Neler Yeni

Hasta Kediye Ne Yapılabilir

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Pardon arkadaşlar sanırım aciz olup olmamak evinizin içerisindeki dairenizin içindeki kedi değil de evinizin içindeki kedisi olunca durumlar değişiyormuş. Bizim apartmana kedi alınınca yani apartman kedisi olunca sahiplenilmiş olur, yuvaları bakılır, yemi suyu eksik edilmez, aşıları falan yapılır, kediyi apartmanın içine aldıysak sorumluluğunu da alıyoruz şekliyle bakıyorduk.

Sizde öyle değilmiş sanırım komşular dahil kaç kişi bilmiyorum, sanırım en azından kediyi bilen 4-5 kişi vardır, bir kediye sahip çıkılamıyormuş. Oturulup acizlikle hep beraber sorumluluğunu almayıp ölmesini beklemek gerekiyormuş.

Ben hiç böyle bir acizliği görmemiştim. O yüzden bu şekilde yazmıştım. Üstünüze alınmanıza gerek yokmuş.
Ne anlatıyon abicim sen? Saygılı ol , hayvan hem dışarıya çıkıyor hem apartmana giriyor herkes yemek veriyor sahiplenecek olsam evime alırım maymundan 10dk sonraki insan gibi gibi yorum yapma. Veterinere götürme şansım olmadığı için tavsiye ve yardım istedim sadece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gereksiz drama olmuş. Apartman sakinleri kedi aç kalmasın diye beslemiş. Bunun sonucunda onun sahibi mi oluyorlar ? Kedilerin yaradılışını mı değiştiriyorsun ? Ben kapımda en azından 7-8 tane kediye bakıyorum. Yemekten kalan olsun , mama olsun veriyorum ama onlara sahip olmuyorum. Onları bir yere sıkıştırmıyorum. Onların günlük hayatına karışmıyorum. Hasta olduğunda da eğer durumum varsa yardım ediyorum. Diğer türlü arkadaşa sırf yemek verdiği için sorumluluk yükleme hakkını nerde buluyorsunuz. Hayvanları doğal ortamından ayırmayın eve kapatmayın. Apartmanın içine alma durumu kimse gel buyur apartmanda kal demiyor. Ya kedi kendi giriyor ya da soğuk olduğu için kapıda ki kediyi içeri alıyorlar. İnsanların yardımseverliğini başka taraflara çekmeyin. Bu arada yaklaşık 5-6 tane yavru büyüttüm hiç birini oyuncakmış gibi eve almadım yada bağlamadım. Sadece imkanım varsa besledim.
Sonunda anlayışlı birisi , teşekkürler özetlediğiniz için.

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
selams
Ne anlatıyon abicim sen? Saygılı ol , hayvan hem dışarıya çıkıyor hem apartmana giriyor herkes yemek veriyor sahiplenecek olsam evime alırım maymundan 10dk sonraki insan gibi gibi yorum yapma. Veterinere götürme şansım olmadığı için tavsiye ve yardım istedim sadece.
İstersen evin içine al bi kac gün sıcak yerde yatır dinlensin iyileşmezse son çare olarak götürmek lazım

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,354
İsim
Olcay akbulut
Evimde zaten kedim var bu kedinin apartmanda olduğunu belirttim :d?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arabam yok.
hmm anladım hocam, umarım iyileşir kedicik ya

drakathx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Burak
Hocam veteriner şart çevrenizde konumunuza yakın olan 7/24 hizmet veren veteriner illaki vardır diye düşünüyorum. Arayın kimisi adresede geliyor beklemekle olmaz maalesef tedavi olması şart yazık günah oda can taşıyor. Siz yapamıyorsanız yakınınıza söyleyin o yapsın yada götürsün.

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Arda Yıldırım
Yazdığım sorun hocam iç çeker gibi öksürüyor gibi garip sesler çıkarıyor ve sürekli miyavlıyor yardım ister gibi.
Veteriner arkadaşım kızgınlığa girdiğini düşünüyor. Erkek ise dişi istiyordur dedi yine de veterinere götürmekte fayda var.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Veteriner arkadaşım kızgınlığa girdiğini düşünüyor. Erkek ise dişi istiyordur dedi yine de veterinere götürmekte fayda var.
Tamamdır hocam , bu arada sürekli diğer apartmanlardaki insanlar vs yemek veriyor özellikle sürekli balık veriyorlar , boğazında kılçık vs kalmış olabilir mi? Sanki bir şey çıkartmaya çalışıyor gibi geldi , öksürmeye çalışıyor sanki. Su vs verdim ama içmiyor sürekli uyuyor bugün akşam veterinere götürmeye çalışacağım

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Arda Yıldırım
Tamamdır hocam , bu arada sürekli diğer apartmanlardaki insanlar vs yemek veriyor özellikle sürekli balık veriyorlar , boğazında kılçık vs kalmış olabilir mi? Sanki bir şey çıkartmaya çalışıyor gibi geldi , öksürmeye çalışıyor sanki. Su vs verdim ama içmiyor sürekli uyuyor bugün akşam veterinere götürmeye çalışacağım
o zaman evet kılçık kalmış olabilir. Lütfen veterinere götürün.

preus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Yusuf Aydın
Pardon arkadaşlar sanırım aciz olup olmamak evinizin içerisindeki dairenizin içindeki kedi değil de evinizin içindeki kedisi olunca durumlar değişiyormuş. Bizim apartmana kedi alınınca yani apartman kedisi olunca sahiplenilmiş olur, yuvaları bakılır, yemi suyu eksik edilmez, aşıları falan yapılır, kediyi apartmanın içine aldıysak sorumluluğunu da alıyoruz şekliyle bakıyorduk.

Sizde öyle değilmiş sanırım komşular dahil kaç kişi bilmiyorum, sanırım en azından kediyi bilen 4-5 kişi vardır, bir kediye sahip çıkılamıyormuş. Oturulup acizlikle hep beraber sorumluluğunu almayıp ölmesini beklemek gerekiyormuş.

Ben hiç böyle bir acizliği görmemiştim. O yüzden bu şekilde yazmıştım. Üstünüze alınmanıza gerek yokmuş.
kedi bile bu kadar tribe girmemiştir birader bu ne dramadır .d ?

Top Bottom