Neler Yeni

Hangi Motoru Tercih Etmeliyim?

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
Bütçe
23000
Selamlaaaar iyi forumlar dostlar.
Hatırlarsanız buradan beyaz bir sistem toplama ümidi ile çıkmıştım, tek kasa kalmıştı fakat o sistemi tamamlayamadan satmak durumunda kaldım. Şimdi merkeze uzak bir yere taşınacağımız için elektrikli motor almayı düşünüyorum. işyerim ile evimin arası ortalama 23 KM git gel toplam 46 km-50 diyelim-. Konyada oturduğum için çok fazla tümsek iniş çıkış vs yok zorlanacağını sanmıyorum eletrikli motorun/scooter 'ın. E almışken binmeyi düşünüyorum şekli şemali ve özellikleri iyi olursa hoş olur. Bulduğum motorlar aşağıda. maks bütçe 22-23 civarlarına çıkabilirim 2. el mantıklıysa tabiiki tercih edebilirim. hanımla da binebileceğim bir motor olursa tadından yenmez tabiiki. önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum!

Farklı model önerilerinizi bekliyor olacağım. Kal sağlıcakla

Shooter_U

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,121
İsim
Uğur
Yukiden uzak dur asla alma.

Benzinli motoruna sahiptim çabuk bozuluyor ve garantilide olsa servis ilgilenmiyor..

Scoterrin varyatörü kırılmıştı..neymiş kullanıcı hatası..kötü bir firma

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yukiden uzak dur asla alma.

Benzinli motoruna sahiptim çabuk bozuluyor ve garantilide olsa servis ilgilenmiyor..

Scoterrin varyatörü kırılmıştı..neymiş kullanıcı hatası..kötü bir firma
En çok o aklıma yatmıştı oysaki fiyatı sebebiyle.. Var mı önerebileceğin muadili peki ?

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon ve Uygulama Yazılımı
#rez tam aradığım konu.

Shooter_U

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,121
İsim
Uğur
Fikirden ziyade tecrübe olanlar yazsa iyi.

Mesela o fiyat bandında ne olursa olsun çoğu çin malı ve memnun etmeyecektir.

Ulaşım için önerim o rakamlara kaliteli elektrikli bisikletler var onlar tercih edilebilir. Yoksa cidden o motorlar çabuk bozuluyor sorun ğstüne sorun 😔

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,057
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Abdullah abinin de yaptığı gibi bisiklet+elektrik kiti düşündünüz mü ?

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kaç yaşındasın ehliyetin var mı ?

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Abdullah abinin de yaptığı gibi bisiklet+elektrik kiti düşündünüz mü ?
zaten @Abdullah Hacıgül abin ne incelese fiyatı fırlıyor. xeon işlemci incelerken 80 TL'ye satılmazdı şimdi 200 liradan aşağı yok piyasası. oem 460 inceledi, 1050 ti fiyatından aşağı yok. e malum elektrikli bisiklet inceleyincede baktım kitlerin fiyatı da durmamış yerinde maşallah. Galiba çaktırmadan eti sütü de inceledi, ama onların videosunu paylaşmadan fiyatları yükselttiler onu tam anlayamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaç yaşındasın ehliyetin var mı ?
Araç ehliyetim var 26 yaşındayım

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İlk olarak 23 km lik yol kısa mesafe değil. Ne kadar dikkatli şarz etsenizde, bi süre sonra batarya durumundan, ulaşım mesafesi düşecek.
Ayrıca akü yenilemek istediğinizde normal benzinli motor fiyatına ulaşacaksınız.

Şu anda a sınıfı ehliyet almak isterseniz sadece direksiyon sınavına girerek alabilirsiniz.

Yani benim tavsiyem japon malı 2. El scooter motor alıp, birde ehliyet almanız. Çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı bi seçim olur.

Eşinizle bineceğinizi ve zaman zaman daha uzak mesafeleri gezebileceğinizide unutmayın.
Bununla beraber sigorta yapılmayan taşıtlar sizi cezbetmesine izin vermeyin yükümlülüğü ağırdır.

Son düzenleme:

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
İlk olarak 23 km lik yol kısa mesafe değil. Ne kadar dikkatli şarz etsenizde, bi süre sonra batarya durumundan, ulaşım mesafesi düşecek.
Ayrıca akü yenilemek istediğinizde normal benzinli motor fiyatına ulaşacaksınız.

Şu anda a sınıfı ehliyet almak isterseniz sadece direksiyon sınavına girerek alabilirsiniz.

Yani benim tavsiyem japon malı 2. El scooter motor alıp, birde ehliyet almanız. Çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı bi seçim olur.
Elektrikli istememin en büyük sebebi yakıt tasarrufu aslında. oturup hesap ettiğimde hergün işe gidip gelmek ortalama aylık 70tl ye tekabül ediyor. Benzinli bir motora geçtiğim zaman bu sayının çok daha üstüne olacak

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Elektrikli istememin en büyük sebebi yakıt tasarrufu aslında. oturup hesap ettiğimde hergün işe gidip gelmek ortalama aylık 70tl ye tekabül ediyor. Benzinli bir motora geçtiğim zaman bu sayının çok daha üstüne olacak
Mesajı güncelledim.

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
tunahan
Selamlaaaar iyi forumlar dostlar.
Hatırlarsanız buradan beyaz bir sistem toplama ümidi ile çıkmıştım, tek kasa kalmıştı fakat o sistemi tamamlayamadan satmak durumunda kaldım. Şimdi merkeze uzak bir yere taşınacağımız için elektrikli motor almayı düşünüyorum. işyerim ile evimin arası ortalama 23 KM git gel toplam 46 km-50 diyelim-. Konyada oturduğum için çok fazla tümsek iniş çıkış vs yok zorlanacağını sanmıyorum eletrikli motorun/scooter 'ın. E almışken binmeyi düşünüyorum şekli şemali ve özellikleri iyi olursa hoş olur. Bulduğum motorlar aşağıda. maks bütçe 22-23 civarlarına çıkabilirim 2. el mantıklıysa tabiiki tercih edebilirim. hanımla da binebileceğim bir motor olursa tadından yenmez tabiiki. önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum!

Farklı model önerilerinizi bekliyor olacağım. Kal sağlıcakla
Elektrikli araç alma ne bayır çıkar ne de şarjı dayanır bir de 8 saat beklersiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,881
Üyeler
155,643
Son üye
kayraama250lik
Top Bottom