Neler Yeni

Rehber Her Bütçeye Uygun Klavye Önerileri! (Membran Hariç)

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,736
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Sanırım olayı anladınız. Evet membran klavyeler dahil değil çünkü çoğu membran klavyenin switchleri aynı sayılır. Yani membran klavyeler arasındaki fark biraz zevk meselesi kalmış. Yüksek bütçelerde mekanik hisli klavyeler de dahil değil.

Neyse boş yapmaya gerek yok. Sizi rehberle baş başa bırakıyorum.

200 - 300 TL

Havit Gamenote KB435L

Bana gelen model (KB20KB435LABT100912) Content Blue Switch'lere sahip. Normalde red switch varysayonu da mevcut ama Türkiye'de var mı bilmiyorum. Rainbow aydınlatmaya sahip. Fiyatı yaklaşık 220 - 240 TL.

Philips SPK8404

Seri numarasını bilmediğim bir modelde KGRD Blue Switch'ler kullanılmış (Outemu ile aynı deniliyor). Rainbow aydınlatmaya sahip. Fiyatı yaklaşık 240 - 260 TL. (Farklı switchli varyasyonu var mı bilmiyorum.)

XPG Infarex K10

Mekanik hisli bir klavye, mekanik değil. Rainbow aydınlatmaya sahip. Fiyatı yaklaşık 280 - 300 TL.

Redragon K568R Dark Avenger

Outemu Blue Switch'lere ve rainbow aydınlatmaya sahip. TKL bir klavye. Fiyatı yaklaşık 264 TL (DFS Bilgisayar). (Farklı switchli varyasyonu var mı bilmiyorum.)

300 - 500 TL

Monster Pusat K3 Pro

Outemu Red Switch kullananılıyor. (Blue switch varyasyonu da var ama satılıyor mu bilmiyorum.) Bilek desteği var. RGB aydınlatmaya sahip.. 400 TL'ye en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Ama maalesef şu an stoklarda yok.

Rampage KB-R96 Ultimate

LC marka optik clicky (Mantığı blue swich) switch kullanıyor. RGB aydınlatmaya sahip. Bilek desteği var. Fiyatı ise yaklaşık 400 TL. (Farklı switchli varyasyonu var mı bilmiyorum.)

Razer Cynosa V2

Bu klavyeyi almanız için gereken tek sebep, Razer sevmeniz veya Razer set yapmak. Çünkü 400 TL ve mekanik hisli. Bilek desteğine ve RGB aydınlatmaya sahip.

Redragon K580 VATA

Outemu Blue Switch'ler kullanılmış. RGB aydınlatmaya ve bilek desteğine sahip. Fiyatı yaklaşık 470 - 500 TL. (Farklı switchli varyasyonu var mı bilmiyorum.)

500 - 700 TL

HP OMEN Encoder

Cherry MX Red Switch'lere sahip. Tek renk kırmızı aydınlatmaya sahip. Fiyatı ise yaklaşık 550 TL.

Bloody B870-R

LK Optical Blue Switch'lere sahip. Optik olması güzel özellik. Bilek desteğine ve RGB aydınlatmaya sahip. Fiyatı ise yaklaşık 600 TL. (Farklı switchli varyasyonu var mı bilmiyorum.)

Asus TUF K3

Kailh Red Switch'ler kullanılmış (galiba). Bilek desteğine ve RGB aydınlatmaya sahip. Fiyatı ise yaklaşık 600 TL. (Farklı switchli varyasyonu var mı bilmiyorum.)

Gigabyte Aorus K1

Cherry MX Red Switch'ler kullanılmış. RGB aydınlatmaya sahip. Fiyatı ise yaklaşık 700 TL. (Farklı switchli varyasyonu var mı bilmiyorum.)

Cooler Master CK530 V2 TKL

Gateron Red/Blue/Brown Switch'lere sahip. Hangileri Türkiye'de satılıyor bilmiyorum. TKL bir klavye. RGB aydınlatmaya ve bilek desteğine sahip. Fiyatı ise yaklaşık 540 - 600 TL. (Öneri için @epica59 thx)

700 - 1000 TL

HyperX Alloy FPS Pro

Cherry MX Red/Blue Switch'ler kullanılmış. TKL bir klavye. Tek renk kırmızı aydınlatma var. Fiyatı ise yaklaşık 1000 TL.

Logitech G PRO

Logitech GX Linear/Tacticle/Clicky Switch'ler kullanılmış. RGB aydınlatmaya sahip. Fiyatı ise yaklaşık 800 TL.

Asus ROG Strix Scope

Cherry MX Red/Blue switchler kullanılmış. RGB aydınlatmaya sahip. Fiyatı ise yaklaşık 1000 TL.

XPG Summoner

Cherry MX Red/Blue/Speed Silver switchler kullanılmış (Hangileri Türkiye'de var/yok bilmiyorum). RGB aydınlatmaya sahip. . Fiyatı yaklaşık 800 TL.

