Neler Yeni

Güzel bir lise kazanamazsam

HafızRakun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Ahmet Zeyrek
calismadim hic 460 yaptim okudugunu anliyosan sozeli yaparsın zaten matematik icin bir iki test kitabi bitir yeter

bnebeyazkurt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Uğurcan Ceylan
Instagram
byzkurtsss
Discord
byzkurtsss
Daha önce yazmıştım bir daha yazayım.
Seni başarılı yapan şey derslerin değildir.
Tutkun, hevesin ve disiplinin olduğu müddetçe ne yaparsan yap başarılı olursun.

Hayatım boyunca derslerim iyi olmadı çünkü ben masanın başında oturup kitaptan ders çalışmak yerine bilgisayarla ne yapabilirim diye düşündüm.

İlkokuldan tut liseye kadar teşekkürü bile zor aldım.
Taktir aldığım dönem sayısı sayılıdır.
9. Sınıfta neredeyse sınıf tekrarına kalıyordum.
Ailem geçmişte sürekli beni arkadaşlarının çocuklarıyla kıyaslardı.
Benim tek istediğim bilgisayar üzerinden çalışmak ve bir şeyler yapmaktı.
Yaptım da.

Şimdi ailemin beni kıyasladığı kişiler üzülerek söylüyorum ki ya halen okuyor ya da iş bulamadılar.

Kıssadan hisse: Kafanı kullanabiliyorsan + disiplin ve yüksek motivasyona sahipsen + tutkun ve öğrenme isteğin varsa en kötü liseye de gitsen oradan bir şekilde sıyrılırsın.
Günümüzde artık internet ve yapay zeka var.
Bir şeyleri öğrenmek, bilgi kirliliğinden uzak durmak 2 kat daha kolay.
Derslerinin kötü olmasını, kötü bir liseye gitmeyi umursama.
Ya benimde bilgisayarlara ilgim var PC müh düşünüyorum ondan lise üni önemli bana

bwNN

80+ Silver
Sadece 8 diye biliyorum sinav sorulari eger gercekten çalışırsan rahat girersin yksye son 5 ayda 4 yillik konulari bitirip kazananlar var

bnebeyazkurt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Uğurcan Ceylan
Instagram
byzkurtsss
Discord
byzkurtsss
iyi lise sana çok iyi gelecek garantisi sunmayacak.
Dünyanın da sonu değil
Ben ortalama hatta altı bir liseden mezunum ancak üniversiteden arkadaşlarımın bazıları iyi yerlerden mezundu bu bir engel değil.
Meslek lisesi ise öcü değil hatta anadoludan bir tık daha avantajlı çünkü bir meslek öğrenmiş oluyorsun erken hayatta iş hayatına atılabilme şansın var ki bu kötü bir şey değil
Meslek lisesinde ki tek sıkıntı üni sınavı bende mühendislik istediğim için zor olucak meslekte

bnebeyazkurt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Uğurcan Ceylan
Instagram
byzkurtsss
Discord
byzkurtsss
Y
calismadim hic 460 yaptim okudugunu anliyosan sozeli yaparsın zaten matematik icin bir iki test kitabi bitir yeter
Yani kitap oku demek oluyor dimi bu ;)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece 8 diye biliyorum sinav sorulari eger gercekten çalışırsan rahat girersin yksye son 5 ayda 4 yillik konulari bitirip kazananlar var
Evet sadece 8den çıkıyor ama 7 8in temeli olduğu için çoğu kişi 7 de başlıyor

pc ustasi1

80+ Silver
Merhaba babam diyorki güzel bir lise kazanamazsam göndermem diyor benimde aklımda sevdiğim hocalar var onlarda kalmak gibi düşünceler var en azından meslek lisesine fln gidebilmiş olurum sizce güzel lise tutturamazsam ne yapmalıyım
Go to sanayi

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
759
İsim
Semih Aydın
Ya benimde bilgisayarlara ilgim var PC müh düşünüyorum ondan lise üni önemli bana
Sen üniversiteye geçene kadar üniversiteleirn modaları biraz daha düşecektir.
Önemli olan üniversiteye gitmeden yaşıtlarına yakın olan kişilerden farkını ortaya çıkartmak olacak.
Örnek veriyorum web sitelerine mi ilgin var?
Şu anda HTML CSS JS öğrendin diyelim.
Bunun üzerine frontend ya da backend ne istiyorsan ona uygun bir JS Framework'ü ya da .net gibi bir dil öğrenmen demek kendi projelerini yapabilmeni hatta maaşlı bir şekilde çalışmanı sağlayacaktır.

lichae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
Nihan
Steam
lichae
Discord
lichae#2572
11. Sınıfım ve %2lik dilimle anadolu lisesine yerleştim ama beklentimin altında eğitim verildiği için özele geçmek zorundayım. O yüzden puanı yüksek okullar çok iyidir gibi bir algıya gerek yok sen sınava girmeden önce elinden geleni yap, günde 3-4 saat çalış haftada 1 denemelere gir yeter zaten iyi kötü bir yer gelir. Lgs çok önemli değil yks daha önemli tabii ki ama unutma ki yksden önce bir sınavın provası olacak sana, kendi potansiyelini keşfetmek için güzel bir fırsat. İyi bir üniversite hayalin varsa elinden geleni yap, başarılar.

HomerSer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
769
İsim
Utku Şeref
12 yil zorunlu degil mi turkiyede ne demek gondermiyor

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Meslek lisesinde ki tek sıkıntı üni sınavı bende mühendislik istediğim için zor olucak meslekte
m.t.o.k kontenjanına bakın derim onlara ayrı kontenjan açıyorlar

11. Sınıfım ve %2lik dilimle anadolu lisesine yerleştim ama beklentimin altında eğitim verildiği için özele geçmek zorundayım. O yüzden puanı yüksek okullar çok iyidir gibi bir algıya gerek yok sen sınava girmeden önce elinden geleni yap, günde 3-4 saat çalış haftada 1 denemelere gir yeter zaten iyi kötü bir yer gelir. Lgs çok önemli değil yks daha önemli tabii ki ama unutma ki yksden önce bir sınavın provası olacak sana, kendi potansiyelini keşfetmek için güzel bir fırsat. İyi bir üniversite hayalin varsa elinden geleni yap, başarılar.
vallaha hocam YKS bile o kadar önemli değilmiş onu anladım.
Gene önemli ama gözümüzde büyüttüğümüz kadar değilmiş

bnebeyazkurt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Uğurcan Ceylan
Instagram
byzkurtsss
Discord
byzkurtsss
Hızlı kavrayan biriysen sorun olmaz bence
Yok 2 3 defa okuyom aynı soruyu

12 yil zorunlu degil mi turkiyede ne demek gondermiyor
8 degilmi

Sen üniversiteye geçene kadar üniversiteleirn modaları biraz daha düşecektir.
Önemli olan üniversiteye gitmeden yaşıtlarına yakın olan kişilerden farkını ortaya çıkartmak olacak.
Örnek veriyorum web sitelerine mi ilgin var?
Şu anda HTML CSS JS öğrendin diyelim.
Bunun üzerine frontend ya da backend ne istiyorsan ona uygun bir JS Framework'ü ya da .net gibi bir dil öğrenmen demek kendi projelerini yapabilmeni hatta maaşlı bir şekilde çalışmanı sağlayacaktır.
İş bulmakta zorlanırsın diyenler var orda tarafsız kaldım işte

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,909
Üyeler
158,679
Son üye
eserkendi
Top Bottom