Neler Yeni

Hangi Monitör almamı tavsiye edersiniz ??

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,722
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
CS , Valo için TN

Gündelik kullanım ve iş için IPS

her şey için VA

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
Okuduğum yazılarda IPS daha canlı renkler VA daha güzel siyah renkler falan verir diyordu şimdi bildiğim her şey yanlış mı çıktı anlamadım :) Ben genelde hep sabit kullanırım kolay kolay değiştirmem ekranımın ne yerini ne açısını alan direk dik bakarım yıllardır böyleyim
Ben farklı canlılık olarak bildiğim için canlı renkler istedim basit bir örnek vermek gerekirse
samsung telefonlar amoled ekran xiaomi lcd yanyana getirince samsung cidden çok daha canlı görünüyor
bildiğin her şey anlatılanların hepsi boş diyemem canım ips bi monitör kullanamadım maalesef ama tn paneller için direkt karşıdan bakılmazsa görüntü yansımaları etrafı görme falan başlıyor deniliyor öyle bi durumla karşılaşmadım sadece
Mesaj otomatik birleştirildi:

CS , Valo için TN

Gündelik kullanım ve iş için IPS

her şey için VA
VA ya ikisnin ortası diyelim her şey için değil de :)

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,722
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,722
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
aoç o zaman

CS VALO tarzı oyunları oynamıyorum görsel effect bakımından iyi oyunlar + film diyelim bu duruma şimdi bunlar için hangisi oluyor :)
bu durumda ms i fazla kafana takmana gerek yok demek ama ben de monitör almadan önce aynısnı söylüyordum 1ms e ihtiyacım yok ben story oynuyorum diye ama 1ms 144 hz bi monitöre geçince o oyunlardan da zevk almaya başlıyorsun işte :D

o yüzden hazır almışken helel 3000 lira gibi bütçe varken hepsi bi arada almak iyidir

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Fırat
bildiğin her şey anlatılanların hepsi boş diyemem canım ips bi monitör kullanamadım maalesef ama tn paneller için direkt karşıdan bakılmazsa görüntü yansımaları etrafı görme falan başlıyor deniliyor öyle bi durumla karşılaşmadım sadece
Valla uzun saatler oyun falan oynamam gündüzleri iş var zaten akşam 3 4 saat takılacam 2 saat film 2 saat oyun diye örneklendirebiliriz
aoç o zaman

bu durumda ms i fazla kafana takmana gerek yok demek ama ben de monitör almadan önce aynısnı söylüyordum 1ms e ihtiyacım yok ben story oynuyorum diye ama 1ms 144 hz bi monitöre geçince o oyunlardan da zevk almaya başlıyorsun işte :D

o yüzden hazır almışken helel 3000 lira gibi bütçe varken hepsi bi arada almak iyidir
monster daha iyi değil mi acaba sadece ismimi güzel bu markanın :) eğer VA alırsam monster alırım diye düşünüyodum indirime girmiş bir de

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
Valla uzun saatler oyun falan oynamam gündüzleri iş var zaten akşam 3 4 saat takılacam 2 saat film 2 saat oyun diye örneklendirebiliriz

monster daha iyi değil mi acaba sadece ismimi güzel bu markanın :) eğer VA alırsam monster alırım diye düşünüyodum indirime girmiş bir de
monster 'ın güzel işleri var evet ama monitörlerinde gecikme değerleri verdikleri değerlerden çok daha yüksek çıkabiliyor diye çok şikayet var yakınımda da var forumlarda da gördüm o yüzden monster monitör önermem

Top Bottom