Neler Yeni

Hayat Felsefem Nasıl?

tunazadeeq

80+ Bronze
Bi ara kafamda bir hayat felsefesı kurdum ve uygulamaya basladıgımdan berı hayatımda guzel seyler oldu.
Felsefemin ismi ( Benim Koyduğum İsim ) Küçük Acılar Felsefesi
Asıl amacı şu :
Diyelim hayatınıza cok yarıyacak bırsey var ama sıze acı verıcek
Hemen şöyle dusunuyorum '' Bu acıyı ılerde hatırlayacak mıyım ? ''
Eğer cevabım evetse bu ısı yapmıyorum
Ama cevabım hayırsa yapıyorum. Mesela

Bu gün dişçiye gittim normalde gıtmem kucuklukten berı korkarım gıtmem ama bu felsefem sayesınde dedım kı Dişimin acısını ilerde hatırlamıycam neden dişçiye gitmiyorum. dedim ve gittim şuan mutluyum ilerde acısını hatırlamııycam
Daha çok ornegım var ama aklıma gelmıyor

Sizce Hayat Felsefem Nasıl?

2mApoo

80+ Silver
Ama ilerde acısını hatırlamasan bile o şeyler o an için sende travma yaratabilir ve uzun vadede daha kötü sonuçlar yaratabilir ?
@OUHasan ???? sence knk

Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Emre Orhan
Tamamiyle faydacılık felsefesinin bir ürünü, sen küçük cezaları göze alarak sana fayda sağlayacak işler yapıyorsun. Zaten hepimizde buna felsefe desekde demesekde bunları yapmıyormuyuz?

2mApoo

80+ Silver
Arkadaşlar iyi akşamlar ekran kartımla alakalı bi sorunum var yardımcı olurmusunuz
konu aç kral. Yapamıyosan birinden yardım iste çünkü ben birazdan yatacam ölmek üzereyim uykusuzluktan. Bb

MYSTIC

80+ Silver
kendımce boyle yorumlarım
Yok la bunun adı felsefe falan değil.Bu normal olanı yapmak gibi bir şey.Gibi bir şey diyorum çünkü tam da doğru değil.Ama küçük şeyler için yapıyorsan sıkıntı yok pek.Aliskanlik olup da büyük şeyler için de yaparsan o zaman sıkıntı."Nasıl olsa unutucam" değil de "Zaten önemsiz ve kısa süreli bir acı,bir şey olmaz" desen daha doğru.İki cümle arasında pek fark yok ama kendini sınırlandirman açısından daha elverişli.

tunazadeeq

80+ Bronze
Yok la bunun adı felsefe falan değil.Bu normal olanı yapmak gibi bir şey.Gibi bir şey diyorum çünkü tam da doğru değil.Ama küçük şeyler için yapıyorsan sıkıntı yok pek.Aliskanlik olup da büyük şeyler için de yaparsan o zaman sıkıntı."Nasıl olsa unutucam" değil de "Zaten önemsiz ve kısa süreli bir acı,bir şey olmaz" desen daha doğru.İki cümle arasında pek fark yok ama kendini sınırlandirman açısından daha elverişli.
küçük işler hocam mesela Motor sürüyorum kaymak gibi bi viraj var e o vırajı alırkenkı adrenalın benı oldurebılır ama ve o adrenalını 5 10 sn ye unutucam dıyıp vıraja yavas ve temkınlı gırmek gıbı

MYSTIC

80+ Silver
küçük işler hocam mesela Motor sürüyorum kaymak gibi bi viraj var e o vırajı alırkenkı adrenalın benı oldurebılır ama ve o adrenalını 5 10 sn ye unutucam dıyıp vıraja yavas ve temkınlı gırmek gıbı
O zaman mutlu olma.Zaten unutucan dimi?Hayır yaklaşımın yanlış.Orada "Burada kaymak tehlikeli, canımı yakabilir." demelisin.Adrenalini unutucamı falan karıştırma.Hem unutmazsın.Hepsi kişinin kendisine kattığı küçük mutluluklardır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
919,028
Üyeler
142,501
Son üye
martinS
Top Bottom