Çok Üst Seviye

SteelSeries Apex Pro / TKL

SteelSeries OmniPoint ve Cherry MX Red Switch'ler kullanılmış. RGB aydınlatmaya ve bilek desteğine sahip. Fiyatı ise yaklaşık 2000 TL.

Logitech G915 Lightspeed

Logitech GL Tacticle/Clicky/Linear Switch'ler kullanılmış. Maalesef Türkiye'de satışı yok.

Razer Huntsman T.E.

Razer Linear Optical Switch'ler kullanılmış. RGB aydınlatmaya sahip. Fiyatı ise yaklaşık 1300 TL.

Corsair K95 RGB Platinum

Cherry MX Speed Silver Switch'ler kullanılmış. RGB aydınlatmaya ve bilek desteğine sahip. Fiyatı ise yaklaşık 2800 TL.

Evet rehberimiz burada sona eriyor. Sormak istediğiniz bir şey varsa veya rehbere eklememi, kaldırmamı veya değiştirmemi istediğiniz bir şey varsa mutlaka söyleyinç İyi forumlar :D

Son düzenleme:

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Evet dalmışım bi an yazarken sağol.
Son süreçte çok fazla sorun yaşayan gördüm monster pusatta ama müşteri hizmetleri çok iyi, mağdur etmiyorlar. Hala alınabilir bir klavye bence de

onlinedoktor

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Mustafa Karadeniz
Monster Pusat K3 Pro'yu iade ettim. Şimdi gel 1 ay klavye ara ah ah.

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
Mediakraft Türkiye Caferağa Mah. İstanbul
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney
Sanırım olayı anladınız. Evet membran klavyeler dahil değil çünkü çoğu membran klavyenin switchleri aynı sayılır. Yani membran klavyeler arasındaki fark biraz zevk meselesi kalmış. Yüksek bütçelerde mekanik hisli klavyeler de dahil değil.

Neyse boş yapmaya gerek yok. Sizi rehberle baş bala bırakıyorum.

200 - 300 TL

Havit Gamenote KB435L

Bana gelen modelde (KB20KB435LABT100912) Content Blue Switch var. Rainbow aydınlatmaya sahip. Fiyatı yaklaşık 220 - 240 TL.

Philips SPK8404

Markası belirsiz cyan (Büyük ihtimal blue ile aynı.) switchlere sahip. Sorunlu mu bilmiyorum. Ama alanlar var. Fiyatı yaklaşık 250 - 260 TL.

XPG Infarex K10

Mekanik hisli bir klavye, mekanik değil. Sorunlu diyen var ama sadece 1 kişide gördüm. Rainbow aydınlatmaya sahip. Fiyatı yaklaşık 290 - 300 TL.

Redragon K568R Dark Avenger

Markası bilinmeyen (Büyük ihtimal Outemu.) blue switchler kullanılmış. Rainbow aydınlatma var. Fiyatı yaklaşık 264 TL )DFS Bilgisayar).

Motospeed CK95

Kullanan hiç görmedim. Sorunlu mu bilmiyorum. Markası bilinmeyen blue switchler kullanılmış. Rainbow aydınlatma var. Fiyatı ise yaklaşık 260 - 280 TL.

300 - 500 TL

Monster Pusat K3 Pro

Outemu Red Switch kullananılıyor. Bilek desteği var. RGB aydınlatması var. 400 TL'ye en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Ama maalesef şu an stoklarda yok.

Rampage KB-R96 Ultimate

LC marka optik clicky switch kullanıyor. RGB aydınlatma var. Kullanan çok görmedim. 1 kişi gördüm sadece. Fiyatı ise yaklaşık 400 TL. Bilek desteği var.

Razer Cynosa V2

Bu klavyeyi almanız için gereken tek sebep, Razer sevmeniz veya Razer set yapmak. Çünkü 400 TL ve yarı mekanik. Onun dışında, gayet kaliteli.

Redragon K580 VATA

Outemu Blue Switch'ler kullanılmış. RGB aydınlatma var. Bilek desteği var. Fiyatı yaklaşık 470 - 500 TL.

500 - 700 TL

HP OMEN Encoder

Cherry MX Red Switch var. Cherry MX Red Switch'li en ucuz klavye. Tek renk kırmızı aydınlatma var. Fiyatı ise yaklaşık 550 TL.

Bloody B780-R

LK Optical Blue Switch var. Optik olması güzel özellik. Bilek desteği var. RGB aydınlatma var.

Devamı yakında... Gerisini yapmaya şu anlık üşeniyorum :D
Güzel olmuş eline sağlık, dark avengerda redragon switch, var outemu ile aynı denebilir.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,736
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel olmuş eline sağlık, dark avengerda redragon switch, var outemu ile aynı denebilir.
Redragon Switch mi :D O nasıl oluyor?

Direk switchin üstünde Redragon mu yazıyor?

Top Bottom