Neler Yeni

Hawk Future vs Hawk Fab V5

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038

Xeaph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
Ahmet Aytekin
Merhabalar, okulların tekrardan online olmasıyla dersler + normal iş güç + oyun derken günün 7-8 saatini masa başında geçirdiğimi fark ettim bu yüzden evdeki her hangi bir sandalye yerine kendime koltuk almaya karar verdim. Hawk Future ve Hawk Fab V5 arasında kaldım. Hawk'ın whatsapp hattından görüşmem üzerine (aşırı ilgililer o yüzden firmaya güvenim arttı) iki model arasındaki farkları şu şekilde açıkladılar:
" Merhaba, Future serimiz 4D Kolçaklar, Multi Tilt yarasa alt mekanizma, 4 Class güçlendirilmiş amortisör, daha kalın yıldız ayak ve tekerlek, daha kalın oturak ve sırt süngerine sahiptir."
Oturak ve sırt süngerlerinin kalınlığı sorduğumda ise şu yanıtı aldım:
" 5cm Fab 8cm Future serisinin kalınlığıdır."

İkisinide kullanan veya deneyimleyen veya ikisi hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? Hangisini alsam karar veremedim, bütçem sınırlı Future serisi beni biraz zorlayacak ama almışken iyisini alayım (gerçekten aralarında çok fark varsa) modundayım uzun yıllar kullanırım diye düşünüyorum. Gerçekten aradaki 2000₺ fiyat farkına değer mi yoksa Fab V5 alsam yeterince rahat mıdır?

Rahatlık konusundaki kaygılarım Future serisinin süngerlerinin Fab serisinden %60 daha kalın olduğunu öğrendiğimde oluştu.
Bu arkadaşı kullanıyorum. Alalı 2 hafta oldu sanırım. Tek bir sorunum var oda başımı yasladığım küçük yastığın yeterince yumuşak olmaması. Sert değil fakat öyle başımı koyayım da rahatça oturayım diyeceğim düzeyde yumuşak da değil. Çoğunlukla başıma değil de boynuma denk getiriyorum. Başka bir şikayetim olmadı daha. Kirlenme konusunda bir sorunum yok, oturduğum kısım hafızalı pedler gibi eski halini alıyor, süngerde herhangi bir değişiklik yok, ilk günkü gibi. Günde min 6 saat oturuyorum bu arada, üzerinde yatmışlığım da var ve mutluyum cidden. Ayrıca diğer modeli bilmiyorum ama bi amortisör ayarı, kolçak ayarı falan faso fiso işler. Onlar için ekstra para vermezdim ben şahsen. Yastıkların boyutları ideal zaten büyütmek rahatsızlık verir bana şahsen.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ertuğrul Genç
Future bence en iyisi. Bende fab var alalı yaklaşık 2 yıl oldu çok şikayetçi değilim fakat bel yastığı ve oturma kısmı çökme yapıyor uzun kullanımda buda rahatsız ediyor. (65kg)
Öncelikle teşekkürler, hocam peki bel kısmındaki boşluk sinir bozucu oluyor mu, onunla ilgilide çok eleştiri okudum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 16 şubatta 4999 TL ye almıştım hocam yalnız 500 TL zam gelmiş :D
indirim vardı, indirimin dün bittiğinide biliyordum fakat kredi kartının ekstreside aynı gün kesilecekti ama kesilmedi onu beklerken alamadım 😁

Bu arkadaşı kullanıyorum. Alalı 2 hafta oldu sanırım. Tek bir sorunum var oda başımı yasladığım küçük yastığın yeterince yumuşak olmaması. Sert değil fakat öyle başımı koyayım da rahatça oturayım diyeceğim düzeyde yumuşak da değil. Çoğunlukla başıma değil de boynuma denk getiriyorum. Başka bir şikayetim olmadı daha. Kirlenme konusunda bir sorunum yok, oturduğum kısım hafızalı pedler gibi eski halini alıyor, süngerde herhangi bir değişiklik yok, ilk günkü gibi. Günde min 6 saat oturuyorum bu arada, üzerinde yatmışlığım da var ve mutluyum cidden. Ayrıca diğer modeli bilmiyorum ama bi amortisör ayarı, kolçak ayarı falan faso fiso işler. Onlar için ekstra para vermezdim ben şahsen. Yastıkların boyutları ideal zaten büyütmek rahatsızlık verir bana şahsen.

