Neler Yeni

Hazır Sistem bulmak için site site gezmeye son -OPEN SOURCE HALE GETİRDİM-

Existentia

80+ Silver
Benim de aklımda vardı böyle bir şey yapmak ama işte burada da bahsettiğin gibi birsürü derdi var. Tüm sayfaları tek tek gezmek gerekiyor hangi aralıkla gezeceksin bi de engelliyolar vs websitesinin içinde değiştiriyolar bazı şeyleri yazdığın kod boşa gidiyor güncellemek vs gerekiyor.

Allah kolaylık versin sana.
Hocam sormayın ya bazı sitelerde neler yaşadım bırakma noktasına geldim devam ettim ama otonomize etmeye çalışıcam en azından işlemci ve ekran kartını her koşulda doğru getirse bile herkesin işini çok kolaylaştırır

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Celal
İleriki zamanda tüm filtreler uygulandığında tek tek parçalarin ne kadar tuttuğunu da otamatik beraber gösterirse
1000146407.jpg

Derim 😅😅

Existentia

80+ Silver
Bayıldım hocam siteye. Yolunuz açık olsun.
Hocam sormayın ya bazı sitelerde neler yaşadım bırakma noktasına geldim devam ettim ama otonomize etmeye çalışıcam en azından işlemci ve ekran kartını her koşulda doğru getirse bile herkesin işini çok kolaylaştırır
Yorumlarınız için sağ olun bu kadar kişinin yorum yapıp destek vermesini beklemiyordum bana çok iyi bir motivasyon oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

İleriki zamanda tüm filtreler uygulandığında tek tek parçalarin ne kadar tuttuğunu da otamatik beraber gösterirse Alıntıyı görüntüle
Derim 😅😅
İnşallah hocam :LOL:

ErenErk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Eren Erkaşda
Ram filtresi eklemeyi planlıyorum demıssın, ddr5 ddr4 seklınde mı dusundun yoksa 16 32 olarak mı, DDR şeklinde olsa çok daha iyi olur bence, bu arada çok ıyı bir fıkır basarılarının devamını dilerim, kolay gelsin

Existentia

80+ Silver
Ram filtresi eklemeyi planlıyorum demıssın, ddr5 ddr4 seklınde mı dusundun yoksa 16 32 olarak mı, DDR şeklinde olsa çok daha iyi olur bence, bu arada çok ıyı bir fıkır basarılarının devamını dilerim, kolay gelsin
İkinisini ayrı ayrı eklicem ilk DDR4 - DDR5 filtresi gelir çünkü görece yapması daha basit kapasiteye göre yapmadan önce Ram bilgisi eksik gelen sistemleri düzeltmem yoksa sağlıklı bir çalışma olmaz gibi . Yorumunuz için de çok teşekkürler

YazılımKafa

80+ Silver
Bir hafta sonu projesi olarak böyle bir site yaptım. Henüz tamamlanmadı, ancak şu an bir hazır sistem satan sitedeki sistemleri tek site üzerinde filtreleyerek bakmanızı kolaylaştırmaya çalışıyorum. Böylece site site gezmenize gerek kalmayacak. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum. Herhangi bir sorun yaşarsanız benle paylaşmanız çok faydalı olur.

Yeni ve kalıcı URL adresim

fakat SSL hatası alanlar şimdilik şu adresten giriş yapabilirler

• Eksik Gelen bilgileri düzeltmeye çalışıyorum
  • Eksik bilgiler düzeltilce Ram SSD ve Anakart Chipset Filtresi getirmeyi planlıyorum
  • Mobilde filtere ve hız sorunları için çalışıyorum
  • İnceHesap en kısa sürede eklenicek (Eklendi hataları düzeltilecek)
  • Filtrelerde eksik GPU ve CPU modellerini belirtseniz sevinirim
Çok iyi olmuş. Ama firmaların bu duruma sessiz kalacağını sanmıyorum. Sonuçta bu site sayesinde karşılaştırma kolay olacağı için sitenizin büyük kitlelere ulaşması durumunda satışlarını etkiler

YazılımKafa

80+ Silver
Rekabetçi bir ortama zemin hazirlar
Sence firmalar bu durumdan hoşlanır mı? İnternet olmasa 30k lık ürünü 50k ya satacak çok firma var. Allah tan araştırıp görebiliyoruz

Existentia

80+ Silver
Çok iyi olmuş. Ama firmaların bu duruma sessiz kalacağını sanmıyorum. Sonuçta bu site sayesinde karşılaştırma kolay olacağı için sitenizin büyük kitlelere ulaşması durumunda satışlarını etkiler
Rekabetçi bir ortama zemin hazirlar
Sence firmalar bu durumdan hoşlanır mı? İnternet olmasa 30k lık ürünü 50k ya satacak çok firma var. Allah tan araştırıp görebiliyoruz
Öyle bir durum yaşamayız diye düşünüyorum sattıkları kulaklık donanım parçaları monitörler şu anda akakçe ve cimride listeleniyor zaten ben sadece hazır sistemler için ayrı bir yer yaptım günün sonunda aynı işlem fakat kaldırmamı isterlerse yasal yükümlüklerim neyse yerine getiririm

YazılımKafa

80+ Silver
Öyle bir durum yaşamayız diye düşünüyorum sattıkları kulaklık donanım parçaları monitörler şu anda akakçe ve cimride listeleniyor zaten ben sadece hazır sistemler için ayrı bir yer yaptım günün sonunda aynı işlem fakat kaldırmamı isterlerse yasal yükümlüklerim neyse yerine getiririm
Hayırlısı. Çok güzel yapmışsın. Ürünlerin fiyatları ne sıklıklarla güncelleniyor?

Feyzoş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Feyzan Mutluay
bu projeye daha erken başlasaydın iyiydi
çoğu kişi kaziklandi

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Celal
Fikir muazzam gerçekten eline emeğine sağlık sana önceliklli tavsiyem logo renk ve diğer görsel şeylerden önce sitenin başına görünen yerine
"Site içerisinde paylaşılan ürünler tamamen bilgilendirme amaçlı olup ticari kâr güdülenmemektedir.
Ürüne dair görsel, fiyat, teknik özellik ve diğer bilgiler ilgili satış yapan web site üzerinden otomatik çekildiğinden, sorumluluk kabul edilmemektedir
."

Gibi bir reddi sorumluluk beyani yazmanı şiddetle tavsiye ediyorum.
Ayrıca şirketlerin logosunu kullandığın için 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu özellikle marka ve markacılığı kapsayan kanun olması sebebiyle marka hakkına tecavüzluk bir durum var mı bir göz atmanda fayda var.
Böyle bir durum oluşuyorsa siteyi forum tarzında bir görüntüye büründürmen sorumluluğu azaltabilir 🌝
Bu mesajı sabah 6.25 gibi yazdığım için dağınık ve devrik cümleler için şimdiden özür dilerim.🤗
Yenilikçi, yaratıcı ve özgün fikirleri her zaman desteklerim fikir paylaşımlarina her zaman varım discordan görüşebiliriz
Tekrardan bu güzel fikrin için tebrikler ben şimdiden kullanmaya başladım. 🫣
Hocam üstteki alıntıladigim kendi mesajımda bunu belirttim ama aşılması zor durumlar değil bence tabii ki dikkat etmekte fayda var
@Existentia İletişim formu eklersen firmalar kolay iletişim sağlayabilir

Existentia

80+ Silver
Hayırlısı. Çok güzel yapmışsın. Ürünlerin fiyatları ne sıklıklarla güncelleniyor?
Hocam şu an elle tetikledigim bir sistem var bir kaç saatte bir tetikliyorum amacımda ne kadar sık deneyince sorun yaşıyacağımı görmek fakat hazırda yazıp henüz açmadığım sistem 3 saatte bir olarak ayarlı belki 2 ye düşürebilirim

bu projeye daha erken başlasaydın iyiydi
çoğu kişi kaziklandi
Keşke hocam ancak tam zamanlı yazılımcı olarak çalışıyorum işten kalan vakitte her zaman kod yazıcak motivasyonu bulmak ne yazık ki kolay olmuyor

Hocam üstteki alıntıladigim kendi mesajımda bunu belirttim ama aşılması zor durumlar değil bence tabii ki dikkat etmekte fayda var
@Existentia İletişim formu eklersen firmalar kolay iletişim sağlayabilir
Yasal uyarıyı işe gitmeden ekledim mesai dönüşü iletişim formu eklicem hem sorun yaşayan hem benle iletişime geçmek isteyen bir magaza olursa rahatça iletişime geçsinler

Top Bottom