Neler Yeni

Android Redmi Note 8 Pro - POSP v5.0.0 Android 12

Bergee

80+ Silver
main.png

Patates Açık Sos Projesi, tereyağı pürüzsüz bir Android satış sonrası ürün yazılımıdır.
Etrafındaki en iyi özellikleri seçtik ve ona kendi sosumuzu ekliyoruz.
Beraberinde getirdiği eşsiz özellikleri tatmaya hazır olun.
Yararlı şeylerle birlikte orijinal fikir ve özelliklerle bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz.
Bu rom'uda denedim fakat, tam olarak henüz stabil değil ilk android 12 rom olduğu için sanırım.

- ROM İNCELEMESİ -

- KURULUM -
(Küçük bir not; MIUI 12.5 Global ya da India romunda olmanız gerekli!)

İlk olarak indirme bağlantılarındaki dosyaları sırasıyla indirelim. Ve winrar dosyalarımızı masaüstümüzde tutalım.
İndirdikten sonra adım adım dikkatli bir şekilde buraları yapalım;

Öncelikle telefonumuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz, daha sonrasında ROM dosyamızı telefonumuzun "dahili depolama birimine" atıyoruz.
Attıktan sonra cihazımızın geliştirici seçeneklerinden USB Hata ayıklama modunu aktif ediyoruz ve cihazımızı fastboot moduna alıyoruz.
Fastboot moduna aldık şimdi "PLATFORM TOOLS" winrar dosyamıza sağ tıklayıp buraya çıkar diyoruz.
Masaüstüne klasör olarak gelmiştir.
Şimdi de "RECOVERY" dosyamıza sağ tıklayıp buraya çıkar diyoruz. Bu da masaüstüne gelmiştir artık.
Şimdi masaüstüne çıkardığımız "PLATFORM TOOLS" klasörüne giriyoruz.
Girdikten sonra yukarıda bulunan;

adsiz-png.329145

Enterladıktan sonra önümüze gelen cmd ekranına aşağıdaki resimde görüldüğü gibi "fastboot devices" yazıp enterlıyoruz.
adsiz2-png.329146

Sonra cmd ekranı ile işimiz bitiyor artık.

Masaüstüne çıkardığımız "RECOVERY" klasörümüze girip "1.FlashBRPMiuiA11Unified" dosyamızı çalıştırıyoruz.
Çalıştırdıktan sonra kendisi işlemleri yapıyor ve "Press any key to continue ..." yazısının gelmesini bekliyoruz bu yazı geldikten sonra herhangi bir tuşa basıyoruz o ekran kapanıyor telefonumuza da recovery yüklenmiş oluyor.

Recovery'e atacaktır muhtemelen sizi atmaz ise kendiniz recovery ekranına girip "wipe" kısmına girip "advanced wipe" ye giriyorsunuz.
Girdikten sonra buradan "Dalvik / ART Cache" - "System" - "Vendor" - "Data" ve "Cache" kutucuklarını seçip "Swipe to wipe" yapıyoruz.
Bittikten sonra back tuşuna basıp geri geliyoruz "Install" sekmesini seçip ROM dosyamızı seçip "Swipe to confirm Flash" yapıyoruz.
Rom yüklendiği zaman back tuşuyla yine recovery'nin ana menüsüne geliyoruz.
Buradan tekrar "wipe" kısmına giriyoruz bu sefer "format data" yerine girip "yes" yazıyoruz kutucuğa ve onaylıyoruz.
Hata verebilir bu kısımda korkmayın!
Tekrar back tuşuyla ana menüsüne dönüp "Reboot" kısmına girip buradan "Recovery" seçip telefonu recoverye yeniden başlatıyoruz.
Tekrar recovery açıldıktan sonra tekrar "wipe" kısmına girip "format data" kısmına girip yine "yes" yazıyoruz kutucuğa ve yine onaylıyoruz bu sefer hatasız formatlayacaktır.
Formatlama bittikten sonra "Reboot System" butonuna tıklayıp romunuzu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz :)

ROOT İŞLEMİ YAPMAK İSTERSENİZ DİYE DE MAGISK 23.0 ZIP OLARAK PAYLAŞIYORUM BUNU SİSTEM AÇILDIKTAN SONRA KURULUM TAMAMLANDIKTAN SONRA RECOVERY GİRİP INSTALL ÜZERİNDEN FLAŞLAMANIZ YETERLİ OLACAKTIR.
MAGISK 23.0.ZIP İNDİR

- İndirme Bağlantıları Sırasıyla -

ROM İNDİR
RECOVERY İNDİR
PLATFORM TOOLS İNDİR

Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,859
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Ben kullanmıştım GM 8'de gayet iyiydi. Sadece Gapps yükledikten sonra Google hesabıma girememiştim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama Android 12 değildi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
911,656
Üyeler
141,468
Son üye
eminmisinn