Neler Yeni

''Güncelleme'' ARCTIC MX-4 vs No-Name Termal MACUN (ŞAŞIRACAKSINIZ)

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
GÜNCELLEME: 17 Ağustos 2023
Artic Almanya'ya ulaştım yaklaşık 1 ay süren konuşma sonucu; Almanya Artic tarafıma yeni termal macun göndereceğini ve Türkiye'de Distribitörün sattığı MX-4 ile kıyaslamamı istediler. İnceleme departmanına'da Destek sağlamayan Türkiyedeki distribitörünü rapor ettiklerini geri dönüş sonrasında işleme alacaklarını belirttiler. Artic gerçekten şaşırtmayı başardı küçücük bir termal macun için bu kadar ilgili davranmaları işlem yapmaları takdiri hakediyor. Almanya Articin ürünü elime geçtiğindede TR MX-4'ü, DE Arctic'in MX-4ü, ve Thermal Grizzly Kryonaut ile kıyaslamasını videoda faturalarına kadar göstererek videosunu hazırlayacağım. Bakalım orjinal diye sattığını bildiğimiz distiribitör ne yapacak bu duruma.
_______

MX-4 nasıl olurda No-Name düşük w/mk'lık termal macundan daha kötü sonuç verir.
Arkadaşlar, 2023 mayıs ayında malum yaz geliyor diye termal macun alıp yenileyeyim diye herkesin bildiği Orjinal satıcıdan ARCTIC MX-4 sipariş verdim. Hali hazırda sistemimde 4-5 aydır sürülü kullandığım noname 2 küsür w/m-k'lık bir termal macun bulunmaktaydı. ARCTIC MX-4 biliyorsunuz ki 8.5 w/m-k'lık piyasanın en çok satan termal macunlarından biri. Fakat bir gariplik var. MX-4 hem ortalamada hemde en peek noktasında noname termal macundan daha yüksek ısı değerlerine ulaştı. Üstelik termal macunu iki kere silip tekrar yenileyerek yeniledim ve sonuç gerçekten inanılmaz. Ortalamada neredeyse 1 derece peek noktasında ise 0.3 derece daha çok ısındı işlemci. No-Name 2 küsür w/mk'lık bir termal macun nasıl olurda MX-4'den daha iyi sonuç verebilir anlamış değilim. Bu değerleri satın aldığım firmaya ilettiğimde ise cevap dahi vermeden destek talebi mesajımı kapattı ve bırakın çözümü bir bilgilendirme bile yapmadı. Bende ARCTIC globale bu durumu bildirdim. İleride no-name termal macun, mx-4 ve yeni sipariş verdiğim rakip firmaya ait termal macunların sonuçlarını toplu paylaşacağım. Şimdilik burayada PEEK sıcaklık değerini bırakıyorum.

BU NE ARCTIC.jpg

Son düzenleme:

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Hangi soğutucuyla denediniz? *Snowman T5 miş pardon

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Snowman T5 2x12cm rgb

ysuflix

80+ Gold
nereden aldınız? eticaret sitesi ve satıcı ismi verirseniz güzel olur.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,471
İsim
Hacı
Bu dandik macunun fotosunu veya modelini söyler misiniz?

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fan hızı sabit mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca o uygulamanın yaptığı test test değil haberin olsun aida64 prime95 ile falan dene
prime95 testinede soktum. bu ekran görüntüsündeki ilk sistemi açar açmaz sıcaklık peek noktası görmek amaçlıydı aha prime95'de kalacak dedim. prime 95'te de test ettiğimde genel ortalamada 1 derece daha sıcak çalışıyor peek sıcaklığı olarak tıpkı ryzen masterda olduğu gibi aynı sonucu veriyor. tüm değerler ortam sıcaklığı eşit sabit fan hz volt vs vs vs.

nereden aldınız? eticaret sitesi ve satıcı ismi verirseniz güzel olur.
Türkiyede orjinal diye bildiğimiz tek bir satıcı var ismini dahi burada yazmak istemiyorum ki reklam olmasın. Ürün orjinal saıtıcısıda bildiğiniz distribitör.

ysuflix

80+ Gold
prime95 testinede soktum. bu ekran görüntüsündeki ilk sistemi açar açmaz sıcaklık peek noktası görmek amaçlıydı aha prime95'de kalacak dedim. prime 95'te de test ettiğimde genel ortalamada 1 derece daha sıcak çalışıyor peek sıcaklığı olarak tıpkı ryzen masterda olduğu gibi aynı sonucu veriyor. tüm değerler ortam sıcaklığı eşit sabit fan hz volt vs vs vs.

Türkiyede orjinal diye bildiğimiz tek bir satıcı var ismini dahi burada yazmak istemiyorum ki reklam olmasın. Ürün orjinal saıtıcısıda bildiğiniz distribitör.
dostum ismini yazabilirsin burda başka forumlarında ismi geçiyor tüm eticaret sitelerinin ismi geçiyor

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
Doğan gelişigüzel
Düşük gürültülü PC soğutucuları ve termal bileşenlerinin lider üreticisi olan ARCTIC, sessiz soğutma sistemlerine yönelik trendi başlattı ve şekillendirmeye devam ediyor. ARCTIC, geniş bir CPU/GPU soğutucuları ve fan yelpazesine ek olarak, yüksek kaliteli monitör kolları ile de pratik teknik ekipman üretiyor.
Kurucusu Magnus Huber tarafından yönetilen şirketin Almanya, Hong Kong ve ABD'de ofisleri bulunmaktadır. Başta Türkiye'deki ayağı Akortek Bilişim olan ARCTIC'in 45'ten fazla ülkede yüksek kaliteli ve uygun fiyatlarla satılan yenilikçi ve kullanıcı dostu ürünleri bilgisayar tutkunlarının vazgeçilmezi olmuştur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Erkut
Kullandığınız mx-4 sahte olabilir, piyasada sahtesi bolca mevcut.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
Bu dandik macunun fotosunu veya modelini söyler misiniz?
No-name olanı soruyorsan ismini öğrenebilsem satışı vs olsa gidip ondan alacağım ama yok. çince birşeyler ve anlayabildiğimiz lisanda 2.1 w/m-k yazıyor. bu no-name termal macunla birlikte mx-4 dahil yeni sipariş verdeceğim kryanaut, wipaste c2 ile toplu paylaşacağım görselleri ve ısı değerlerini. bakalım bizim noname'mi kaliteli çıktı yoksa garip durumlar mı var.

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,895
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
No-name olanı soruyorsan ismini öğrenebilsem satışı vs olsa gidip ondan alacağım ama yok. çince birşeyler ve anlayabildiğimiz lisanda 2.1 w/m-k yazıyor. bu no-name termal macunla birlikte mx-4 dahil yeni sipariş verdiğim kryanaut, wipaste c2 ile toplu paylaşacağım görselleri ve ısı değerlerini. bakalım bizim noname'mi kaliteli çıktı yoksa garip durumlar mı var.
No name' in fotoyu atsan buluruz belki

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular