Neler Yeni

Yardım Hangi ekran kartını seçmeliyim? (3060/3060 Ti/3070)

euro

80+ Bronze
Bütçe
25000
Çoğu kişi oyun oynacaksan AMD tercih et diyor. Ben bilgisayarımı aldıktan sonra video çekmeye başlayacağım ve editör bulabilecek kadar param yok. Yani editimi kendim yapıp kendim render alacağım. Bir tarafta RX 6800 var diğer tarafta 3070 veya 3060 Ti sizce hangisini tercih etmeliyim?

AMD kullananların bazıları çok iyi diyor bazıları sürekli hata yiyorum Nvidia tercih et pişman olmazsın diyorlar ne yapacağımı bilmiyorum. Oynayacağım oyunlar hem fps hem açık dünya türünde oyunlar, hepsini en yüksekte oynamak istiyorum. AMD kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazabilirse çok sevinirim, aynı şekilde Nvidia. Şimdiden teşekkürler

Güncelleme :
(03.07.2023)
6800 sistem bütçemi çok aştı artık, 27 bin liraya güncellendi.
3060/3060 Ti/3070 arasında bir tercih yapmam gerekiyor, hem oyun hem render alacağım için üstte zaten hangi tip oyunları oynayacağım yazıyor sizce ne yapmalıyım? 3060 alıp güzel bir monitör ve güzel ekipmanlı bir sistem dizebilirim, diğer sistemleri alırsam monitör ekleyemem ekipmanda. Sizce ne yapmalıyım

Son düzenleme:

Lorfselo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Yusuf
Çoğu kişi oyun oynacaksan AMD tercih et diyor. Ben bilgisayarımı aldıktan sonra video çekmeye başlayacağım ve editör bulabilecek kadar param yok. Yani editimi kendim yapıp kendim render alacağım. Bir tarafta RX 6800 var diğer tarafta 3070 veya 3060 Ti sizce hangisini tercih etmeliyim?

AMD kullananların bazıları çok iyi diyor bazıları sürekli hata yiyorum Nvidia tercih et pişman olmazsın diyorlar ne yapacağımı bilmiyorum. Oynayacağım oyunlar hem fps hem açık dünya türünde oyunlar, hepsini en yüksekte oynamak istiyorum. AMD kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazabilirse çok sevinirim, aynı şekilde Nvidia. Şimdiden teşekkürler
hocam ben rtx 2060 kullanıyorum şu ana kadar 0 sıkıntı nvidia adamdır bence

berk031

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
berk akyıldız
rx 6800 sistem aldım kasım ayında temiz kurulumdan sonra 1 ay içinde 3-4 kez wattman hatası aldım sonra driveri güncelledim geçti 2 ay sonra birdaha oldu bilgisayar direkt kapanıyordu veya wattman alıyordum ayrı ayrı sonra tekrar güncelleme gelmiş tekrar güncelledim birkaç aydır almıyorum şans işi diyorlar hiç almayanlarda var
Mesaj otomatik birleştirildi:

rx 6800 sistem aldım kasım ayında temiz kurulumdan sonra 1 ay içinde 3-4 kez wattman hatası aldım sonra driveri güncelledim geçti 2 ay sonra birdaha oldu bilgisayar direkt kapanıyordu veya wattman alıyordum ayrı ayrı sonra tekrar güncelleme gelmiş tekrar güncelledim birkaç aydır almıyorum şans işi diyorlar hiç almayanlarda var
bundan önce 1070 kullandım 2-3 yıl kadar neredeyse hiç sorun yaşamadım

• Beğen
Reaksiyonlar: euro

euro

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

bundan önce 1070 kullandım 2-3 yıl kadar neredeyse hiç sorun yaşamadım
Benim yerimde olsanız hangisini tercih edersiniz?

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,520
İsim
kilan embappe
Render alacaksan Nvdia seni daha çok memnun eder.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,150
İsim
Yunus Şahin
Oyun oynayacaksan AMD derim kesinlikle ama render diyorsan Nvidia daha iyi bir seçenek olur.

Ama açık dünya ve en yüksek ayarlar diyorsun burada da AMD öne geçiyor. Yarın bir gün 3070 VRAM sorunu yaşayabilir.

Geçen 3070 satılan bir ilan gördüm. VRAM sıkıntısı yaşadığı için 6800 gibi VRAM'i bol ürüne geçeceğini yazmıştı satıcı. Yani buna da dikkat etmek lazım.

Doğru. Ben kaç aydır kullanıyorum hiç wattman almadım. Sadece undervolt/overclock yaptığımdan hata veriyor. O da ayarları sıfırlıyor yani stabil olmadığı için. Onun haricin de bir küçük daha sorun yaşadım, AMD'nin kendi driver kaldırma uygulaması ile kaldırıp tekrar driver yükledim. Şimdi sıfır sıkıntı.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,520
İsim
kilan embappe
4060 Tİ 16GB beklemen daha da iyi olur.

berk031

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
berk akyıldız
3070 tercih etmezdim herşeyi en yüksekte oynamak istediğini söylüyorsunuz vram açısından sorunlar yaşarsın 4060 beklemeli veya 3060 12 gb almalısınız nvidia alacaksanız ama amd saf güç yalan yok

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,776
İsim
uwu
  • Beğen
Reaksiyonlar: euro
Top Bottom