Neler Yeni

HDD'den ssd'ye geçiş

semihsn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Semih Sunman
1tb hdd sen 350gb lık alan kullanıyorum oyunlar programlar olsun şimdi 120gblık bir ssd alıcam ve içinde sadece windowsu atmak istiyorum yani hdd deki ler silinmeden bu işlemi yapabilrmiyim

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,106
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
1tb HDD sen 350gb lık alan kullanıyorum oyunlar programlar olsun şimdi 120gblık bir SSD alıcam ve içinde sadece windowsu atmak istiyorum yani HDD deki ler silinmeden bu işlemi yapabilrmiyim
Bu konuya zaten cevap verildi.

semihsn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Semih Sunman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu konuya zaten cevap verildi.
valla attığınız videoda klonlamada her şeyi klonluyor ve adamların yeri olduğu için rahat oluyor ama benim 350gblık bir ssd olmadığı için hepsini atmıcam ben sadece windowsu atmak istiyorum

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Aga. SSD'Ye kuracaksın sonra Boot menüden SSD'yi ilk sıraya alacaksın bu kadar.

semihsn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Semih Sunman
Aga. SSD'Ye kuracaksın sonra Boot menüden SSD'yi ilk sıraya alacaksın bu kadar.
anladığım kadarıyla ssd yi ilk pcye montaj ediyorum sonra ssd içine windowsu kuruyorum sonra ssdyi boots menüsünden 1.sıraya ssd 2.sıraya hdd alıyorum yani windows ssd de uygulumalar hdd kalıcak dimi

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
anladığım kadarıyla SSD yi ilk pcye montaj ediyorum sonra SSD içine windowsu kuruyorum sonra ssdyi boots menüsünden 1.sıraya SSD 2.sıraya HDD alıyorum yani windows SSD de uygulumalar HDD kalıcak dimi
Evet. Ama ilk önce 1. Sıraya alıp sonra format atmanı öneririm. Daha iyi olur. Kurduktan sonra Teamviewer kurup Özelden ID Falan atarsan ben ayarlarım geri kalanını istersen.

semihsn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Semih Sunman
Evet. Ama ilk önce 1. Sıraya alıp sonra format atmanı öneririm. Daha iyi olur. Kurduktan sonra Teamviewer kurup Özelden ID Falan atarsan ben ayarlarım geri kalanını istersen.
olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani klonlamayla işim yok değilmi

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,873
İsim
Efe Kıcır
bununla alakalı bir video varmı sadece windowsu atmak için
reis ben sana yapacağın şeyi söyleyim hdd yi çıkar pc den bir windows iso indir home öneririm pro daha çok ram harcıyor aynı şeyler var hiçbir şey kaybetmiyorsun pro yu daha çok firma çalışanları felan kuruyor neyse bir windows iso indir usb ye at hdd yi çıkar ssd yi tak biostan ssd ye kur windowsu kurulunca tüm driverları kur sonra pc yi kapat hdd yi takıp boot menüsünden ssd yi ilk sıraya al aynı @KaanCK nın dediği gibi

semihsn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Semih Sunman
reis ben sana yapacağın şeyi söyleyim HDD yi çıkar PC den bir windows iso indir home öneririm pro daha çok RAM harcıyor aynı şeyler var hiçbir şey kaybetmiyorsun pro yu daha çok firma çalışanları felan kuruyor neyse bir windows iso indir usb ye at HDD yi çıkar SSD yi tak biostan SSD ye kur windowsu kurulunca tüm driverları kur sonra PC yi kapat HDD yi takıp boot menüsünden SSD yi ilk sıraya al aynı @KaanCK nın dediği gibi
zaten hddye flashtan kurmuştum hazır flas belleğ
im var

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani klonlamayla işim yok değilmi

Hayır.

reis ben sana yapacağın şeyi söyleyim HDD yi çıkar PC den bir windows iso indir home öneririm pro daha çok RAM harcıyor aynı şeyler var hiçbir şey kaybetmiyorsun pro yu daha çok firma çalışanları felan kuruyor neyse bir windows iso indir usb ye at HDD yi çıkar SSD yi tak biostan SSD ye kur windowsu kurulunca tüm driverları kur sonra PC yi kapat HDD yi takıp boot menüsünden SSD yi ilk sıraya al aynı @KaanCK nın dediği gibi
HDD Çıkarmasına gerek yok.

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,873
İsim
Efe Kıcır
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR