Neler Yeni

İnceleme GTA : Liberty City Stories İnceleme

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Evet sevgili forum halkı bugün size 2 günde bitirdiğim fazla bilinmeyen ama önemli bir oyun olan LCS oyununu inceleyeceğiz .

HİKAYE

Açıkçası hikaye bence iyiydi anlatmak istediğini anlatıyordu çok ahım şahım değil belki ama önemli burada özetlemeyeceğim indirin oynayın internetten bulup zaten sistem gereksinimi aşırı düşük.
Hikayenin odağı Tony Cipriani ve Leone Ailesi içinde Yükselişini konu alıyor

OYNANIŞ VE BUGLAR

Bu oyun eski evet ama port tahmin edebileceğiniz gibi berbattı ama bu konuda emin değilim modlu da olabilir oynadığım ki zaten modlu olması lazım bu açıdan sevmedim hatta Bir görevde full bitirdiğinizde hata alıp oyun kapanacak save indirmeden çözmek imkasnız . Mekanikleri ise hoş ve rahattı diyemem sadece durarak ateş etme ve ateş ederken hareket edememek berbat bir durum o yüzden SA'nın kıymetini bilin vuruş hissi ise berbat ama o döneme göre yani ortalama şahsen.

GÖREV TASARIMLARI VE SAYISI

Görev tasarımları şaşırtıcı şekilde kendisinin sonrasını anlatan GTA 3'den çok daha iyi . Görevler çeşitliliği veriyor ama başta çok fazla araba ile oradan buraya görevleri var.
Görev sayısı ise çok yeterli bir sayıda bırakılmış
İlginç görevlerden biri:

KARAKTERLER

Karakterlerin kişilikleri bence güzel hele Donald Love gerçekten psikopat bir tip çünkü kendisine en garip görevleri yapıyoruz bunlardan birisi ölü çalmak .
Evet ölü çalıyorsunuz çünkü adam psikopat . Adam ölü insan yemeyi seviyor hatta bu sahnede tadının tavuk gibi olduğunu söylüyor.

YAPILABİLİNİLECEK DİĞER ETKİNLİKLER

Bu konuya girmek garip olur çünkü bu oyunda yan etkinlik namına hiçbir şey yok.

GRAFİKLER VE TEKNİK ELEŞTİRİSİ

Grafikler o döneme göre eleştirmemiz gerek ve PS2 oyunu olduğundan orada kötü ama benim gibi PC portuna modlanmış haini oynuyorsanız bence ideal dönemine göre ancak teknik olarak saç baş yoldurtan hataları var mesela Donald Love'ın bir görevinde nasl yaparsanız yapın o görev bittiğinde sonunda hep donuyor ve kapanıyor oyun tek çözümü internetten save aramak bu durum oyun zevkini baltalıyor mekaniksel olarak ise gayet iyi sadece araç sürmek sorun o kadar.
Diğer konu ise oyunu 60 FPS yani Frame Limiter kapalı oynarsanız birsürü sorunla karşılaşacaksınız mesela alev makinesi düzgün çalışmaması veya teknelerin yeterli hızda gitmemesi veya veya ilk görevlerden birinde damage barının çok aşırı hızlı dolması ve görevin başarısız olması gibi hatalar çıkıyor çözmek için Frame Limiteri kapatın o bitene kadar.

NİŞAN ALMA VE HASSASİYET

Malesef bu konuda berbat aynı VC veya 3 gibi.
Durarak ateş edebilme ve hareketli ateş edememe sinir bozucu ama allahtan Tabanca ve 2 SMG silahı hareketli şekilde sıkmaya izin veriyor .
Garip bir sorun var bu oyun klavyelere özgü tasarlanmamış bunu en çok Vinceno'ya ait "The Portland Chainsaw Masquerade" görevinde hissediyorsunuz öre otomatik nişan almaya göre ayarlanmış resmen.

Diyorum tekrardan önemli bir oyun çünkü bazı karakterlerin geçmişini veya ileriki zamanları konu alan 3. oyunun temelini daha sağlam attırdığı , VC serisinden bile karakterlerin akibetlerine kadar önemli bazı şeyleri görmek mümkün mesela
Donald Love ve Avery VC ve LCS'de gözüküyorlar evet hatta Aery LCS'de DL tarafından Cipriano'ya öldürtülüyor tabi DL bu , sonrasında ise onun ölü cesedini yemek için Toni'ye onun bedebini çaldırtıyor.
Fazla uzun tutmak istemem link serbest ise yüklediğim linki sizlere de atarım fazla inceleme yazmadığımdan kısa tuttum ve hata varsa söyleyin :)

Son düzenleme:

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,249
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Elinize sağlık yerimizi alalım :D

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Eline sağlık. Rockstar'ın PlayStation Excelusive olarak çıkardığı GTA oyunudur. Aynı şekilde Vice City Stories de vardır. Bunlar maalesef PC için çıkmadığı için kimse bilmemektedir.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eline sağlık. Rockstar'ın PlayStation Excelusive olarak çıkardığı GTA oyunudur. Aynı şekilde Vice City Stories de vardır. Bunlar maalesef PC için çıkmadığı için kimse bilmemektedir.
Malesef Rockstar Games bu kadar önemli oyunları eski konsollara çıkartım PC'ye çıkartmıyor buradan Sony'ye çok kızdım.

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Malesef Rockstar Games bu kadar önemli oyunları eski konsollara çıkartım PC'ye çıkartmıyor buradan Sony'ye çok kızdım.
RDR de aynı şekilde. Üstüne oyun güncel denebilecek düzeyde teknik olarak, sadece PS3 ve X360 ile oynanıyor oyun 😅

İşin daha da saçma yanı 2. oyunun PC ye de çıkması ve buna rağmen 1. oyunun PC ye hala çıkmaması 😂

Sami Järvi

80+ Silver
Telefondan kuponla satın almıştım halen yüklü bilmiyorum sıkıcı geldi bana forelli ayrıntısı çok hoşuma gitti ama

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Çocukken kuzenimin PS2'sini almıştım. Onda GTA Vice City vardı ben de hastasıyım internet kafeye gider sürekli oynarım. İlk defa evde oynayacağım için çok heyecanlıyım. Neyse CD'yi taktım başladım oynamaya ama bir eksik var oyun böyle başlamıyor karakter bu değil demiştim. Görevler de farklıydı :D sonra gittim sendeki GTA bozuk diye geri vermiştim. Halbuki Vice City Stories oynuyordum nereden bileyim 9 yaşında falanım :D

java

80+ Bronze
PSPden bitirmiştim biraz kanser etsede pspye göre güzeldi bence.

Bu arada pc portu fanlardan tarafından yapıldı diye biliyorum.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSPden bitirmiştim biraz kanser etsede pspye göre güzeldi bence.

Bu arada pc portu fanlardan tarafından yapıldı diye biliyorum.
Evet modlu ve sanırsam VC temelleri üstüne yapılmış gibi gibi.

• Beğen
Reaksiyonlar: java
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,390
Üyeler
141,830
Son üye
lifed
Top Bottom