Neler Yeni

Hangi tableti almalıyım ?

melihb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih
Mühendislik öğrencisiyim.Ana amacım ders çalışmak , not almak ve pdf üzerinde çalışmak. Ara sıra dizi filmde izlerim.Bu arada bilgisayarımda var. Baya kararsız kaldım. Bütçemi yormadan öğrenci indirimi ile S9FE mi alsam yoksa zorlayıp S9 12gb ram 256 gb modeli mi alsam ? Alacağım tablet 4-5 sene stabil çalışmalı , kasma donma vs sorunlar olmasın istiyorum. Telefonum Samsung A52 . Matepad önerenler olacaktır ama açıkçası pek sıcak bakmıyorum , google desteğinin doğrudan olmaması , dolaylı yoldan ulaşılabilir olması , içinden kalem çıkmaması vs beni uzaklaştırıyor. S9FE yeterli olur mu 4-5 yıl güzel çalışır mı ? Yoksa zorlayıp S9 256 mı almalıyım ? Samsung şarj aletim ve powerbankim var. Akg y400 kulaklığım var ama biraz eskidi 2 yıldır kullanıyorum.Yanında gelen hediye çekiyle Buds FE almayı düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nedir , ne yapmalıyım ?

hikoo

80+ Bronze
kalem lazimsa alternatifin yok zaten, samsung s9 fe al gec

melihb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kalem lazimsa alternatifin yok zaten, samsung s9 fe al gec
Bütçe zorlayıp S9 alınmalı mı peki ? 4-5 sene stabil çalışması gerekiyor , fe modeli ileride kasma vs yapar mı 6 gb rami yeterli gelir mi , bu konuda ne diyorsunuz ?

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Ali yılmaz
S9 rahat 4 5 sene gider fe de o kadar olmasada zorlar. Nende s9+ var. Telefon olarakta s23. Eve gelince telefonu bi kenara bırakıyorum genelde direkt. Matepadlerde kalem klavye oluyo genelde bu arada.

melihb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptopum var teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S9 rahat 4 5 sene gider fe de o kadar olmasada zorlar. Nende s9+ var. Telefon olarakta s23. Eve gelince telefonu bi kenara bırakıyorum genelde direkt. Matepadlerde kalem klavye oluyo genelde bu arada.
Matepad air ve üzerinde var sanırım, 11.5 larda yok. Google desteğinin doğrudan olmaması , dolaylı yoldan olması beni uzaklaştırıyor. Samsung genel olarak daha güven veriyor bana.
Fe nin 3.yılda kasmaya başlamasından korkuyorum 6 gb rami ve exynos 1380 i var çünkü. Uzun ömürlü olması açısından s9 düşünüyorum, ha eğer fe lerde bu kadar uzun ömürlü olursa stabil kullanabileceksem 3-4 sene sonra fe alabilirim.

S9FE amazonda 10.700 + Buds FE hediye. Bu fiyata ve hediyeyle gayet güzel duruyor. https://amzn.eu/d/6gAOMNO
Samsung öğrenci indirimiyle daha uyguna geliyor. 9600 TL + 1000 TL hediye çekiyle tablet+buds 10000 oluyor. Diğer yandan s9 256 gb 12 gb ram modeli 18400 TL ve 1500 TL hediye çeki veriyor.

Son düzenleme:

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Ali yılmaz
Laptopum var teşekkür ederim.

Matepad air ve üzerinde var sanırım, 11.5 larda yok. Google desteğinin doğrudan olmaması , dolaylı yoldan olması beni uzaklaştırıyor. Samsung genel olarak daha güven veriyor bana.
Fe nin 3.yılda kasmaya başlamasından korkuyorum 6 gb rami ve exynos 1380 i var çünkü. Uzun ömürlü olması açısından s9 düşünüyorum, ha eğer fe lerde bu kadar uzun ömürlü olursa stabil kullanabileceksem 3-4 sene sonra fe alabilirim.