O üstteki yastık daha çok ergonomi açısından boyun için galiba o yüzden sert olması biraz daha mantıklı geliyor bana, evet 1000₺ gibi bir fark olsa düşünmeden alırım ama 2000₺ fark düşündürüyor

Maethril_

80+ Bronze
Öncelikle teşekkürler, hocam peki bel kısmındaki boşluk sinir bozucu oluyor mu, onunla ilgilide çok eleştiri okudum.

indirim vardı, indirimin dün bittiğinide biliyordum fakat kredi kartının ekstreside aynı gün kesilecekti ama kesilmedi onu beklerken alamadım 😁

O üstteki yastık daha çok ergonomi açısından boyun için galiba o yüzden sert olması biraz daha mantıklı geliyor bana, evet 1000₺ gibi bir fark olsa düşünmeden alırım ama 2000₺ fark düşündürüyor
Genelde uzanarak oynadığım için çok olmuyor ama dik otururken ciddi bir boşluk hissediyorsun. )85-90 dereceden bahsediyorum.)

frknhrmnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Furkan Harmancı
Bende future var. 105 kiloyum çok memnunum. Arkadaşımda fab var o da memnun 65-70 kilo civarı. Alt mekanizma ve sünger kalınlığı temel farklar. Bana güven vermedi fab. Kilonuza göre karar verin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ertuğrul Genç
Genelde uzanarak oynadığım için çok olmuyor ama dik otururken ciddi bir boşluk hissediyorsun. )85-90 dereceden bahsediyorum.)
teşekkürler hocam

Bende future var. 105 kiloyum çok memnunum. Arkadaşımda fab var o da memnun 65-70 kilo civarı. Alt mekanizma ve sünger kalınlığı temel farklar. Bana güven vermedi fab. Kilonuza göre karar verin.
Teşekkürler hocam, çoğunlukla ders çalışırken kullanacağım için sünger kalınlığı konusunu önemsiyorum(çok olursa fazla rahat mı olur, az olursa rahatsız edip dikkat dağıtır mı emin olamadım)

Maethril_

80+ Bronze
teşekkürler hocam

Teşekkürler hocam, çoğunlukla ders çalışırken kullanacağım için sünger kalınlığı konusunu önemsiyorum(çok olursa fazla rahat mı olur, az olursa rahatsız edip dikkat dağıtır mı emin olamadım)
Çok olması daha iyi Fab serisinin oturma kısmı cidden ince. Ama dediğim gibi 2 yıldır off keşke almasaydım dedirtecek bir şey olmadı.

frknhrmnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Furkan Harmancı
teşekkürler hocam

Dediğim gibi 90 ve üzeriyseniz bence future.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Yunus
Teşekkürler hocam

Ekşi sözlükte bir çok kişi 5-6 saat üzeri sürede sırt kısmı ağrı yapıyor demişler, sırt kısmının sertliğinden şikayetçi misiniz?

Hayır hiçbir sıkıntım yok hocam gayet memnunum.

Boy 1.90 Kilo 90

Eğer bütçe yetiyorsa koltuk ömürlük bir şey fture alın derim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Talha Kemiksiz
Hocam Future black kullanıyorum gayet güzel bir koltuk, tercih edebilirsiniz.
hocam, bende yılbaşında future almayı düşünüyorum ayakları vb. döküm mü sağlam mı hem birkaç ay zaman geçmiş süngerde çökme vb. var mı rahatlığı hâlen nasıl acaba?

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,349
İsim
Kerem Çavuş
Bütçen yetiyosa future alman daha iyi olur bende fab var süngeri cidden ince ama kesinlikle rahatsız edici değil ve vida batma olayı olmuyor , alt mekanizmada gıcırdama sorunu yaşadım fakat yenisini gönderdikleri için sorun olmadı , ama bütçe yeterse future almak çok daha mantıklı olacaktır

Top Bottom