Neler Yeni

''Güncelleme'' ARCTIC MX-4 vs No-Name Termal MACUN (ŞAŞIRACAKSINIZ)

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,458
İsim
Hacı
No-name olanı soruyorsan ismini öğrenebilsem satışı vs olsa gidip ondan alacağım ama yok. çince birşeyler ve anlayabildiğimiz lisanda 2.1 w/m-k yazıyor. bu no-name termal macunla birlikte mx-4 dahil yeni sipariş verdeceğim kryanaut, wipaste c2 ile toplu paylaşacağım görselleri ve ısı değerlerini. bakalım bizim noname'mi kaliteli çıktı yoksa garip durumlar mı var.
Wipaste kaliteli biliyorum. MX-4 ile kapıştırmak lazım.

NespaY

80+ Silver
MX-4 nasıl olurda No-Name düşük w/mk'lık termal macundan daha kötü sonuç verir.
Arkadaşlar, 2023 mayıs ayında malum yaz geliyor diye termal macun alıp yenileyeyim diye herkesin bildiği Orjinal satıcıdan ARCTIC MX-4 sipariş verdim. Hali hazırda sistemimde 4-5 aydır sürülü kullandığım noname 2 küsür w/m-k'lık bir termal macun bulunmaktaydı. ARCTIC MX-4 biliyorsunuz ki 8.5 w/m-k'lık piyasanın en çok satan termal macunlarından biri. Fakat bir gariplik var. MX-4 hem ortalamada hemde en peek noktasında noname termal macundan daha yüksek ısı değerlerine ulaştı. Üstelik termal macunu iki kere silip tekrar yenileyerek yeniledim ve sonuç gerçekten inanılmaz. Ortalamada neredeyse 1 derece peek noktasında ise 0.3 derece daha çok ısındı işlemci. No-Name 2 küsür w/mk'lık bir termal macun nasıl olurda MX-4'den daha iyi sonuç verebilir anlamış değilim. Bu değerleri satın aldığım firmaya ilettiğimde ise cevap dahi vermeden destek talebi mesajımı kapattı ve bırakın çözümü bir bilgilendirme bile yapmadı. Bende ARCTIC globale bu durumu bildirdim. İleride no-name termal macun, mx-4 ve yeni sipariş verdiğim rakip firmaya ait termal macunların sonuçlarını toplu paylaşacağım. Şimdilik burayada PEEK sıcaklık değerini bırakıyorum.

Alıntıyı görüntüle
MX 4 ün orijinal olduğundan emin olun ilk önce.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Yusuf
MX 4 ün orijinal olduğundan emin olun ilk önce.
sanırım 5. yazışım. orjianal arcticin türkiye distribitöründen aracısız direk satın alımdır. Orjinalliği kontrol edilmiştir.

NespaY

80+ Silver
sanırım 5. yazışım. orjianal arcticin türkiye distribitöründen aracısız direk satın alımdır. Orjinalliği kontrol edilmiştir.
Anladım o zaman dayanıklılık bakımından da karşılaştırma yapılmalı No name olan belki 1 ay sonra stabil değer vermeyebilir.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Yusuf
Wipaste kaliteli biliyorum. MX-4 ile kapıştırmak lazım.
keşke ilk wipaste alsaydım diye yanmıyor değilim. normalde kryonaut alcaktım fakat dedim mx-4 bildiğimizdir şaşmayalım ama malesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım o zaman dayanıklılık bakımından da karşılaştırma yapılmalı No name olan belki 1 ay sonra stabil değer vermeyebilir.
no-name zaten 4 veya 5 aydır kullanımda bildiğin hala düşük ısı değeri veriyor. işin enteresan tarafı şu mx-4ü sürünce 8.5 w/mk'dan beklentim hadi olsun olsun 2-3 derece ani düşürsün kâfi dedim tam tersine yüksek çıktı. ve bunu distribitöre yazdım anlattım fotoğraf paylaştım, bak cevap vermeye tenezzül dahi etmeden destek talebimi kapattılar. düşün durumun vahimliğini öncede fake macun diye düşünürdük şuan ise orjinaline gidip geliyoruz.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,458
İsim
Hacı
keşke ilk wipaste alsaydım diye yanmıyor değilim. normalde kryonaut alcaktım fakat dedim mx-4 bildiğimizdir şaşmayalım ama malesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

