Neler Yeni

Haksız yere puanım alındı

Enes3504

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Enes
Sonra öğretmen 2.dönem tüm sınavları kazık sorsun, sözlüden de ekstra puan vermesin görürsünüz cimere yazmayı. Öğretmenin özür diler durumunu izah et sözlüne yüksek verir.

Receb İvedik

80+ Bronze
Hocam şöyle şimdi. Şıklı olsa bile hocalar işlemlere bakıyor genel de puan kıramaz işlemlerden ama bakıyor. Eğer hiç işlem yapmadan işlemli soruyu işaretlediyse kopya muamelesi yapabiliyorlar ama iş öyle olunca da 0 verir geneli sorudan kırmaz. Ve şıklı soruda 10 puanlık sorudan 5 puan veremez hocan da bunu biliyor. Bir de daha demin başka bir sayı olamaz demiştiniz orada klasik burada test mi yani bazı sorular klasik bazıları test mi onu anlamadım.
Şimdi hocam ilk soru klasik ve ( başka sayı olamaz dediğim soru ) soruda ardışık iki çift sayının ebob unu bulmamızı istiyordu o bölümde

İkinci soruda 11 e bölünebilme kuralıydı ilgili kısımda ben şıkkı işaretledim ve doğruydu cevabım

Üçüncü soruda yine klasikti denklemde oran 3/2 çıkıyordu sayı vererek buldum yanlış olduğunu söyledi o cevabım da doğruydu

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sonra öğretmen 2.dönem tüm sınavları kazık sorsun, sözlüden de ekstra puan vermesin görürsünüz cimere yazmayı. Öğretmenin özür diler durumunu izah et sözlüne yüksek verir.
Sen iyimisin? çocuk haklı bir durumda ve özür mü dileyecek? yapmadığı bir şey için gerçekten özür dileyeni görmedim hiç hakkını sonuna kadar arasın zaten 100 almış paşa paşa o sınavlarıda geçer hoca yine gıcıklık yaparsa çocuk sonuna kadar hakkını yine arar

Receb İvedik

80+ Bronze
Hakkımı aramam ne zaman suç oldu ?

Enes3504

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Enes
Olayı sadece öğrencinin açısından bakıyorsunuz nereden biliyorsunuz ve inanıyorsunuz öğrencinin haklı olduğunu?

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,013
İsim
Batuhan Divrik
Şimdi hocam ilk soru klasik ve ( başka sayı olamaz dediğim soru ) soruda ardışık iki çift sayının ebob unu bulmamızı istiyordu o bölümde

İkinci soruda 11 e bölünebilme kuralıydı ilgili kısımda ben şıkkı işaretledim ve doğruydu cevabım

Üçüncü soruda yine klasikti denklemde oran 3/2 çıkıyordu sayı vererek buldum yanlış olduğunu söyledi o cevabım da doğruydu
Şimdi şöyle söyleyeyim genelde hocalar sınavlarda sayı vererek bulmayı kabul etmiyor o sorunun formülü oluyor derste öğrettiği onunla yapılmasını istiyor.
İkinci soru şıkkın doğruysa paşa paşa puan vermek zorunda.
ilk soru da ise direk cevabı yazdıysanız kabul etmez ama işlemlere yaptıysanız kabul etmek zorunda
Cimere başvuru yaparsanız sınav kağıdınızın başka bir hoca tarafından yeniden inceleneceğini unutmayın. Yani sizin yanlış hatırladığınız bir şeyi doğru sanmadığınıza emin olun.
Sen iyimisin? çocuk haklı bir durumda ve özür mü dileyecek? yapmadığı bir şey için gerçekten özür dileyeni görmedim hiç hakkını sonuna kadar arasın zaten 100 almış paşa paşa o sınavlarıda geçer hoca yine gıcıklık yaparsa çocuk sonuna kadar hakkını yine arar
Çocuğun haklı olduğuna sadece çocuğun tarafından bakarak anlaşılamaz maalesef ki. Her hocanın puanlama sistemi farklı oluyor. Testte şık doğruysa vermek zorunda ama klasikte gidişattan puan verirler genelde ve hocanın istediği şey derste anlattığıdır. Eğer onun yerine başka bir çözümle yaptıysa hocanın puanlamasına kalır bu durum. Başka hoca da kontrol ettiğinde aynı şeyi söyleyebilir de söyleyemez de. Bu durum tek şekilde sonuçlanır o da cimere başvuru yapacak ve sınav kağıdının yeniden incelenmesini isteyecek.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Olayı sadece öğrencinin açısından bakıyorsunuz nereden biliyorsunuz ve inanıyorsunuz öğrencinin haklı olduğunu?
Kopya çekseydi zaten bu kadar uğraşıp konu açmazdı zaten kopya çekseydide en başından beri yaptığının hata olduğunu bilirdi ve karşı çıkmazdı

