Neler Yeni

Çözüldü✓ Hazır Sistem ekran kartı+(yazılım) değişimi garantiyi bozarmı

WADAAAAAA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Arda
Arkadaşlar merhaba uzun zamandır yaşadığım bi problem var konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, sistemim şu şekilde=

ViewSonic 24" VX2458-P-MHD 144Hz 1ms HDMI DP TN FHD Freesync Gaming Monitor.

Kingston NV2 500GB Gen4x4 NVMe M.2 2280 SSD (3500MB Okuma / 2100MB Yazma)

POWER BOOST X58RGB 650W 80+ Mesh RGB Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa

ASUS Radeon RX 6600 DUAL V2 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı

GoodRam 2x8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Single Kit Ram

ASUS PRIME B450MKII 4400MHz (OC) DDR4 SOKET AM4 D-Sub DVI-D HDMI M.2 mATX
Anakart

AMD RYZEN 5 3600 MPK 3.6GHz (boost 4.3ghz)35MB Önbellek çekirdek AM4 7nm islemci

bu sistem varken ekran kartım gtx 1660 superdi ve goodram m.2 ssd vardı fakat donma/çökmeler gibi(cs2 de 200-300fpsten 3 fps e anlık düşmeler, opera/google tarayıcılarında donma/çökme) sorun yaşıyordum ve bunun uzerıne rx6600 ve kingston m.2 ssd ye geçtim. nvidianın tüm yazılımlarını sildikten sonra amdnin yazılımını yukledım fakat daha iyi ekran kartına geçmeme ragmen hala sorunlar devam edıyor ve bu sorunlar son 2-3 aydır sıklaşmaya başladı.

ayrıca başlıkta belirttiğim gibi servise götürücem fakat bilgisayarı aldıgımda nvidianın yazılımları vardı sımdı ıse amd garantı dışı kalmışmıdır ?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Ares Blackrosa
Hayır, her parçanın garantisi kendine.
Discord, Steam ve Tarayıcı ayarlarında bulunan donanım hızlandırma/ivmesi ayarlarını kapatıp kullanmayı deneyebilirsin bir süre.

WADAAAAAA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar sorun geçmeyince servise götürdüm servis ekran kartımı( rx6600) farklı olduğu ıcın teste dahil etmediler(önceden nvıdıa vardı), kendı ekran kartlarıyla denedıler bi sorun çıkmadı pc full reslendi ve driver,bios v.s güncellendi ve geri aldım ordayken benim kartıda test ettıler (çıkıyordum normalde magzadan) kartımda da sorun çıkmayınca geri verdiler suan pc full resetlendi ve güncel hiç bir sorun yok (şimdilik).
bu arada benim gibi nvıdia'dan amd'ye geçerseniz veya tersine geçerseniz sadece ekran kartını kabul etmıyorlar diğer parçaların garantisi var ise ve parça değiştirmediyseniz kabul ediyorlar.

Son düzenleme:
Top Bottom