Neler Yeni

⚡Harry Potter Kitap vs Film (Anket)

Kitap vs Film

• Kitap

• Film

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

saleRan

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar yavaştan Marvel filmleri izlerken Harry Potter'a da başlamak istiyorum. Kitabını aldım ama önce kitaplarını mı bitirmeliyim yoksa filmlerini mi karar veremedim?

Kitabını okuyanlar, filmini izleyince film onlara kötü geliyor. Bu yüzden ilk olarak filmini mi izlemeliyim ki daha kötü olanı baştan izleyeyim ya da filmden spoiler yemeden detaylı olarak kitabını mı okumalıyım? (Evet şimdiye kadar hiç izlemedim)

Ve bir sitede bi kullanıcıya sorduğumda şöyle diyor: ''Film 10/10 kitap 10/100 sana öyle diyeyim, kitap bin basar ama ona rağmen film efsane. Kitabı okumadan izlersen pişman olursun benden söylemesi, ilk kitapları oku sonra filmleri izle'' diyor. Söylediklerine katılıyor iseniz ilk olarak kitaplarını okuyacağım.

uydu3

80+ Silver
Kitap çok detaylı fakat ben o kadar ayrıntıyı aklımda tutamıyorum film daha güzel bence

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Ben ilk 4 kitabını bitirdim ve bir keresinde televizyonda ilk filmi çıkmıştı. Biraz spoiler almış oldum ama bence bu türlü daha mantıklı çünkü
1. kitap okumak film izlemekten daha zor önce filmini izlemişsen kitap okumaktan sıkılırsın çünkü zaten biliyorsun niye okuyorsun ki
2. ama bu durum film için geçerli değil çünkü kitap okurken aklından hayal ettiğin anın ne kadar doğru olduğunu görüyorsun ve işte görsel bir şey o yüzden önce kitabını oku.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
aragorn
Arkadaşlar yavaştan Marvel filmleri izlerken Harry Potter'a da başlamak istiyorum. Kitabını aldım ama önce kitaplarını mı bitirmeliyim yoksa filmlerini mi karar veremedim?

Kitabını okuyanlar, filmini izleyince film onlara kötü geliyor. Bu yüzden ilk olarak filmini mi izlemeliyim ki daha kötü olanı baştan izleyeyim ya da filmden spoiler yemeden detaylı olarak kitabını mı okumalıyım? (Evet şimdiye kadar hiç izlemedim)

Ve bir sitede bi kullanıcıya sorduğumda şöyle diyor: ''Film 10/10 kitap 10/100 sana öyle diyeyim, kitap bin basar ama ona rağmen film efsane. Kitabı okumadan izlersen pişman olursun benden söylemesi, ilk kitapları oku sonra filmleri izle'' diyor. Söylediklerine katılıyor iseniz ilk olarak kitaplarını okuyacağım.
önce filmi izlersen kitabı okumak istemezsin çünkü birkaç adet fark dışında kitapla tamamen aynı

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Kitap derim ama film de kitap kadar başarılı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
aragorn

şahsen ben yüzüklerin efendisini ilk önce kitabını okumadığım için çok pişmandım çünkü sonradan filmden sonra kitablarını satın aldım ben normalde çok kitap okurum 800 sayfalık kitabı 5 günde bitirmişliğim bile var ama hobbit ve yüzüklerin efendisinin filmlerini izlediğim için bu 4 kitabı 5 ay boyunca anca okudum

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Önce filmini izle derim. Çünkü kitapta anlatılan olaylar film serilerinde bazen gerçekleşmiyor. Bu yüzden kitapta geçen şeyleri filmde göremeyince bu ne alaka ya bu böyle değildi diye şaşırabilirsin. O yüzden ilk önce film serisini izle. Ben 7-8 kere baştan sona izlemişimdir şuan açsalar yine izlerim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Tabii ki kitap

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Kitaplarla film serisi tam bütünleşik değil. Kitaptaki olayların tamamı filmde yok, biraz daha yüzeyden almışlar. Ben önce kitapları okuyan birisi olarak böyle bir tespitte bulundum, ama şaşırmamak lazım. 5.kitap 1150 sayfa falandı yani, n'apsın adamlar hepsini filme dökemiyorlar.
Sonuç olarak, ben olsam kitabı okurdum direkt.

şahin doğan

80+ Platinum
her türlü kitap derim kitapta daha fazla olay var filme daha azı konuya alınmış

PalaDayı

80+

kitabı okumazsan filme başlarsan dar bir odaya bakış açın olur ama önce kitap okursan o zaman çok daha geniş bir bakış açın olur

Top Bottom