Neler Yeni

Hem Şu an İçin Ders Hem de İlerisi İçin Laptop Önerisi (35K Bütçe)

PapaganGülsem

80+ Bronze
Dostlar selam.
2 hafta içerisinde laptop alacağım ve bunu 6ay-1 sene boyunca sadece ders için kullanmayı düşünüyorum. Bu süreden sonrada hem ders hem de ağırlıklı olmasa da oyun için kullanırım.
Zaten bu bütçelerde donanım iyi olur ancak ben dışarıda ( sessiz ortamlarda kullanacağım için ) (internette espri de olabilir bilmiyorum ama) monsterler gibi olmasın isterim😅
Ve açıkçası uzun ömürlü de olmasını istiyorum. Şu anki bilgisayarım masaüstü ve amd ekran kartım olduğu için durmadan yazılımsal sıkıntı yaşıyorum, şu dönem bitince belki de laptopu ana bilgisayarım haline getiririm. O yüzden kafam o konuda karışık ve ileride ne karar alırsam alıyım gerek ders gerek oyun, hepsinde tatmin etmesini istiyorum.

Kafamda örnek olarak da bu modeli buldum

Herkese zaman ayırıp okuduğu için şimdiden teşekkür ederim.

LynxE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Yunus Emre Gül

PapaganGülsem

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu para senin beklentin için çok, daha az paraya daha iyi f/p ürün alırsın derseniz. Önerinize açığım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ekran kartı daha iyi olmasına rağmen neden aynı fiyattalar? Çok uzun zamandır bilgisayar araştırmıyorum kusura bakmayın.

PapaganGülsem

80+ Bronze
Hocam attığınız laptopu, şu şu nedenden diye anlatabilir misiniz?
örneğin sizinkinin işlemcisi şöyle şöyle bu böyle gibi.
Anlamıyorum da böyle. Teşekkürler.:)

lebron23

80+ Bronze
1 sene ders çalışacaksan macbook al. Hem oyun oynayamazsın hem de pili uzun gider. Çalışman bitince satar istediğin oyun bilgisayarını laptopunu alırsın.

PapaganGülsem

80+ Bronze
1 sene ders çalışacaksan macbook al. Hem oyun oynayamazsın hem de pili uzun gider. Çalışman bitince satar istediğin oyun bilgisayarını laptopunu alırsın.
13 inç 35k diyor. biraz sert girmez mi bu 😅
birde alışması zor mudur acaba, yıllardır windowstayız artık bazı şeyleri ezbere yapıyoruz

Emsal

80+ Silver
en makulü hocam MacBook’lar altın piyasası gibi değer kaybetmeden artıyor:)

PapaganGülsem

80+ Bronze
en makulü hocam MacBook’lar altın piyasası gibi değer kaybetmeden artıyor:)
bundan bahsediyorsunuz di mi?

Dostlar 8 gb, birde 256gb depolama diyor. Bunlar sıkıntı çıkarmasın satarken falan?
Birde alışık olmadığım ekosistem ne kadar etkiler insanı?

Gloxy

80+ Bronze

Dostlar 8 gb, birde 256gb depolama diyor. Bunlar sıkıntı çıkarmasın satarken falan?
valla macden sıkıntı çekmezsin okul için ama oyun oynamakda istiyorsan bence mac alma

lebron23

80+ Bronze
13 inç 35k diyor. biraz sert girmez mi bu 😅
birde alışması zor mudur acaba, yıllardır windowstayız artık bazı şeyleri ezbere yapıyoruz
Fiyatı yüksek ama ikinci elde değer kaybetmeden satarsın. Macbook alan herkes önceden windows kullanıyordu. Alışılır.

Macbook ayrı ekosistem ayrı.

Ben de başlarda android + macbook kullanıyordum. Çoğu macbook kullanıcısı da öyledir. Sıkıntı yok :)

valla macden sıkıntı çekmezsin okul için ama oyun oynamakda istiyorsan bence mac alma
Ders çalışsın oyun oynamasın diye mac önerdim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ömer ekin
Dostlar selam.
2 hafta içerisinde laptop alacağım ve bunu 6ay-1 sene boyunca sadece ders için kullanmayı düşünüyorum. Bu süreden sonrada hem ders hem de ağırlıklı olmasa da oyun için kullanırım.
Zaten bu bütçelerde donanım iyi olur ancak ben dışarıda ( sessiz ortamlarda kullanacağım için ) (internette espri de olabilir bilmiyorum ama) monsterler gibi olmasın isterim😅
Ve açıkçası uzun ömürlü de olmasını istiyorum. Şu anki bilgisayarım masaüstü ve amd ekran kartım olduğu için durmadan yazılımsal sıkıntı yaşıyorum, şu dönem bitince belki de laptopu ana bilgisayarım haline getiririm. O yüzden kafam o konuda karışık ve ileride ne karar alırsam alıyım gerek ders gerek oyun, hepsinde tatmin etmesini istiyorum.

Kafamda örnek olarak da bu modeli buldum

Herkese zaman ayırıp okuduğu için şimdiden teşekkür ederim.
dostum bu fiyatlara gidip mac balonunu alma istersen şöyle bir cihaz al 3070 ve ryzen 7 nin gücünü kullan istersen de dlss 3.0 ın nimetlerinden yararlanıp rtx 4060 laptop bak o da aşağı yukarı aynı fiyat 16 veya 32 gb ram 1 tb ssd bu bile yeter maclar için ekranı saymıyorum bile https://ty.gl/jrd1lfog47

PapaganGülsem

80+ Bronze
dostum bu fiyatlara gidip mac balonunu alma istersen şöyle bir cihaz al 3070 ve ryzen 7 nin gücünü kullan istersen de dlss 3.0 ın nimetlerinden yararlanıp rtx 4060 laptop bak o da aşağı yukarı aynı fiyat 16 veya 32 gb ram 1 tb ssd bu bile yeter maclar için ekranı saymıyorum bile https://ty.gl/jrd1lfog47
Telefondayım. Linki açamıyorum store a yolluyor.

Telefondayım. Linki açamıyorum store a yolluyor.
Hocam bir de arkadaşlar iyi niyetli düşünmüş. Haklılar da. Ancak benim zaten nispeten iyi bir masaüstüm var, istesem oynayabiliyorum zaten. Bende macbook almayı çok düşünmüyorum. Ancak aklımda birkaç tane model kaldı. Sizlere paylaşsam üzerinde konuşur muyuz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,056
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom