Neler Yeni

Öneri Hobi amaçlı Olta takımı almak istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan Özkaynak
Hafta da bir veya 2 hafta da bir baraj kenarında veya dere kenarlarında eniştemle birlikte balık tutmaya gidelim dedik lakin olta takımım yok bütçem en fazla 1500 TL uygun bir başlangıç olta takımı almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Sinan İ.
7000 lik olanı 1 senedir kullanıyorum. Hem gölde sazan hem denizde mırmır tuttum hala sıkıntısız çalışıyor. Normal 7000 lik olanlara göre ufak o yüzden 4000 falan almanı tavsiye etmem.

Alternatif - Diğerinden çok farkı olduğunu sanmıyorum yorumlar güzel. Sapı tahta olması daha iyi oluyor.

Kamışı görerek alman daha iyi yakınlarda balıkçı varsa bir gir bak gözüne kestirip internetten fiyatını araştırıp al. Silikon kamışlar çok rahat oluyor tavsiyemdir.

Misina olarak ip misina güzel oluyor özellikle otlara takılınca testere gibi otları kesiyor ve kurtuluyor normal misinadan geçince baya rahatlamıştım. Hem dolanma olasılığı daha az gibi geldi bana makinaya alışma süreside kısa sürüyor. Aliexpress den aldığım misina zamlanmış ben atayım sen fiyatları araştırıp ucuzsa yine oradan alabilirsin.
İp misina - 150 metre bile alsan göl için fazla fazla yeter ama ilerde kullanırım tekrar tekrar diyorsan 500 metre al kolay kolay bir şey olmuyor.

İğne olarak Balza markasını tavsiye ederim vakti zamanında 10 paket falan alıp yedeklemiştim sürekli kullanıyorum. 4 numaraydı sanırım sazan için kullandığım.
İğne

Göl kenarında genelde ağaç dalı falan bulunur oltayı tutmak için ama böyle bir şey almıştım çok kullanışlı.
Olta tutucağı

Bu yazdıklarım başlangıcın başlangıcı bu arada daha ucuzları var mıdır bilmem bir ihtimal 2. el olarak hazır takımlardan alabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,477
Üyeler
151,555
Son üye
Memree
Top Bottom