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
Öğrenci hatalıysa cimere yazması bir işe yaramaz zaten?

Enes3504

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Enes
Belki öğrencinin anlamadığı veya yanlış anlaşılan bir durum var hemen yargısız infaz yok cimere yaz yok şikayet et falan. Çocuğu boşuna gazlamayın öğretmeniyle görüşsün sonra velisi öğretmen ile görüşsün.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,013
İsim
Batuhan Divrik
Kopya çekseydi zaten bu kadar uğraşıp konu açmazdı zaten kopya çekseydide en başından beri yaptığının hata olduğunu bilirdi ve karşı çıkmazdı
Siz şu ana kadar hangi öğrencinin ağzından yakalanmadığı durumda kopya çektim dediğini duydunuz ki ? hele de öğretmenine karşı.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
Belki öğrencinin anlamadığı veya yanlış anlaşılan bir durum var hemen yargısız infaz yok cimere yaz yok şikayet et falan. Çocuğu boşuna gazlamayın öğretmeniyle görüşsün sonra velisi öğretmen ile görüşsün.
e okulun kapanmasına 1 hafta kaldı

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,264
İsim
........
Öncelikle merhaba . Salı günü matematik ortak sınavımız vardı . En arkada oturuyordum . Görevli hoca beni çok rahat görüyordu . Bugün matematik öğretmeni sınavlar okurken 100 puan aldığım sınavdan 75 verdi kopya çektiğim şüphesi ile . Yanına gidip defalarca kopya çekmediğimi söyledim , sınıftaki diğer arkadaşlarım da çekmedi dedi . Gerçekten de kopya çekmedim . " Ardışık 2 çift sayının bölenini bulmamızı istiyordu soruda ( ilgili kısım o ) ben başka sayı olamaz dediğimde kabul etmedi , başka bir kız tek bölen 2 dir dediğinde kabul etti . Yaramaz bir öğrenci değilim derste asla rahatsızlık vermem kimseye , derse katılırım . Hocanın 25 puan vermesi aslında o kadar zoruma gitmedi fakat takdir belgesini kaçırıyorum puanımı vermezse . 2. Soruda sayı yazmışsın olmaz dedi 5 puan kırdı ( soru 10 puandı ). Ki gayet te olurdu küçük değerden başlayarak çözüyordum sınıfta deneyerek hiçbir şey demiyordu . Kontrol ederken de kimden kopya çektin vs dedi . Sınavı benim sol sıramdaki kız ve yanındaki kız ilk bitirdi benim onlardan bakmam imkansızdı grupluydu zaten sorular da farklıydı . Sınav esnasındaki görevli öğretmen gelip nasıl geçti vs dedi . Yani genel olarak kopya şüphesi ile 25 puanım kırıldı ve çok zoruma gitti . Ne yapmalıyım ? Nerelere şikayetçi olabilirim milli eğitim bakanlığında . Müdüre giderse sözlülere düşük vereceğinden yine o puanı kıracağından eminim . Meb bünyesinde hangi birimlere şikayet edip puanımı alabilirim ?
Kopya çeksen bile sınav esnasında görüp kağıda k yazmadi ise puan kırma hakkı yok git müdüre ailenle olmadı cimere başvur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,931
Üyeler
153,472
Son üye
ekarego190
Top Bottom