Neler Yeni

Hdd vs ssd

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Muhammed Elgit
Hdd hala 2020 de kullanilir mi?
Hdd nin ömrü daha uzun ama ssd ye göre cok yavas
Bir ssd nun ömrü ortalama ne kadar ve sadece ssd almak mi daha mantikli YOKSA hdd ve ssd mi almak daha mantikli?

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
Bir SSD nin ömrü sonsuzdur, bir HDD nin de ömrü sonsuzdur. Alınabiliyorsa kesinlikle SSD alınmalıdır. Allah aşkına elinde SSD nin ömrü biten var mı?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,606
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
SSD de HDD de gerekli olan şeyler. SSD'nin ömrü kalitesine göre değişir. En mantıklı şey SSD + HDD almak. Eğer depolama çok önemli değilse sadece SSD alınmalı. SSD'siz PC olmaz!

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,606
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
SSD kesin koyacam ztn benim dedigim sadece SSD kullanmak mi daha mantikli yoksa SSD+HDD mi daha mantikli
SSD kesin olsun da ne olursa olsun. Bütçe varsa ya yüksek kapasiteli SSD alın ya da SSD + HDD yapın.

firatbey

80+ Silver
SSD kesin koyacam ztn benim dedigim sadece SSD kullanmak mi daha mantikli yoksa SSD+HDD mi daha mantikli

Çok oyun yüklemeyeceksen çok fotoğrafın vb. şeylerin yoksa 480GB SSD yeterli olur. Ama yok fotoğrafım çok, çok oyun yükleyeceğim dersen 240GB SSD + 1TB HDD yapabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Muhammed Elgit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok oyun yüklemeyeceksen çok fotoğrafın vb. şeylerin yoksa 480GB SSD yeterli olur. Ama yok fotoğrafım çok, çok oyun yükleyeceğim dersen 240GB SSD + 1TB HDD yapabilirsin.
Ben 500gb m2 ssd ve 1tb hdd düsünüyorum yeterli mi sizce

Bestistaken

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Ferid Mammadov
Söle söyliyim, işinize bağlı olarak değişiyor, mesela yüksek boyutlu dosyalarda hdd hayat kurtarıyor, HDD alırken 7200RPM olmasına özen gösterin, ve günümüzde Windows`ı ssd ye kurmak daha iyi olur sistem uçuyor ssd hızını görenler hdd`ye geri dönmek istemiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Muhammed Elgit
Söle söyliyim, işinize bağlı olarak değişiyor, mesela yüksek boyutlu dosyalarda HDD hayat kurtarıyor, HDD alırken 7200RPM olmasına özen gösterin, ve günümüzde Windows`ı SSD ye kurmak daha iyi olur sistem uçuyor SSD hızını görenler HDD`ye geri dönmek istemiyor.
O zaman ben 1tb ssd mi alayim?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,831
Üyeler
152,341
Son üye
remendorix
Top Bottom