Neler Yeni

hala sistemimde trojan varmıdır?

preyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer Faruk Erciyas
dün gerikafalılığım yüzünden bilmediğim bir dosya yükledim ve windows trojan uyarısı verdi. hemen kaldırdım tabi sonrada tam tarama yaptım ve 1 trojan buldu yine kaldırdım.bir daha tam tarama yaptım bir şey bulmadı sonra KIS tan tam tarama yaptım yine bir şey bulmadı hala trojan varmıdır?şuan görünürde performans kaybı yok.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Bu tarz virüsler bilgisayara bir girdi mi kolay kolay çıkmaz. KasperSky ve Malwarebytes ile taratın derim. Sanırım KIS'dan kastınız kaspersky ama. 😊

Bu arada ben olsam format atıp temiz kurulum yapardım.

fieryz

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,051
İsim
Ömer
Steam
fieryz
Malwarebytes indirip onla da yap.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hocam indirdiğinizde dosyayı açmadıysanız pek sıkıntı olmaz fakat bir kerecik bile olsa açtıysanız ondan sonra ne kadar tararsanız tarayın gitmesi biraz zor, temiz bir format öneririm eğer böyle olduysa.

preyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer Faruk Erciyas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam indirdiğinizde dosyayı açmadıysanız pek sıkıntı olmaz fakat bir kerecik bile olsa açtıysanız ondan sonra ne kadar tararsanız tarayın gitmesi biraz zor, temiz bir format öneririm eğer böyle olduysa.
3,5 tane kaliteli programdan tarattım ve sildim çıkan tehlikeleri.şuan taratınca hiçbirinde bir şey çıkmıyor sizce gitmemişmidir?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
3,5 tane kaliteli programdan tarattım ve sildim çıkan tehlikeleri.şuan taratınca hiçbirinde bir şey çıkmıyor sizce gitmemişmidir?
Eğer bir kere bile açtıysan virüs girmişdir ve şuan hâlâ gitmemiştir, anti virüslerin onu görmesi zor.

preyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer Faruk Erciyas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer bir kere bile açtıysan virüs girmişdir ve şuan hâlâ gitmemiştir, anti virüslerin onu görmesi zor.
açıp açmadığımı bilmiyorum inerken bitince aça basmıştım ama ekrana hiçbir uyarı gelmedi hani oluyorya bir programı açarken falan uyarı geliyor evet hayır diye. sonra da windows defender dan trojan uyarısı geldi

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
açıp açmadığımı bilmiyorum inerken bitince aça basmıştım ama ekrana hiçbir uyarı gelmedi hani oluyorya bir programı açarken falan uyarı geliyor evet hayır diye sonra da windows defender dan trojan uyarısı geldi
Mesaj otomatik birleştirildi:
Dostum tamamen kurtulman için temiz bir format şart.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,960
Üyeler
156,409
Son üye
Hamza van
Top Bottom