Neler Yeni

Hala LG G3 kulanan varsa Android 9 yapma rehberi

enesburak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Korkmaz
Instagram
enesburaks
Twitter
enesburaks
Eskiden yazıp kaydetmiştim hala kullanan varsa yararı olur diye düşünüp buraya bırakıyorum
NOT ALINTI DEĞİLDİR KENDİ BLOGUMDA PAYLAŞMIŞTIM https://bit.ly/3bQxtGv

İNDİRİLMESİ GEREKENLER (ÜZERİNE BASIN)
  • · GApps PAKETİ (sırasıyla ARM- Android 9-variant olarak istediğiniz birini seçin ben pico variantı indirmiştim.)
  • · LG G3 ROOT DOSYALARI klasördeki dört dosyayı da indirin.
  • · Güncel LG G3 D855 TWRP imajı (en güncel sürümü indirin)

ADIM ADIM KURULUM:
1. İndirilen dosyalardan KingRoot.apk uygulamasını kurun ve telefonunuzu rootlayın.
2. Aynı klasördeki AutoRecMMD855.apk uygulamasını yükleyin ve uygulamayı açıp resme tıklayarak TWRP kurun.
3. Kurulum sonrası TWRP menüsü açılsın mı diye soracak, kabul ederek menüyü açın.
4. TWRP menüsünden Install ‘e basıp sırasıyla Hacer Permisivo.zip ve Beta-SuperSu 2.52.zip kurun.Yapamayanlar aşağıdaki videoyu izleyebilirler:
5. Şimdi ise TWRP’yi güncellememiz gerekiyor. Sırasıyla Install>Images ‘e basın ve güncel TWRP imajını seçin, Select Partition To Flash Image diye sorarsa Recovery’i seçin ve onaylayın. Sonra ana menüye gidip sırasıyla Reboot>Recovery butonlarına basın, TWRP güncellenmiş şekilde yeniden başlayacaktır. Yapamayanlar aşağıdaki videoyu izleyebilirler:
6. Şimdi ise yedek almamız gerekiyor, Backup kısmına girin ve tüm dosyaları seçip yedek alın.
7. Yedek tamamlandıktan sonra tekrar ana menüye dönüp sırasıyla Wipe > Advanced Wipe adımlarını takip edin. Bu bölümde açılan yerdeki Dalvik Cache, Cache, System ve Data seçeneklerini seçip telefonu temizleyin.
8. Şimdi romumuzu kurabiliriz, ana menüden Install’e basın ve sırasıyla lineage-16.0-20190615-UNOFFICIAL-d855.zip dosyasını seçip kurun, ardından aynı menüden indirdiğimiz Gapps paketini kurun.
9. Kurulum tamamlandıktan sonra ana menüden Reboot>System adımlarını takip edin ve yeni sisteminizin keyfini çıkarın.

Top Bottom