Neler Yeni

HDD de hala oyun oynanır mı?

Alperen06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Alperen
Sistemimde 2 tane ssd ve 1 tane harici hdd var. Biri m2 biri sata ssd var ikisi topam 750gb yapıyo ve yetmemeye başladı o yüzden bazı oyunları harici hdd ye taşıyınca çoğu oyunda sıkıntı yaşıyorum örneğin forza da falan uyarı veriyor oyun hızlı gidince. Ssd ler şuan pahalı geldi alttaki modellerden birini alsam yine benim harici hdd em gibi sıkıntı yapar mı yoksa oynanabilir olur mu?

Farex

80+ Silver
Hdd devri kapandı unutun onu hdd öyle önemsiz verileri depolamak için işlevi kalmadı artık.

lexerotk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Oyun
Instagram
_lexerotk
Steam
lexer_tr
Discord
lexerotk#9999
Reddit
MehmetMFA
Sistemimde 2 tane ssd ve 1 tane harici hdd var. Biri m2 biri sata ssd var ikisi topam 750gb yapıyo ve yetmemeye başladı o yüzden bazı oyunları harici hdd ye taşıyınca çoğu oyunda sıkıntı yaşıyorum örneğin forza da falan uyarı veriyor oyun hızlı gidince. Ssd ler şuan pahalı geldi alttaki modellerden birini alsam yine benim harici hdd em gibi sıkıntı yapar mı yoksa oynanabilir olur mu?
Hikayeli oyunlar için belki. SATA SSD almayı tercih ederdim şahsen. Biliyorum daha pahalı ama aldığınıza pişman olmayacaksınız. Eğer öneri isterseniz bunun için bir konu açabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hdd devri kapandı unutun onu hdd öyle önemsiz verileri depolamak için işlevi kalmadı artık.
Ucuz bir çözüm olarak hala ideal.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,183
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
en kötü sata ssd al

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
Emre siyah
ben oynuyom vala

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
Emre Altun
Keisnlikle oynanmaz. Drop yersin. Haritalar gec yuklenir. Fps duser donar kasar. Ozellikle yeni nesil oyunlari oynayamazsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Cahit Emin

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
Emre Altun
ben kullanıyorum

abartma kullanıyorum ve aşırı fark yok
Abartmiyorum benim pcde hdd taktim oyun oynatmadi. Baldurs gate 3 te haritalar falan xok gec geliyordu. Fps drop oluyordu

lexerotk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Oyun
Instagram
_lexerotk
Steam
lexer_tr
Discord
lexerotk#9999
Reddit
MehmetMFA
Abartmiyorum benim pcde hdd taktim oyun oynatmadi. Baldurs gate 3 te haritalar falan xok gec geliyordu. Fps drop oluyordu
Miladi dolmuş bi hdd kullanmışsın bence. Benim kullandığım harddisk Seagate barracude 200MB/s hızlarda takılıyor ve bu tarz sorunlar hiç yaşamadım. Elbetta daha yavaş çalışıcak ama fiyatıda ona göre.

Farex

80+ Silver
Çocuğa bakma zaten cahilliğine verin oynatmaz artık böyle hafif oyunları ancak.

Miladi dolmuş bi hdd kullanmışsın bence. Benim kullandığım harddisk Seagate barracude 200MB/s hızlarda takılıyor ve bu tarz sorunlar hiç yaşamadım. Elbetta daha yavaş çalışıcak ama fiyatıda ona göre.
Kardeşim günümüz oyunlara hdd yetmez belki valo tarzı basit oyunları açar ama battlefield veya cyberpunk gibi oyunları açmaz ayrıca herşeyi geç açar gecikmesi olur hızlı sağlığı düşüyor oyun tarzı kullanımlarında mantıklı değil artık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Cahit Emin

Kardeşim günümüz oyunlara hdd yetmez belki valo tarzı basit oyunları açar ama battlefield veya cyberpunk gibi oyunları açmaz ayrıca herşeyi geç açar gecikmesi olur hızlı sağlığı düşüyor oyun tarzı kullanımlarında mantıklı değil artık.
bir arkadaşım bazı oyunları hdd ye kuruyodu bf 5 i aka aka oynadık (gpu:2060 cpu.2200g

lexerotk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Oyun
Instagram
_lexerotk
Steam
lexer_tr
Discord
lexerotk#9999
Reddit
MehmetMFA

Hikayeli oyunlar için hala gideri var. Bi zahmet rakebetçi oyunlar gibi yüklenme sürelerinin önemli olduğu oyunlarda kullanmayın.

Palo DAYI

80+ Gold
oynanır ustekı modelın 2tb olanını almıstım 1kya hız olarak tabıkıde fark edıyor ama butce yoksa alıp oynanır
bende suan tasınabılır ssd var ondan oynuyorum hdd ye gore daha hızlı oldugu ıcın dıgerınıde bıtırdıggım oyunları depoluyorum deıdıgım gıbı butce yoksa alınır ama aynı fıyata sata ssd varsa oda guzel olur

Top Bottom