Neler Yeni

Güç tuşuna bastıktan yarım saniye sonra pc kapanıyor.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Muhammet Kürkçü
İşlemci ve soğutucu upgrade i yaptım pc yi ye ilk kez güç tuşuna bastığımda pc nin fanları dönüyordu ama görüntü gelmiyordu tuşdan reset atmaya çalışdığımda pc tepki vermiyordu bende fişini çektim şimdi ise tuşa bastığımda pc yarım saniyeliğine ledleri ve fanları yakıyor sonra yarım saniye içinde tekrar kapanıyor ne yapabilirim?

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Muhammet Kürkçü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
güç kablolarını taktığına emin misin?
Anakart ve işlemci kablosunu doğru taktığıma eminim. Şimdi farklı bir psu ile denedim sonuç aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci kargodan gelirken kenardaki birkaç pin hafif yamulmuştu bende dikkatlice düzelttim ondan dolayı olabilir mi?

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Batuhan Ölçer
İşlemci fanını anakarttaki CPU fan kısmına taktığına emin ol. Anladığım kadarıyla işlemci değiştirmişsin anakartla uyumlu mu? Anakart bios güncellemesi yaptın mı bazı anakartlar bios güncellemesi ile işlemci desteği sağlıyor. Eğer ondan da eminsen. Cmos veya bios pilini çıkarıp takma işlemi yapıp biosu sıfırla görüntü alırsın.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Muhammet Kürkçü
İşlemci fanını anakarttaki CPU fan kısmına taktığına emin ol. Anladığım kadarıyla işlemci değiştirmişsin anakartla uyumlu mu? Anakart bios güncellemesi yaptın mı bazı anakartlar bios güncellemesi ile işlemci desteği sağlıyor. Eğer ondan da eminsen. Cmos veya bios pilini çıkarıp takma işlemi yapıp biosu sıfırla görüntü alırsın.
İşlemci fanı doğru takılı hocam yanlış olsa bile sistem açılıyor diye biliyorum. Anakartım gigabyte ab350 gaming. Desteği var işlemciye ama bios güncellemesi yapılması durumunda. Önceden ryzen 3 2200g kullanıyordum ve yeni işlemciyi bios sürümüme falan bakmadan direk taktım. Sorun sizce bu olabilir mi? Bana daha çok donanımsal bir problem gibi geldi.

Eğer bios u sıfırlarsam bana 1 nesil yada daha eski bir am4 işlemci lazım yoksa bios u güncelleyemem

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Batuhan Ölçer
İşlemci fanı doğru takılı hocam yanlış olsa bile sistem açılıyor diye biliyorum. Anakartım gigabyte ab350 gaming. Desteği var işlemciye ama bios güncellemesi yapılması durumunda. Önceden ryzen 3 2200g kullanıyordum ve yeni işlemciyi bios sürümüme falan bakmadan direk taktım. Sorun sizce bu olabilir mi? Bana daha çok donanımsal bir problem gibi geldi.

Eğer bios u sıfırlarsam bana 1 nesil yada daha eski bir am4 işlemci lazım yoksa bios u güncelleyemem
Şuan taktığın işlemci modeli nedir? Eskisi ryzen 3 2200g.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Batuhan Ölçer
Bios kaynaklı yüksek ihtimal eğer biosun F40 altı bir sürümse o işlemciyi desteklemez diye biliyorum. Bios update yapman gerekir keşke işlemciyi değiştirmeden önce bios sürümüne baksaydın. Ona göre kesin bir şey derdim.
Şu attığım link üzerinden bakarsan F40 ile Ryzen 3rd serisi desteği geldiği yazıyor.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Muhammet Kürkçü
Bios kaynaklı yüksek ihtimal eğer biosun F40 altı bir sürümse o işlemciyi desteklemez diye biliyorum.
Hocam sırf bios dan dolayı gerçekten böyle yarım saniyeliğine açılıp kapanması normalmi diyorsunuz yani

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Batuhan Ölçer
Sanırım haklısınız. İşlemciyi satmıştım eskini iyiki kargolamadım daha ama birsürü paket açacağım.
İyi ki göndermemişsiniz bir şekilde bios update yapın. Umarım sorunun çözülür. Kafana takılan farklı bir soru olursa pm veya buradan yazabilirsin.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Muhammet Kürkçü
İyi ki göndermemişsiniz bir şekilde bios update yapın. Umarım sorunun çözülür. Kafana takılan farklı bir soru olursa pm veya buradan yazabilirsin.
Çok teşekkürler hocam.

İşlemciyi soğutucusuz takıp biosu güncellesem bir problem olurmu tabi çalışırsa

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,787
Üyeler
149,440
Son üye