Samsung öğrenci indirimiyle daha uyguna geliyor. 9600 TL + 1000 TL hediye çekiyle tablet+buds 10000 oluyor. Diğer yandan s9 256 gb 12 gb ram modeli 18400 TL ve 1500 TL hediye çeki veriyor.
arada 2 kat fark var haliyle. özellikler belli. s9 tabii ki çok daha uzun ömürlü olur. ben bi 5 yıl kullanmayı planlıyorum şahsen. daha önceden matepad 11 kullandım onu sattım bunu aldım. aradaki fark hem yazılımsal hem donanımsal belli oluyor. fe kötü bir model değil ama s9 rakibide dğil. işlemcisi exynos olması bendede şüphe uyandırırdı tabi. o yüzden uzun yıllar pek güvenemem. ama 3 yılda rahat çalıştırır bence. ben evde daha çok tablet kullandığım için verdiğim paraya acımadım. öğrenci indirimiyle aldım bende 21500 e.
kampanyalar birleşmiyor bu arada haberin olsun. hediye çeki kampanya ise eğer. ben alırken buds 2 pro veriyordu 1000 TL'ye alamadım o yüzden.

melihb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih
arada 2 kat fark var haliyle. özellikler belli. s9 tabii ki çok daha uzun ömürlü olur. ben bi 5 yıl kullanmayı planlıyorum şahsen. daha önceden matepad 11 kullandım onu sattım bunu aldım. aradaki fark hem yazılımsal hem donanımsal belli oluyor. fe kötü bir model değil ama s9 rakibide dğil. işlemcisi exynos olması bendede şüphe uyandırırdı tabi. o yüzden uzun yıllar pek güvenemem. ama 3 yılda rahat çalıştırır bence. ben evde daha çok tablet kullandığım için verdiğim paraya acımadım. öğrenci indirimiyle aldım bende 21500 e.
kampanyalar birleşmiyor bu arada haberin olsun. hediye çeki kampanya ise eğer. ben alırken buds 2 pro veriyordu 1000 TL'ye alamadım o yüzden.
@BabaVoss7 @Celestial
Hediye çekinin verilmediğini bilmiyordum teşekkür ederim. Ekim ayında öğrenci indirimiyle alınan s23 Fe ile beraber 2500 TL çeki vermişlerdi, ben yine verirler diye düşündüm o yüzden. Öyle daha da cazip geliyordu tabii ki fiyatlar. Çok kararsız kaldım ya. Yine de 18400 256 gb model için piyasaya göre uygun bir fiyat gibi duruyor. Öte yandan zorlamaya gerek var mı acaba , direkt s9fe alıp geçsem mi ? Bir türlü net bir karara varamadım. Siz olsanız ne yapardınız? Bütçe zorlayıp s9 almak mantıklı bir tercih mi olur yoksa gereksiz masraf mı olur ?

Bu arada eğitim indirimi sayfasına girince tabletler gözükmüyor, fiyat düşüyor onun farkındayım ama o listede olmamasını gerekçe göstererek talep etsek hediye çekini aldıktan sonra verirler mi acaba? Sonuçta ben kendi hesabımdan kendi gözümden baktığım için normal fiyatını göremem shopta :)

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Ali yılmaz
@BabaVoss7 @Celestial
Hediye çekinin verilmediğini bilmiyordum teşekkür ederim. Ekim ayında öğrenci indirimiyle alınan s23 Fe ile beraber 2500 TL çeki vermişlerdi, ben yine verirler diye düşündüm o yüzden. Öyle daha da cazip geliyordu tabii ki fiyatlar. Çok kararsız kaldım ya. Yine de 18400 256 gb model için piyasaya göre uygun bir fiyat gibi duruyor. Öte yandan zorlamaya gerek var mı acaba , direkt s9fe alıp geçsem mi ? Bir türlü net bir karara varamadım. Siz olsanız ne yapardınız? Bütçe zorlayıp s9 almak mantıklı bir tercih mi olur yoksa gereksiz masraf mı olur ?

Bu arada eğitim indirimi sayfasına girince tabletler gözükmüyor, fiyat düşüyor onun farkındayım ama o listede olmamasını gerekçe göstererek talep etsek hediye çekini aldıktan sonra verirler mi acaba? Sonuçta ben kendi hesabımdan kendi gözümden baktığım için normal fiyatını göremem shopta :)
Dediğim gibü kullanıma tercihe bağlı. İnternette videolarda filan bakıp karar verebilirsiniz anca yada deneyerek bi mağazada. S9 haliylr faha premium ama fiyatıda malum. Siz bilirsiniz yani. Kupon olayını bilemem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,258
Üyeler
141,689
Son üye
Youtube-BESTMUSICWORLD
Top Bottom