Neler Yeni

Hasta Kediye Ne Yapılabilir

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,133
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Selamlar , apartmanda komşular ile beslediğimiz bir kedi var yaklaşık 6-7 aylık , yaklaşık 2-3 gündür iç çeker gibi ses çıkarıyor sürekli uyuyor çok hasta. Veterinere götüremem evime 1 saat mesafede ,benim alabileceğim bir hap ilaç veya yapabileceğim başka bir şey varmıdır?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,394
İsim
Olcay akbulut
iş adamı değilsen 1 saat veterinere gidilir bence

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
591
İsim
Murat
Arkadaşın dediği doğru teşhis olmadan tedavi olmaz maalesef. Yakınınızın veteriner tanıdığı var ise telefonla görüşme sağlayıp bilgi aldıktan sonra belki bir şeyler yapılabilir

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Hayvana bakamayacaksanız, sorumluluğunu alamayacaksanız, EVİNİZE ALMAYIN! Gerçekten hayvan hasta ve bekliyor musun? Ölmesini mi bekliyorsun hocam? Taksi falan tut götür hayvanı yazık ya.

Edit: Sözümü geri alıyorum. Daire değilde apartman kedisi olunca sorumluluk alınmıyor ve veterinere götürülmemesi gerekiyormuş.

Son düzenleme:

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,133
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayvana bakamayacaksanız, sorumluluğunu alamayacaksanız, EVİNİZE ALMAYIN! Gerçekten hayvan hasta ve bekliyor musun? Ölmesini mi bekliyorsun hocam? Taksi falan tut götür hayvanı yazık ya.
Evimde zaten kedim var bu kedinin apartmanda olduğunu belirttim :d?
Mesaj otomatik birleştirildi:

iş adamı değilsen 1 saat veterinere gidilir bence
Arabam yok.

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Arda Yıldırım

Arabam yok.
kedinin nesi var veteriner tanıdığım var sorayım hemen

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,133
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kedinin nesi var veteriner tanıdığım var sorayım hemen
Yazdığım sorun hocam iç çeker gibi öksürüyor gibi garip sesler çıkarıyor ve sürekli miyavlıyor yardım ister gibi.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,426
İsim
ismail
Yazdığım sorun hocam iç çeker gibi öksürüyor gibi garip sesler çıkarıyor ve sürekli miyavlıyor yardım ister gibi.
Otobüs yada taksiyle veterinere götürmeyi deneyebilirsin.

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
kardeşim apartmanda demiş

Arabam yok.
Pardon arkadaşlar sanırım aciz olup olmamak evinizin içerisindeki dairenizin içindeki kedi değil de evinizin içindeki kedisi olunca durumlar değişiyormuş. Bizim apartmana kedi alınınca yani apartman kedisi olunca sahiplenilmiş olur, yuvaları bakılır, yemi suyu eksik edilmez, aşıları falan yapılır, kediyi apartmanın içine aldıysak sorumluluğunu da alıyoruz şekliyle bakıyorduk.

Sizde öyle değilmiş sanırım komşular dahil kaç kişi bilmiyorum, sanırım en azından kediyi bilen 4-5 kişi vardır, bir kediye sahip çıkılamıyormuş. Oturulup acizlikle hep beraber sorumluluğunu almayıp ölmesini beklemek gerekiyormuş.

Ben hiç böyle bir acizliği görmemiştim. O yüzden bu şekilde yazmıştım. Üstünüze alınmanıza gerek yokmuş.

porento54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Furkan Aydın
Pardon arkadaşlar sanırım aciz olup olmamak evinizin içerisindeki dairenizin içindeki kedi değil de evinizin içindeki kedisi olunca durumlar değişiyormuş. Bizim apartmana kedi alınınca yani apartman kedisi olunca sahiplenilmiş olur, yuvaları bakılır, yemi suyu eksik edilmez, aşıları falan yapılır, kediyi apartmanın içine aldıysak sorumluluğunu da alıyoruz şekliyle bakıyorduk.

Sizde öyle değilmiş sanırım komşular dahil kaç kişi bilmiyorum, sanırım en azından kediyi bilen 4-5 kişi vardır, bir kediye sahip çıkılamıyormuş. Oturulup acizlikle hep beraber sorumluluğunu almayıp ölmesini beklemek gerekiyormuş.

Ben hiç böyle bir acizliği görmemiştim. O yüzden bu şekilde yazmıştım. Üstünüze alınmanıza gerek yokmuş.
Gereksiz drama olmuş. Apartman sakinleri kedi aç kalmasın diye beslemiş. Bunun sonucunda onun sahibi mi oluyorlar ? Kedilerin yaradılışını mı değiştiriyorsun ? Ben kapımda en azından 7-8 tane kediye bakıyorum. Yemekten kalan olsun , mama olsun veriyorum ama onlara sahip olmuyorum. Onları bir yere sıkıştırmıyorum. Onların günlük hayatına karışmıyorum. Hasta olduğunda da eğer durumum varsa yardım ediyorum. Diğer türlü arkadaşa sırf yemek verdiği için sorumluluk yükleme hakkını nerde buluyorsunuz. Hayvanları doğal ortamından ayırmayın eve kapatmayın. Apartmanın içine alma durumu kimse gel buyur apartmanda kal demiyor. Ya kedi kendi giriyor ya da soğuk olduğu için kapıda ki kediyi içeri alıyorlar. İnsanların yardımseverliğini başka taraflara çekmeyin. Bu arada yaklaşık 5-6 tane yavru büyüttüm hiç birini oyuncakmış gibi eve almadım yada bağlamadım. Sadece imkanım varsa besledim.

Top Bottom