Neler Yeni

GTX 1080 Tİ 500W PSU Kullanımı öneriler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Berk
Selamün Aleyküm arkadaşlar kısa süre önce sistemimi güncelledim 500w FSP Güç kaynağı kullanmaktayım. GTX 1080 Tİ Ekran kartına geçiş yaptığım için en az 600W PSU olması gerektiğini söylediler. Bende 650W 80Plus cooler master güç kaynağı satın aldım. Ekran kartı bugun elime ulaştı psu daha kargoya verilmedi bugun ekran kartımı 500W FSP üzerinde test ettim. Crysis 3 - 1080p - 4K - 8K Olmak üzere bu çözünürlüklerde oyunu oynadım hiç bir sorun olmadı kasma olmadı üzerine video çektim youtube için.

Şuan başka oyunlarda indiriyorum RDR2 - The Division 2 gibi. Bu oyunlardada 1080p - 4K - 8K olmak üzre testler yapacağım. Bunlardada her hangi bir sorun çıkmazsa 650W'lik psu siparişimi iptal edip başka şeyler almayı düşünüyorum. Öneriniz varmı sizce iptal etmelimiyim? 500W FSP Power beni götürürmü? Oyun sırasında sistem toplam Kaç W Güç tükettiğini nereden görürüm ?

Videoya çektiğim Crysis 3 Testi.

Şuan Kullandığım Sistem:

Ryzen 3600.
12GB 3200Mhz.
B450M Gigabyte S2H
120GB SSD
2TB HDD
Asus Rog Strix GTX 1080 Ti.
4K monitör.
FSP FSP500-60AHBC 500W PFC Aktif Power Supply

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
İyi de zaten o PSU ile sorun çıkmaz, biz garanti olması ve daha ileriye dönük olması açısından daha yüksek PSU önerdik, hatta sana o PSU'yu da öneren bendim yanlış hatırlamıyorsam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi de zaten o PSU ile sorun çıkmaz, biz garanti olması ve daha ileriye dönük olması açısından daha yüksek PSU önerdik, hatta sana o PSU'yu da öneren bendim yanlış hatırlamıyorsam.

Aynen hocam siz önerdiniz. Çevremdeki arkadaşlarda elimdeki psu yetersiz en düşük 600w satın al dediler bende sizin önerdiğinizi aldım. Elimdeki güç kaynağı sorun çıkartacağını düşünerek bugun kart elime gelince bir sorun çıkmadı. Siparişte daha gönderilmediği için aklıma bu türlü bir yol geldi yani 500W bu sistemi götürecekse bu donanım ile 500TL ye başka şeyler alabilirim diye düşündüm.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Aynen hocam siz önerdiniz. Çevremdeki arkadaşlarda elimdeki PSU yetersiz en düşük 600w satın al dediler bende sizin önerdiğinizi aldım. Elimdeki güç kaynağı sorun çıkartacağını düşünerek bugun kart elime gelince bir sorun çıkmadı. Siparişte daha gönderilmediği için aklıma bu türlü bir yol geldi yani 500W bu sistemi götürecekse bu donanım ile 500TL ye başka şeyler alabilirim diye düşündüm.
Eyvallah. Ben sorun çıkartacağından dolayı önermedim, yanlış anlamayın. İleride sistem yükselteceğiniz zaman işinize yarayacaktı. O işlemci ile o ekran kartı 450 Watt güç bile çekmez. Elinizdeki PSU ile sorun olmaz. İsterseniz iptal edin. Yalnız iptal etmeden önce bir sürü test yapın ve sistemin kapanmadığından emin olun, emin olun ki sıkıntı çıkmasın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Berk
Eyvallah. Ben sorun çıkartacağından dolayı önermedim, yanlış anlamayın. İleride sistem yükselteceğiniz zaman işinize yarayacaktı. O işlemci ile o ekran kartı 450 Watt güç bile çekmez. Elinizdeki PSU ile sorun olmaz. İsterseniz iptal edin. Yalnız iptal etmeden önce bir sürü test yapın ve sistemin kapanmadığından emin olun, emin olun ki sıkıntı çıkmasın.

Aynen hocam. Teşekkür ederim test olarak red dead redemption 2, The division 2 oyunlarını düşünüyorum aklınıza bu oyunu denemelisin dediğiniz oyun varsa önerilere açığım.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Aynen hocam. Teşekkür ederim test olarak red dead redemption 2, The division 2 oyunlarını düşünüyorum aklınıza bu oyunu denemelisin dediğiniz oyun varsa önerilere açığım.
Test olarak bir önerim yok ama ben testleri 1080p'de falan yaptın zannettim, 8K'da yapmışsın :D. En çok yük bindirecek çözünürlük bu, başka oyunlarda da 8K'da deneyebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Berk
Test olarak bir önerim yok ama ben testleri 1080p'de falan yaptın zannettim, 8K'da yapmışsın :D. En çok yük bindirecek çözünürlük bu, başka oyunlarda da 8K'da deneyebilirsin.

:D :D biraz çılgınlık yaptım vallaha Crysis serisini çok severim dedim kanalımda bir 8K videosu olsun. Şİmdi Resident Evil 3 ve RDR2 de deneyeceğim inşaALLAH :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Videoyu şuraya koyduk hemen bir dislike gelmiş :eek::D
Mesaj otomatik birleştirildi:

MSI After üzerinden sistemin toplam kaç W çektiğini görebileceğim bir özellik varmı? veya bir uygulama.

Son düzenleme:

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
MSI After üzerinden sistemin toplam kaç W çektiğini görebileceğim bir özellik varmı? veya bir uygulama.
MSI Afterburner'da her zaman raporlanmayabiliyor ama GPU-Z'de ekran kartı gücü yazıyor. İşlemcinin çektiği güç de MSI Afterburner'dan bakılabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Berk
MSI Afterburner'da her zaman raporlanmayabiliyor ama GPU-Z'de ekran kartı gücü yazıyor. İşlemcinin çektiği güç de MSI Afterburner'dan bakılabilir.

Selamün Aleyküm hocam test konularıdan çok anlamam ben buraya yazacağım gösterebildiğim kadar.

4K Test yapamadım Sistem belleyi yetmiyormuş. 12GB ram mevcut.

Resident Evil 3 Remake 1440P Bütün ayarlar ultra ( Render mode %200)

İşlemci CPU 43.2W
Ekran Kartı:

1594066379496.png

Diyer oyunlar yükleniyor.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Selamün Aleyküm hocam test konularıdan çok anlamam ben buraya yazacağım gösterebildiğim kadar.

4K Test yapamadım Sistem belleyi yetmiyormuş. 12GB RAM mevcut.

Resident Evil 3 Remake 1440P Bütün ayarlar ultra ( Render mode %200)

İşlemci CPU 43.2W
Ekran Kartı:

Alıntıyı görüntüle

Diyer oyunlar yükleniyor.
Aleyküm selam. Yük altında 280 Watt mı görmüşsün?

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Berk
Top Bottom