Neler Yeni

Güzel bir lise kazanamazsam

bnebeyazkurt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Uğurcan Ceylan
Instagram
byzkurtsss
Discord
byzkurtsss
Merhaba babam diyorki güzel bir lise kazanamazsam göndermem diyor benimde aklımda sevdiğim hocalar var onlarda kalmak gibi düşünceler var en azından meslek lisesine fln gidebilmiş olurum sizce güzel lise tutturamazsam ne yapmalıyım

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,689
İsim
Muhammet Çağrı
8. sınıfsın sanırsam ben 7yim gecikmişsin biraz çalışmak için ben başladım çalışmaya.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,555
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Unutma dostum dünyanın sonu değil bu sınav.Hocamda kalırım falan büyük laflar bunlar şimdilik.Az bir zamanın var çalış çalışabildiğin kadar elinden gelenin en iyisini yap emin ol 1 sene olmadan bu günleri gülerek hatırlarsın.Babanın tutumu yanlış rehber öğretmeninle konuş onlar ailenle konuşur sorun olmaz.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
ahmet ali özmert
Merhaba babam diyorki güzel bir lise kazanamazsam göndermem diyor benimde aklımda sevdiğim hocalar var onlarda kalmak gibi düşünceler var en azından meslek lisesine fln gidebilmiş olurum sizce güzel lise tutturamazsam ne yapmalıyım
babamda aynısını diyordu sonrasında ilçemin en iyi lisesine gidebiliyorken gitti koleje yazdırdı çokta takma kafaya

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,593
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
7de falan mı çalışmaya başlıyorsunuz 8de bi gram çalışmadan 350 alıp obp ile uzadım liseye

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Anıl Aykın
Ben lgs'ye çok çalışmadım, açıkçası kafamı kitaplara gömmek gibi bir niyetim yoktu ve bunu lise'de de gömmek istemediğim için çalışmadım. 350'nin altında bir not aldım fakat okulumdan memnunum, ortama kaptırmazsan kendini sıkıntı yok. Hocalarım da gayet iyi. Çalışmadan 85 1. dönem (12. sınıfım). Diplomanın da artık çokta bir değeri yok gibi duruyor örnekleri ortada. Kendini okul dışı geliştirmediğin sürece gittiğin lise'nin/üniversite'nin adına bakmazlar.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
759
İsim
Semih Aydın
Daha önce yazmıştım bir daha yazayım.
Seni başarılı yapan şey derslerin değildir.
Tutkun, hevesin ve disiplinin olduğu müddetçe ne yaparsan yap başarılı olursun.

Hayatım boyunca derslerim iyi olmadı çünkü ben masanın başında oturup kitaptan ders çalışmak yerine bilgisayarla ne yapabilirim diye düşündüm.

İlkokuldan tut liseye kadar teşekkürü bile zor aldım.
Taktir aldığım dönem sayısı sayılıdır.
9. Sınıfta neredeyse sınıf tekrarına kalıyordum.
Ailem geçmişte sürekli beni arkadaşlarının çocuklarıyla kıyaslardı.
Benim tek istediğim bilgisayar üzerinden çalışmak ve bir şeyler yapmaktı.
Yaptım da.

Şimdi ailemin beni kıyasladığı kişiler üzülerek söylüyorum ki ya halen okuyor ya da iş bulamadılar.

Kıssadan hisse: Kafanı kullanabiliyorsan + disiplin ve yüksek motivasyona sahipsen + tutkun ve öğrenme isteğin varsa en kötü liseye de gitsen oradan bir şekilde sıyrılırsın.
Günümüzde artık internet ve yapay zeka var.
Bir şeyleri öğrenmek, bilgi kirliliğinden uzak durmak 2 kat daha kolay.
Derslerinin kötü olmasını, kötü bir liseye gitmeyi umursama.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
dünyanın sonu degil gercekten baban seni korkutmak icin oyle diyodur hangi devirdeyiz gondermem falan gelecegini dusunuyosan yada anadolu lisesinde ortama takılıp yatmicaksan meslek lisesi sec ve önü açık bölümler seç araç motor teknolojileri araba motoru yani elektrik ve uçak bakım mantikli seçimler hem elinde bi işin sanatın olur hemde liseyi bitirir bitirmez cebine para koyar işine bakarsin üniversite biraz daha arka planda kalır ama ben böyle diyorum diye meslek lisesini hedefleyip dersleri salma tüm şansını dene en iyisini yapmaya çalış güzel bi lise güzel bi hukuk fakültesi yada tıp bunlarda güzel şeyler tutturamazsanda çok takma kafaya ben 256 aldım😃

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
iyi lise sana çok iyi gelecek garantisi sunmayacak.
Dünyanın da sonu değil
Ben ortalama hatta altı bir liseden mezunum ancak üniversiteden arkadaşlarımın bazıları iyi yerlerden mezundu bu bir engel değil.
Meslek lisesi ise öcü değil hatta anadoludan bir tık daha avantajlı çünkü bir meslek öğrenmiş oluyorsun erken hayatta iş hayatına atılabilme şansın var ki bu kötü bir şey değil

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,147
İsim
uwu
Ben geçen sene girdim abartılan kadar yok Anadolu öğretmenleri ile fen lisesi öğretmeni arasında hiçbir fark yok ortam olarak maalesef biraz daha kötü ama çalışırsan hiçbir farkı yok ben obp ile Anadolu’ya gittim lgsden 390 çekmiştim

Kral iyi bir okul gerekiyorsa çalışacaksın yapacak bir şey yok. Ha dünyanın sonu değil. Gazi anadolu lisesindeyim düz bir liseden pek farkı yok genel tek fark rekabet ortamı

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,535
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
Mesleki eğitimden uzak durda naparsan yap kötü bi işletmeye denk gelirsen geri dönüşü olmuyor çünkü 5 yıl dişini sıkmak kalıyor geriye keyifli zaman geçirmek istiyorsan Anadolu lisesi sürünmek istiyorsan mesleki eğitim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,909
Üyeler
158,679
Son üye
eserkendi
Top Bottom