Neler Yeni

GTX 1060 6GB VE RX 5600 XT İle ETH Kazmak

FMeTT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fikri Mert
Evet başlıkta gördüğünüz gibi 2 tane bilgisayarım var ve mining yapmak istiyorum ama miningi 7/24 değil 24 saat GTX 1060 6GB ondan sonraki gün RX 5600 XT 24 Saat açık bırakmayı düşünüyorum bunu düşünmemin sebebi genel olarak GTX 1060 da mining yapanlar çok fazla kazanç sağlayamıyormuş ve ekran kartlarını çok yormadan güzel bir kazanç elde etmek bir yanlışım varsa affola bana daha çok açıklarmısınız. GTX1060 ile 19.56 mh RX5600 XT 30 kazıyorum

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,404
İsim
Mert Metshi
Bir yanlışınız yok ama 5600xt 40mh kazabiliyor

Kinqlao

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Furkan Yücel
Mining dediğiniz işlem eğer çok yüksek ısılarda ve fan hızlarında yapılmazsa çok fazla bir ömür yeme gibi bir durumu olmaz. Bilinçli birşekilde yapıldığında oyun oynarken kullanımlarla aynıdır ve sıcaklıklarda sabitlenebilir. Hangi mining programını kullanıyorsunuz vede neden 1 gün onu 1 gün bunu, merak etmeyin abartı ısılarda olmadığı sürece bir sorun olmayacaktır. birde eth kazıyorsanız o.c yerine underclock yapıp daha az tükkettirip daha fazla kazanabilirsiniz istediğinizi sorun yardımcı olurum.

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220
doğru ayarlar 1060 80w 24 mh/s 5600xt 110w 42 mh/s veriyor 5600xt tek başına ayda 1600tl 1060 ayda tek başına 900tl kazandırıyor eğer 7/24 çalışırlarsa kartları 90 derecelerde vs çalıştırmadığın sürece doğru OC ve UV ile kartı yarmaz zarar vermezsin

Forumuye

80+ Bronze
Evet başlıkta gördüğünüz gibi 2 tane bilgisayarım var ve mining yapmak istiyorum ama miningi 7/24 değil 24 saat GTX 1060 6GB ondan sonraki gün RX 5600 XT 24 Saat açık bırakmayı düşünüyorum bunu düşünmemin sebebi genel olarak GTX 1060 da mining yapanlar çok fazla kazanç sağlayamıyormuş ve ekran kartlarını çok yormadan güzel bir kazanç elde etmek bir yanlışım varsa affola bana daha çok açıklarmısınız. GTX1060 ile 19.56 mh RX5600 XT 30 kazıyorum
MH değerleri az 5600XT ile 40MH ve 1060 ile 22MH bandını görürsünüz iyi ayarlamalarla.

Ek olarak iki kartı tek bilgisayara takıp ikisine de 7/24 kazdırmak daha mantıklı değil mi?

Tekrar diyim kartlara iyice ayar yap hem az ısınıp uzun ömürlü olsunlar hem daha fazla MH al 😀

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220

FMeTT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fikri Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
unknown (1).png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben hazır bilgisayar aldım otomatik oc lu gelmiş sanırsam durumlar bu şekilde bakarmısınız

Mining dediğiniz işlem eğer çok yüksek ısılarda ve fan hızlarında yapılmazsa çok fazla bir ömür yeme gibi bir durumu olmaz. Bilinçli birşekilde yapıldığında oyun oynarken kullanımlarla aynıdır ve sıcaklıklarda sabitlenebilir. Hangi mining programını kullanıyorsunuz vede neden 1 gün onu 1 gün bunu, merak etmeyin abartı ısılarda olmadığı sürece bir sorun olmayacaktır. birde eth kazıyorsanız o.c yerine underclock yapıp daha az tükkettirip daha fazla kazanabilirsiniz istediğinizi sorun yardımcı olurum.

Ekler

• unknown (1).png
    unknown (1).png
    305.2 KB · Hit: 53
Son düzenleme:

yezzzz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Cahit Mert
rx5500xt 8gb asus dual kart ayarlarını yaptım ve hangi programla mine yapacağımı çok bilmediğim için ethminer'ı indirdim direkt onun yerine daha iyi bir seçenek var mı?

Kinqlao

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Furkan Yücel
rx5500xt 8gb asus dual kart ayarlarını yaptım ve hangi programla mine yapacağımı çok bilmediğim için ethminer'ı indirdim direkt onun yerine daha iyi bir seçenek var mı?
Simplemining kullanmanızı öneririm bir flash bellek hazırlayarak 16 Gb yeterli olucaktır. Hem o.c ve menü olarak çok gelişmiştir kendileri hemde Aylık Rig başına 2.5 $. ( 1 Ay bedava )

Her türlü mecrada kolaylıkla kurulum aşamalarını öğrenebilirsiniz.

Growez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Samed
Simplemining kullanmanızı öneririm bir flash bellek hazırlayarak 16 Gb yeterli olucaktır. Hem o.c ve menü olarak çok gelişmiştir kendileri hemde Aylık Rig başına 2.5 $. ( 1 Ay bedava )

Her türlü mecrada kolaylıkla kurulum aşamalarını öğrenebilirsiniz.
hocam konuyla alkası yok ama gtx 1050 ti buldum 2250 tl den 1950 tl ye düşürdüm alınır mı?

FMeTT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fikri Mert
Şuan kaç mh alıyorsun bendede aynı kart var 40 mh alıyorum
RX 5600 XT Core clock -35mhz yaptım memory clock ise 1820MHZ Yaptım watt tan tasaruf için 40 mh alıyorum GTX 1060 Da ise 112 watt kullanılıyor 25 ile kazıyorum

dostum rx 5600 xt 80 90 watt arası sabitledim ve 38 ile kazıyorum gtx 1060 da ise 112 watt 25 ile kazıyorum 112 watt biraz fazla geldi bana nedense sence ne yapmalıyım cevap verirsen çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

Top Bottom