindesiniz.
Dostum ne zaman vaz geçeceksiniz karşınızdakine çocuk muamelesi yapmaktan. Çocukluk çağını geçeli çok oldu ben. Forumun yaş ortalaması küçük diye herkesi çocuk sanmayı kesin artık.
Bak kısıtlı düşünce biçimine bir örnek daha. Yazılanı idrak edin sonra yorum yapmaya çalışın. Burada size çocuk demiyorum hareketleriniz çocuk gibi. Normal bir tartışma yapılan ortama girip ''batıyor, gereksiz, yedirememek'' vb. ithamlarda bulunuyorsunuz. Bu tarz eğilimleri ya küçük yaştaki çocuklara öğretilmediği için sergiliyorlar yada toplum içinde bir kişiyle daha önce bir konu hakkında tartışma yaşamamış, yaşarken her istediği hakarete varabilen cümleleri kullanabileceğini düşünen insanlar sergiliyor.
Hala aynı mevzuya değiniyorsun. Caps kullanımı ve anlamı sadece bağırma değildir.
Eğer amacınız vurgulamak ise cümleyi yanlış yönteme başvuruyorsunuz.
Üslubum doğru veya yanlış. İlk anda da kimsenin ne yaptığınıza karışılmaması gerektiğinden bahsettim şimdi de bahsederim. Bu gayet normal bir durum. Bu kadar basit bir şeyi rahat anlamamak benim hatam olmuyor anlarsınız ki.
Genel olarak forum kurallarını belirten insanlar dışında burada konu ''korsan kullanımı etik mi değil mi?''. Konuyu idrak edemeyip gelip burada ''anlamıyorsunuz yha .s.s'' triplerine girmenize hiç gerek yok.
Fikir alışverişinin olduğu bir ortam olması insanların düşüncelerini veyahutta hareketlerini kısıtlama anlamına gelmez. Ona göre o doğru sana göre farklısı doğru olabilir. Düşüncenizi gereksiz bulma sebebim ise bir insan crack kullanabilir size zaten ücretsiz bir şey sorarken crack olayından veya hediye durumundan bahsediyor ki siz hediye etmeyeceginize göre crack olanı ele almalıyız. Bu crack olayına da bir şey yazmamalısınız. Forumda link atamadıgımız için sadece bunu belirtmek yeterli. Gelip insanların burada yok efendim hırsız yok efendim vatan haini yok efendim hak gg gibi şeyler yazmasına gerek yok. Bundan dolayı gereksiz dedim.
Gayette kısıtlama anlamına geliyor. Şayet ben size burada 3 satır küfür etsem ceza alabileceğim gibi sizinde laflarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. İnsanların fikirlerine katılımıyorsanız ''gereksiz'' demek yerine ''hayır kardeşim katılmıyorum sana'' diye belirtebilirsiniz. O hırsızlık ithamınıda neye göre yazdığımı bir tekrar gözden geçirin. Eğer şahıs bunu övünerek anlatıp kullanmaya devam ediyorsa benim gözümde hırsızlıktan farklı bir yanı yok. Ha yapımında 10 kuruş harcanılan suyu çalmışsındır, ha yapımında milyon dolar harcanan bir yazılımı çalmışsındır. Zira korsan kullanımın bir suç olduğunu Windows'un politikalarından bile anlayabilirsiniz. Kısacası devlet bu konunun üstünde durmaması bu işin legal olduğu anlamına gelmiyor.
Burada aslında yazının başından beri ne yazmak için çabaladığını anlatmışsın. Tamam en büyük sizsiniz. Hep siz olacaksınız
En büyük ben miyim emin değilim ama şu cevaplarınıza baktığımda sizden üst mertebede olduğumu görebiliyorum. :)

