Neler Yeni

Hangi Linux Daha İyi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Çınar
Eski pc im var ve windows 10 kaynakları aşırı sömürüyor bu yüzden linuxa geçmeyi düşünüyorum biraz araştırdım çeşitli linux versiyonları gördüm. Hangisini indirmem benim için iyi olur önceden kullanmadım. Eskisi gibi fazla oyun oynamıyorum ara sıra 1-2 oyun oynuyorum.

apole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Eren Turhan
Mint fena değil archda güzel ama arch yüklemesi bir tık sıkıntılı olır

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Erdinc Sent
İlgilendiği Kategoriler
Nintendo
Hiçbirisi. Malesef eski sisteminiz varsa linux bir kurtuluş değil çünkü artık linuxun tüketimi de aşırı fazla ve ayrıca kali ve kubundu dışında neredeyse çoğu stabil değil.

Ancak çok düşük bilgisayarda oyun oynamıyor internet, youtube vb kullanımın varsa harika bir önerim olabilir. Kesinlikle Chromebook haline getir Chrome Flex kurmalısın. Ne demek istediğimi anlayacaksın. 15 yıllık bilgisayarı bile diriltir ve donma, kasma youtube de atlama takılma vb yaşamazsın. Kurulumu da aşırı pratik ve basit. Düşünürseniz özelden yazarsanız destek oluruz. Sistem kurulumu dosya indirdikten sonra 5 dakika. İhtiyacınız olan chrome yüklü bir pc ve bir flash bellek.

Ama illa ben linux deneyeceğim derseniz. xfce arayüz kurmalısınız yada kubuntu, lubuntu olabilir.

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,062
İsim
Berk
Eski pc im var ve windows 10 kaynakları aşırı sömürüyor bu yüzden linuxa geçmeyi düşünüyorum biraz araştırdım çeşitli linux versiyonları gördüm. Hangisini indirmem benim için iyi olur önceden kullanmadım. Eskisi gibi fazla oyun oynamıyorum ara sıra 1-2 oyun oynuyorum.
ne kadar eski? benim bu sistemden daha eski değildir herhalde,
8gb 1333mhz
e6500
hd 4850
gt41t-m7 anakart
bu sistemde ubuntu sorun yaşatmıyor aslında bir çok sistem çıkartmaz lakin ssd şart hdd öldürür makineyi ayrıca aynı sistemde windows 10 da kullandım bir sorun yaşamadım. ram ve ssd upgrade yapmanız işinizi kolaylaştırabilir. (belirttiğim sistemi sunucu tarzı kullanıyorum, ev işi)

Top Bottom