Neler Yeni

Her ARGB kasada kontrolcü var mıdır?

Kdrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir
İşlemcinin stok fanı yetersiz kaldığı için kule tipi soğutucu aldım ve alırkenden kasamdaki fanlar ARGB olduğu için fanı argb olan soğutucu modelini tercih ettim.Soğutucu montajını sorunsuz yaptım fakat kasada 3pin argb girişi olan bir kontrolcü göremedim.Kasa fanlarından çıkan kabloları takip ettiğimde hepsinin bir molexe bağlı olduğunu gördüm egzoz fanından çıkan argb kablosu da üzerinde argb yazan 2 pinli bir kabloya bağlanıyor.Fanların rengini kasa üzerindeki renk değiştirme tuşu ile değiştirebiliyorum.Acaba kasada argb kontrolcü yok mu?Eğer yok ise soğutucunun 3 pin argb girişini nereye takabilirim.(Anakartımda rgb desteği bulunmuyor.)
8A4ABEE1-FD52-4440-A86A-528269AF24BF.jpeg

Ekler

• 8EC9CBF3-4130-4E15-950E-B246205C24A8.jpeg
    8EC9CBF3-4130-4E15-950E-B246205C24A8.jpeg
    1.5 MB · Hit: 45

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
477
İsim
Kerem Gencer
Argb kontrolcüler ne kadar bilmiyorum ama arduino kullanarak sen de kendi argb kontrolcünü yapabilirsin (150 tl falan tutar eğer elinde yoksa)

Kdrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,063
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Tuşla renkler değişiyor ise bir yerde kontrolcü de olmalı kanka

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
477
İsim
Kerem Gencer

Kdrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir
Kasayı tedarik eden firmayı aradım , argb kontrolleri ön panelden geliyor ayrı bir kontrolcü yok dediler bu linkini attığım ürünü almam gerekecek sanırım.

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,042
İsim
Lokman Açil
İşlemcinin stok fanı yetersiz kaldığı için kule tipi soğutucu aldım ve alırkenden kasamdaki fanlar ARGB olduğu için fanı argb olan soğutucu modelini tercih ettim.Soğutucu montajını sorunsuz yaptım fakat kasada 3pin argb girişi olan bir kontrolcü göremedim.Kasa fanlarından çıkan kabloları takip ettiğimde hepsinin bir molexe bağlı olduğunu gördüm egzoz fanından çıkan argb kablosu da üzerinde argb yazan 2 pinli bir kabloya bağlanıyor.Fanların rengini kasa üzerindeki renk değiştirme tuşu ile değiştirebiliyorum.Acaba kasada argb kontrolcü yok mu?Eğer yok ise soğutucunun 3 pin argb girişini nereye takabilirim.(Anakartımda rgb desteği bulunmuyor.)
Alıntıyı görüntüle

Bende de aynı şekilde hocam kasanın ön panelinden renklerini değiştirebiliyorum sadece acaba fan ayarlarını yapabiliyor muyuz kasanın? bilen varsa iyi olur

Kdrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir
Bende de aynı şekilde hocam kasanın ön panelinden renklerini değiştirebiliyorum sadece acaba fan ayarlarını yapabiliyor muyuz kasanın? bilen varsa iyi olur
Muhtemelen yapamıyoruz , onu yapmak için ya direkt anakarta bağlayıp bios üzerinden yapmak gerekiyor yada kontrolcü vasıtasıyla kumanda kullanarak yapılır diye düşünüyorum

freygasm

80+ Gold
Yarın bi konu açacağım ben bu argb olayı için bi ürün sipariş ettim, yarın geliyor o da. Tüm argbleri senkronize etmek ve kullanmaya yarıyor. Ama biraz tuzlu.

121709

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle
Kontrolcü yok bildiğim kadarı ile hcm tam bilmiyorum ama.

LokmanBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,042
İsim
Lokman Açil
Muhtemelen yapamıyoruz , onu yapmak için ya direkt anakarta bağlayıp bios üzerinden yapmak gerekiyor yada kontrolcü vasıtasıyla kumanda kullanarak yapılır diye düşünüyorum

Hocam boşta 2-3 tane rgb kablosu duruyor onları bağlasak ayarlanabilir mi sizce

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
stok hali aRGB olan çoğu kasada var

Kdrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir
Hocam boşta 2-3 tane rgb kablosu duruyor onları bağlasak ayarlanabilir mi sizce
Rgb ile argb soketleri tamamen farklı biri 5v diğeri 12v olmaz diye tahmin ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

stok hali aRGB olan çoğu kasada var
Benim kasa stok aRGB ama yokmuş maalesef , anlamadığım şey şu acaba kontrolcü yoksa o fanlar nasıl adreslenebiliyor çünkü fanların ucunda anakartlarda bulunan rgb soketine uygun bir girişte göremedim.Sisteme bağladığım diğer argb parçalarla nasıl senkronize olarak çalışacak hiçbir fikrim yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,812
Üyeler
147,016
Son üye
Cemmy
Top Bottom