Neler Yeni

GTA V Tam Ekranda Siyah Ekran Sorunu

chief

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emrah Ertürk
Arkadaşlar malum evdeyiz, geçen gün GTA 5'e tekrar başlamak istedim. Ayarlarımın bulunduğu dosyam belgelerimde duruyordu, oyunu Steam üzerinden indirdim. Daha öncede sorunsuz oynuyordum, hiçbir sorunum yoktu. Şimdi ise oyunu her ne türlü TAM EKRAN yaparsam yapayım ses bir müddet donuyor daha sonrasında geliyor ses ama görüntü yok simsiyah bir şekilde kalıyor (ayarlardan değiştirdiğimde ise ayarlar ekranı, ekranda donuyor esc ye basıp iptal etmeden oyun kendine gelmiyor). Denediğim TAM EKRAN yapma yolları; belgeler üzerinden settings dosyasından, oyun içerisinden, Geforce Experience, CTRL+ALT bu kombinasyonlarda denedim hiçbir tepki vermedi ki zaten hepsi aynı yola varıyor. Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bıraktım, denetim masası üzerinden varsayılan ayarlara çektim sonra tekrar performans ayarları yaptım, kendi save dosyamı silip oyunun tekrardan save dosyası oluşturmasını sağladım hiçbir değişiklik olmadı. Ayrıca ben ayarları ne kadar değiştirsem de; gölge, doku gibi ayarlar değişmiyor. Sil yükle yapmak yerine, dosya doğrulaması yaptım, oyun üzerinde kurulu herhangi bir mod yok ki olsa da zaten geçmişte modlarla rahat oynuyordum. En ufak performans artışı bile çok önemli olduğu için bu kadar çaba harcıyorum, yardım ederseniz sevinirim. (Başka hiçbir oyunda bu tarz bir sorun yaşamıyorum.)

Cem_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Cem GÜL
muhtemelen çözdün ama görünce yazayım dedim oyunu tam ekran yaptıktan sonra esc tuşuna bas ve 2 saniye kadar bekledikten sonra tekrar bas düzelmesi lazım

Top Bottom