no-name zaten 4 veya 5 aydır kullanımda bildiğin hala düşük ısı değeri veriyor. işin enteresan tarafı şu mx-4ü sürünce 8.5 w/mk'dan beklentim hadi olsun olsun 2-3 derece ani düşürsün kâfi dedim tam tersine yüksek çıktı. ve bunu distribitöre yazdım anlattım fotoğraf paylaştım, bak cevap vermeye tenezzül dahi etmeden destek talebimi kapattılar. düşün durumun vahimliğini öncede fake macun diye düşünürdük şuan ise orjinaline gidip geliyoruz.
Bu arada MX-4 ü hangi site ve satıcıdan aldınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Erkut

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Yusuf
İki macununda detaylı fotoğraflarını çekip atarmısın.
noname olan macunu çekmeyeceğim çünkü çinli bir marka millet iyi sanıp almaya çalışır. mx-4ün görselini ekliyorum
d58f5925-2d93-45c7-857a-3759834d3a74.jpg

Miksodro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Berkan Karaca
Merhaba neredeyse 1 hafta kadar olmuş ürünü alalı
Konuyu merak ettim halen daha kullanıyorsanız güncel değerler halen aynı mı?

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Yusuf
Merhaba neredeyse 1 hafta kadar olmuş ürünü alalı
Konuyu merak ettim halen daha kullanıyorsanız güncel değerler halen aynı mı?
kryonaut sipariş verdim gelene kadar hala mx-4 sürülü ortam sıcaklığı aynı olmasına rağmen +3 derece boşta +2 derecede yükte artış var. çok garip çok enteresan herkesin memnun olduğu hatta benimde memnun olduğum bi markanın modelinin bu derece kötü değer vermesi akıl alır gibi değil. yeni sipariş ettiğm için bana gelen seride bi gariplik var galiba belkide kullanım tarhi geçmişte olabilir. he ek bilgi olarak değerleri beğenmediğim için ikinci kez macunu yeniledim ve işlemcinin üzerindeki yüzey kısa kullanım olmasına rağmen kurumuştu ve işlemci kuletipine yapışık halde geldi. az kalsın ryzen 5600ümdende oluyordum.

Miksodro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Berkan Karaca
kryonaut sipariş verdim gelene kadar hala mx-4 sürülü ortam sıcaklığı aynı olmasına rağmen +3 derece boşta +2 derecede yükte artış var. çok garip çok enteresan herkesin memnun olduğu hatta benimde memnun olduğum bi markanın modelinin bu derece kötü değer vermesi akıl alır gibi değil. yeni sipariş ettiğm için bana gelen seride bi gariplik var galiba belkide kullanım tarhi geçmişte olabilir. he ek bilgi olarak değerleri beğenmediğim için ikinci kez macunu yeniledim ve işlemcinin üzerindeki yüzey kısa kullanım olmasına rağmen kurumuştu ve işlemci kuletipine yapışık halde geldi. az kalsın ryzen 5600ümdende oluyordum.
Bende mx4 kryonaut arasında kalmıştım
Madem güncel bir sistem topluyorum diyip termal macunuda en iyisinden alayim dedim kryonaut aldım bu sabah sistemi toplayacağım.
Krynout ile değerleri atabilirmisiniz 😊

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Yusuf
Bende mx4 kryonaut arasında kalmıştım
Madem güncel bir sistem topluyorum diyip termal macunuda en iyisinden alayim dedim kryonaut aldım bu sabah sistemi toplayacağım.
Krynout ile değerleri atabilirmisiniz 😊
henüz ulaşmadı elime siz sistemi topladığınızda işlemci aynı ise sonuçları paylaşabilirmisiniz?

Miksodro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Berkan Karaca
henüz ulaşmadı elime siz sistemi topladığınızda işlemci aynı ise sonuçları paylaşabilirmisiniz?
İşlemci aynı değil ama yine de paylaşırım isterseniz
İşlemci olarak 7600x soğutma olarak Lian li galahad 240 var güzel bir test olacağını düşünüyorum

Top Bottom