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
ajitasyon yaparak yaptığınızı daha legalize hale getirmeye çalışmak.
Gözünü seveyim sen kimsin ki senin karşında bu durumu legalleştireyim?
Sen kimsin ki bu saçma harekette bulunayım :D
Genel olarak forum kurallarını belirten insanlar dışında burada konu ''korsan kullanımı etik mi değil mi?''. Konuyu idrak edemeyip gelip burada ''anlamıyorsunuz yha .s.s'' triplerine girmenize hiç gerek yok.
İkinci kez yazıyorum sen kimsin ki senin karşında böyle triplere gireyim?
Anlamamışsın besbelli bir de onu bu şekilde ört pas ediyorsun.
Lükse harcayacak paranız var ama farklı bir lükse para harcayacak durumunuz mu yok bu nasıl çelişki
Lüks ayrı gereksinim ayrı. Bunu da anlamamışsınız belli ki.
Normal bir tartışma yapılan ortama girip ''batıyor, gereksiz, yedirememek'' vb. ithamlarda bulunuyorsunuz.
Ne de güzel yapmışım. Batmasa burada bas bas bağırmazsınız :D
1613057498138.png

Bak burada ne var...
Gayette kısıtlama anlamına geliyor.
Bahsettiğim şeyin insanların istediği gibi crack indirebilecegi gerçegi olmasıydı.
Bunu bile anlamamışsın.
En büyük ben miyim emin değilim ama şu cevaplarınıza baktığımda sizden üst mertebede olduğumu görebiliyorum. :)
evet evet o dediğinden :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neyse yok sayıldın. :D

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Alperen
Artık size cevap dahi vermeyeceğim. Zerre umrumda değil korsan kullanımınız. Tekrar diyorum yapabilecegim ama yapmadığım bir şey bana batmaz batamaz. Zira bende crack kullanabilirdim zor değil fakat bunu kullanıp para verenlere "ben beleş indiriyorum para verenlere batıyor" deyip ajitasyon altına yatmanız kime neyin battığının kanıtı. Artik sizin dilizden konuşacağım kendinizi acındırmqya gerek yok Steam profilinizi paylaşırsanız size bir tane oyun hediye etmek isterim belki hayatınızda dolaylı yoldan bir şeyin parasını verip kullanmak nasip olur. Belki akıl yaşınız ilerlediginde bu tarz uslüp kullanmadığınızda sizinle daha düzgün bir dil ile tartışabiliriz. Aklınızca korsan indirdiğiniz şeyi paylaşıp insanları sinirlendirdiğinizi düşünüyorsunuz fakat o oyunun ödenmiş faturasını sizinle paylaşsam daha çok içerlenirsiniz buna eminim. Gelecek sorulara cevap vereyim; evet görgüsüzüm. :)

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Gözünü seveyim sen kimsin ki senin karşında bu durumu legalleştireyim?
Sen kimsin ki bu saçma harekette bulunayım :D

İkinci kez yazıyorum sen kimsin ki senin karşında böyle triplere gireyim?
Anlamamışsın besbelli bir de onu bu şekilde ört pas ediyorsun.

Lüks ayrı gereksinim ayrı. Bunu da anlamamışsınız belli ki.

Alıntıyı görüntüle
Bak burada ne var...

Bahsettiğim şeyin insanların istediği gibi crack indirebilecegi gerçegi olmasıydı.
Bunu bile anlamamışsın.

evet evet o dediğinden :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neyse yok sayıldın. :D
sen çok değişik bir algı ve düşünce yapısına sahipsin. o kadar insan tanıdım ama böylesini görmedim. sana acıdığım için seni yok sayacağım. okudukça üzülüyorum çünkü. ne düşünceler var be.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
sen çok değişik bir algı ve düşünce yapısına sahipsin. o kadar insan tanıdım ama böylesini görmedim. sana acıdığım için seni yok sayacağım. okudukça üzülüyorum çünkü. ne düşünceler var be.
Çok ta fifi.
Ben indirmeye devam edeyim.

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri