Neler Yeni

hp laptop enerjı limit kaldırma için yardım gerekiyor(throttlestop)

NZXT

80+ Bronze
Güzel, sorununuz belli oldu diyebilirim. HP Victus intel işlemcilerine zaten genelde Power Limit koymuyor PL1 ve PL2. İşlemciniz max 98 W çekmiş ve bu işlemciyi sisteminiz soğutmaya yetmediği için anında PL2 ( Kısa süreli turbo limitlemesi ) devreye girmiş ve thermal throttle yiyip işlemci frekans kısmaya başlamış. İşlemcinizde AMD'li victuslarda olduğu gibi PL1 limit yok fakat limitsiz işlemciyi soğutmaya gücü yetmediğinden PL2 devreye girmiş ve thermal yemiş. Aynı zamanda akım daralması yemişsiniz, ama akım daralması genel olarak her cihazda olabiliyor. Şimdi PL2 limitinin kaç W olduğunu öğrenmek için '' TPL ( Turbo Power Limits)'' kısmını atın. Birde FIVR kısmınıda atın sisteminizdeki power durumunu öğrenmek için.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Toprak
Intel işlemciler amdlere nazaran çok güç çektiğinden dolayı watt limit koymamış victus. Sıvı metal uygulayabilirsiniz veya laptopun altına yükseltici koyarsanız sıcaklık değerleri azalır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ramazan akarsu
1711736924798.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

1711736976235.png

Intel işlemciler amdlere nazaran çok güç çektiğinden dolayı watt limit koymamış victus. Sıvı metal uygulayabilirsiniz veya laptopun altına yükseltici koyarsanız sıcaklık değerleri azalır.
öneriniz için teşekkür ederim

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Toprak
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ramazan akarsu
Sıvı metal için eğer bilgili ve tecrübeli değil iseniz yapmanızı tavsiye etmem. Eğer anakarta akar ise elektriki ilettiği için kısa devre yapar. Dolayısıyla risklidir. Bilgili birine yaptırın tecrübeniz yok ise
tamamdır dediğiniz gibi pek bilgim yok

NZXT

80+ Bronze
PL2 değeriniz 115 W, buda şu anlama gelir; işlemciniz 100-110 W civarlarında PL2 ( Kısa süreli turbo limitlemesi ) devreye giriyor ve işlemcinin o W değerinde sabitlenmesini sağlıyor. Zaten işlemcinizin TDP değeri intelin web sitesinde 115 W olarak belirtilmiş. PL2 o kadar sıkıntı değil önemli olan PL1. Fakat maalesef TDP ayarlamalarını yapamazsınız power durumunuz EC, sisteminiz kilitli.
1711737155371.png

1711737173864.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ramazan akarsu
PL2 değeriniz 115 W, buda şu anlama gelir; işlemciniz 100-110 W civarlarında PL2 ( Kısa süreli turbo limitlemesi ) devreye giriyor ve işlemcinin o W değerinde sabitlenmesini sağlıyor. Zaten işlemcinizin TDP değeri intelin web sitesinde 115 W olarak belirtilmiş. PL2 o kadar sıkıntı değil önemli olan PL1. Fakat maalesef TDP ayarlamalarını yapamazsınız power durumunuz EC, sisteminiz kilitli.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
bir şey yapamıyoruz sanırım genede çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Toprak
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Hocam TDP çokta bakılması gereken bir şey değil gibi. 65 w TDP su olan işlemciler 80-90 w görüyor örn: ryzen 7 7840hs.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ramazan akarsu
ordaki performans modunu aktive ediyim mi

NZXT

80+ Bronze
bir şey yapamıyoruz sanırım genede çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için
Birde HWinfo'dan limitlemelere bakabiliriz ve performans kısıtlamalarına bakabiliriz isterseniz. Benim rehberim var HWinfodaki throttle sorunları ile ilgili.Program link aşağıda

Hocam TDP çokta bakılması gereken bir şey değil gibi. 65 w TDP su olan işlemciler 80-90 w görüyor örn: ryzen 7 7840hs.
Ben 65 W olan HP Victus AMD işlemcili versiyonunun 80-90 W'lara çıktığını duymadım. PL1 limit var AMD sistemlerde onun için çıkamıyor 80-90 W'lara. Fakat intelde 100 W'lara çıkıyor arkadaş atmış zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ramazan akarsu
Birde HWinfo'dan limitlemelere bakabiliriz ve performans kısıtlamalarına bakabiliriz isterseniz. Benim rehberim var HWinfodaki throttle sorunları ile ilgili.Program link aşağıda

Ben 65 W olan HP Victus AMD işlemcili versiyonunun 80-90 W'lara çıktığını duymadım. PL1 limit var AMD sistemlerde onun için çıkamıyor 80-90 W'lara. Fakat intelde 100 W'lara çıkıyor arkadaş atmış zaten.
1711737470310.png

Top Bottom