Neler Yeni

her gün 300 şınav çekmek zararlı mı

CVaRy

80+
Merhaba Değerli Da Forum Üyeleri. Hareketsiz Yaşam Tarzına Adapte Olmuş Biriyim Uzun Süre Oturur/Uzanır Pozisyonda Kalıp Bir Anda Ayağa Kalkınca Göz Kararması Yaşıyordum Buna Çözüm Ararken Sıkılıp Gün içerisinde Şınav Çekmeye Başladım Spor Geçmişim 0 Set Halinde ilerledikçe Bir Anda 70 Şınav Aynı Çekebildiğimi Farkettim Ve 8 Gün içinde 300`den Fazla Olmaya Başladı. Hafiften Yorulduğun için Daha Rahat Uykuya Dalıyorum En Önemlisi de Göz Kararması Durumu Tamamen Geçti. Sorum ise Tükenene Kadar Çekmek Zararlı Mıdır Özellikle Her Gün?

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Zararı olacağını düşünmüyorum ama yine de orantılı setlerle günü kapatmak en iyisi olacaktır.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Orantılı Derken? Mesela Set Halinde Bu Gün 300 Yarın 350 Olmasının Zarar Var Mı Ki?
Zararı yoktur. Ama gün içinde örnek veriyorum 50-50 veya 100-100 şınav çekebilirsiniz. Kendinizi çok zorlamamanızı öneririm.

Solotov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Solotov Bourne
Merhaba Değerli Da Forum Üyeleri. Hareketsiz Yaşam Tarzına Adapte Olmuş Biriyim Uzun Süre Oturur/Uzanır Pozisyonda Kalıp Bir Anda Ayağa Kalkınca Göz Kararması Yaşıyordum Buna Çözüm Ararken Sıkılıp Gün içerisinde Şınav Çekmeye Başladım Spor Geçmişim 0 Set Halinde ilerledikçe Bir Anda 70 Şınav Aynı Çekebildiğimi Farkettim Ve 8 Gün içinde 300`den Fazla Olmaya Başladı. Hafiften Yorulduğun için Daha Rahat Uykuya Dalıyorum En Önemlisi de Göz Kararması Durumu Tamamen Geçti. Sorum ise Tükenene Kadar Çekmek Zararlı Mıdır Özellikle Her Gün?
Tok karnına yapmak, veya 1-2 saat oturduktan sonra bir anda yapmak kalbin için riskli olabilir, yapacaksan hafif hafif nabzını arttırarak yapabilirsin bir anda şak diye yere yatıp 30 tane 20 tane şınav çekmek iyi değil. O yüzden 3-5 dakika ufak bir yürüyüş yap evin içinde ısınma hareketleri yap 1-2 dakika o şekilde yaparsan daha iyi olur, sevgiler.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,338
İsim
Selim
Ben uyguladigim sat tipi şınav antrenmanı var onu yapın gözle görülür şekilde güç artışı olacaktır ama unutmayın şınav ve benzeri antrenmanlar kalıptan ziyade güç verir buda sporda Bench ve itiş hareketlerinde size büyük avantaj ve ağırlık arttırımı sağlar.

Existentia

80+ Silver
Olur kemik erimesi yapar günde 5'i geçmeyin

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ve yazılıma dair her şey
Instagram
rotangar__
Steam
https://steamcommunity.com/id/Rotangar/
Discord
Rotangar#2224
Zararı olmaz aksine faydası olur ama formu düzgün yapın sakatlanmayın sonra

noyan123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
noyanz12
Kendin ağırlık ekle bir şey yap sonrası ne yapcaksın 500-600 çekmeye başlayacaksın :D

CVaRy

80+
Kendin ağırlık ekle bir şey yap sonrası ne yapcaksın 500-600 çekmeye başlayacaksın :D
Sayısından Şikayetçi Veya Vücut Geliştirme Peşinde Falan Değilim Sadece Bana iyi Geliyor Kahvaltı Yaptıktan 10 - 15 Dk Sonra Çekiyorum Genellikle. Bu Gün 86 Tane Ara Vermeden Çektim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zararı olmaz aksine faydası olur ama formu düzgün yapın sakatlanmayın sonra
Sakatlanmadan Kasıt Tam Olarak Nedir Acaba? Kas Ağrıları ilk 3 Gün Zirve Noktaya Ulaştı 4 - 5 Günde Tamamen Geçti.

Top Bottom