Neler Yeni

Hisse nedir nasıl yapılır?

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Eagle
Selam ben 18 yaşından küçüğüm ve internetten para kazanmak istiyorum biraz araştırdım hisse diyorlar bu hisse nedir nasıl para kazanabilirim ama öğrendiğimr göre hisse için 18 yaşından büyük olmak gerekiyormuş babamda benim kartımı kullanabilirsin dedi yani kartta sıkıntı yok ne yapmalıyım şimdi ben.

FakeLords

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Civan Çiftçi
hisse alabilmen için öncelikle hisse hesabı açmalısın hisse hesabınıda dedigin gibi 18 yaşından büyük olman gerek bunları halletikten sonra gerisi sana kalmış bir şey bende bu işlerle ilgileniyorum ve yaşım 17 yaşımın yetmemesinden dolayı annemin hesabından yapıyorum eger iyi araştırma yapman gerek ve tabi paran ne kadar yüksekse getiriside okadar yüksek oluyor ama tabi kaybedebilirsinde benim borsada yani hisse alımında en çok etkileyen şey coinler gibi paranın bir anda yok olmaması oldu 1 günde en fazla %10 kar edebilir en fazlada %10 zarar edebilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Selam ben 18 yaşından küçüğüm ve internetten para kazanmak istiyorum biraz araştırdım hisse diyorlar bu hisse nedir nasıl para kazanabilirim ama öğrendiğimr göre hisse için 18 yaşından büyük olmak gerekiyormuş babamda benim kartımı kullanabilirsin dedi yani kartta sıkıntı yok ne yapmalıyım şimdi ben.
aklına takılan ve sormak istedigin başka şeylerde varsa sorabilirsin

yatırım tavsiyesi degildir bu arada yeni başlayacagın için batabilirsinde

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Eagle
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bilgim sıfır bana anlatabilir misiniz

FakeLords

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Civan Çiftçi
neyi anlatmamı istersin

mesela halka arzları anlatiyim halka arzlar mesela bir şirket var ve hissesini satmak istiyor hissesini satabilmesi için ilk olarak halka arz etmesi gerek halka arzlar şirketin ilk hisselerini alabildigin için genel olarak kar ettiriyor ama istisnalar da olabilir ama ben hepsine katılım saglamaya çalışıyorum ytd tabi

neyi anlatmamı istersin

mesela halka arzları anlatiyim halka arzlar mesela bir şirket var ve hissesini satmak istiyor hissesini satabilmesi için ilk olarak halka arz etmesi gerek halka arzlar şirketin ilk hisselerini alabildigin için genel olarak kar ettiriyor ama istisnalar da olabilir ama ben hepsine katılım saglamaya çalışıyorum ytd tabi
twiter kullanıyormusun

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Eagle
neyi anlatmamı istersin

twiter kullanıyormusun
Hayir

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Hiçbir şey bilmeden girersen iki aya yerler seni

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,100
İsim
Taha Efe
18 Yaşına kadar Sadece Borsayı Öğrenmeniz daha hayırlı olacaktır. Zira ettiği zararlardan dolayı intihar edenler dahi var. 3 4 yıl iyicene öğrenin sonra Girersiniz.

Yok ben illa Girecem Derseniz Koç, Sabancı Holding, Thy gibi bilindik hisselerden aldırabilirsiniz.

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Eagle
18 Yaşına kadar Sadece Borsayı Öğrenmeniz daha hayırlı olacaktır. Zira ettiği zararlardan dolayı intihar edenler dahi var. 3 4 yıl iyicene öğrenin sonra Girersiniz.

Yok ben illa Girecem Derseniz Koç, Sabancı Holding, Thy gibi bilindik hisselerden aldırabilirsiniz.
Hocam bende nasıl öğrenebilirim diyorum

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
hisse alabilmen için öncelikle hisse hesabı açmalısın hisse hesabınıda dedigin gibi 18 yaşından büyük olman gerek bunları halletikten sonra gerisi sana kalmış bir şey bende bu işlerle ilgileniyorum ve yaşım 17 yaşımın yetmemesinden dolayı annemin hesabından yapıyorum eger iyi araştırma yapman gerek ve tabi paran ne kadar yüksekse getiriside okadar yüksek oluyor ama tabi kaybedebilirsinde benim borsada yani hisse alımında en çok etkileyen şey coinler gibi paranın bir anda yok olmaması oldu 1 günde en fazla %10 kar edebilir en fazlada %10 zarar edebilirsin.

aklına takılan ve sormak istedigin başka şeylerde varsa sorabilirsin

yatırım tavsiyesi degildir bu arada yeni başlayacagın için batabilirsinde
Bu hesap açma olayı nasıl oluyor ve nerelerden yapılıyor? Sırf öğrenmek için ufak miktarlarla biraz deneme yapayım diyorum 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Adem Arslan
Hocam bende nasıl öğrenebilirim diyorum
Önce midas ta hesap kur kendine sonra içine para at ordan yukardaki arkadaşin dedigi gibi daha bilindik firmalara yönel ornegin şuan enerji firmalari cok guzel yatirimlar yapiyor astor yeotk gesan kontr gibi firmalarin yaptigi işleri arastir daha sonra bu firmaya ortak olacaksın gibi düşünebilirsin ornegin yeotk elektrikli araclarin bataryasini yapiyor astor elektrikli araclarin sarj istasyonlarini yapiyor gibi vs gelecek vadeden firmalara yonelmen daha dogru olur ve gunluk kârlar pesinde kosmamak cok onemli yeni baslayan herkesin dustugu yanlis bu astor 85 liradan alirsin 75 e duser ama bu firma ayin sonunda veya yilin sonunda her turlu cok guzel yerlere gelecektir gibi gibi tabii ki de bunlar yatirim tavsiyesi degildir

omer_34

80+ Silver
en basit tabiri ile büyük şirketlerin şirketine ortak oluyorsun ( çok çok küçük bi miktar ama teknik olarak diyorum) şirketler kâr ederse sende kâr ediyorsun diye düşünebilirsin. ama bu ortak olmayı gözünde büyütme milyarda bir falandır :D

Top Bottom