Neler Yeni

İnceleme HP Omen 400 İncelemesi!

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
HP Omen 400'ün 20g accel değerine sahip olduğu bir kaynak atabilir misiniz 3325'e de sahip olabilir fotoğrafta 3360 yazıyordu buna aldanmış olabiliriz.
Haklısınız dediğiniz gibi satıcılar yanlış bilgi verebiliyor ben internetde araştırırken buldum bu resmi bu resim hp firmasına mı ait bilmiyorum ama hp 5 bin dpi olduğunu kendi söylüyor
61ppRV4RMML._SL1200_.jpg

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
Mediakraft Türkiye Caferağa Mah. İstanbul
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney
Haklısınız dediğiniz gibi satıcılar yanlış bilgi verebiliyor ben internetde araştırırken buldum bu resmi bu resim hp firmasına mı ait bilmiyorum ama hp 5 bin dpi olduğunu kendi söylüyor Alıntıyı görüntüle
3325 sensör olabilir haklısınız 3360 olupta 20g accel değerine sahip olamaz çünkü.

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
3325 sensör olabilir haklısınız 3360 olupta 20g accel değerine sahip olamaz çünkü.
Aynen beni şüphelendiren kısım 5 bin dpi olmasıydı ama en doğrusu bu mouse'yi kullanan birisinin içini açıp bakması

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
Ne diyorsunuz? Açayım mı? Hiç anlamam mouselardan neredeyse.
Karar sizin mouse skatesleri zarar görebilir vidalar mouse skatelerinin altında oluyor genellikle
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu mouse amazonbasics gaming mouse ile aynı tasarım olarak bu iddia bana ait değil bu arada bir reddit kullanıcısına ait tasarımı aynı ama özellikleri farklı

LowRPM

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
736
İsim
Enes Ersoy

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin

LowRPM

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
736
İsim
Enes Ersoy
Sana demedim. Konuyu açan arkadaşa dedim. Belli zaten 5000 DPI sahip bir fare nasıl PMW3360 olabilir ki? Sallamış işte.

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
Sana demedim. Konuyu açan arkadaşa dedim. Belli zaten 5000 DPI sahip bir fare nasıl PMW3360 olabilir ki? Sallamış işte.
Tamam Kusura Bakmayın Yanlış Anladım Bir Anda

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Selamlar. Bildiğiniz gibi forumlarda 150-200tl gibi bütçelere herkes Logitech G102-203 Lightsync öneriyordu. Fakat sensörünün eski bir sensör olduğu ortaya çıktığı zaman, insanlar başka mouse arayışına çıktı.
Bu Mouse'un adını ilk @zbabomen ve @epica59 sayesinde duymuştum. Pixart PMW 3360 gibi bir sensör kullanıyordu, ki bu da en şaşırtıcı olan yönü bana sorarsanız. Kendi fiyatının 3-4 katı fiyatındaki mouselarda bulunuyordu bu sensör. Ben de Mouse ihtiyacım olduğundan dolayı satın aldım. 3-4 gündür de kullanıyorum. Yaklaşık 20 küsür saatlik deneyim ile artık bu mouse u incelemeye hazır olduğumu düşünüyorum. Hadi başlayalım!

Kargo Süreci:

Ürünü, Hepsiburada'dan 145tl gibi bir fiyata sipariş ettim. Aynı gün kargoya verildi, verildikten 2 gün sonra da HepsiJet ile elime ulaştı.
Açıkçası, düşündüğümden çok daha hızlı geldi. HepsiJet genel olarak bu kargo işlerinde çok hızlı. Kutusu hiç zarar görmemişti.

Ürün Hakkında Bilgiler:

Kendisi PMW 3360 gibi bir sensöre sahip olup, 2 tanesi Mouse'un sol kısmında, toplam 6 tuş ile gelmektedir.
Alıntıyı görüntüle
Mouse'un sol ve sağ kısmında belirli bölgelerde kauçuk bir yapı vardır. 5000 DPI, 8 Renk Modu ve 10 Milyon Tıklama ömrüne sahip. 41mm yüksekliğe, 128mm uzunluğa, 74mm genişliğe ve 120gr gibi bir ağırlığa sahip. Ayriyetten de 2M kadar bir kablo uzunluğuna sahip kendisi. Ne kadar ararsam arayayım bir driver bulamadım maalesef.

HP, iddaasına göre Mouse'un kendisi 8 farklı renk moduna ve 2 tane efekte sahipmiş. Bu 8 farklı renk modu sadece DPI değiştirme tuşunda kullanılıyor. 2 tane efekt denilmiş fakat driverı olmadığı için nasıl o efektler kullanılıyor bilmiyorum. Bulabildiğim tek bir driver var fakat o da sadece 800kb lık bir driver. Bir şeyler indirip kurdu ama ne işe yaradı pek anlayamadım .d

Renk Modlarının fotoğraflarını buraya koyardım fakat çıkan ışık çok parlak olduğu için kamerada renkler net bir şekilde seçilemiyor ve ne olduğu anlaşılamıyor

16 dişli Mouse tekerleği yerine de 24 dişli bir tekerlek kullanmış HP.

Ayrıca Omron mekanik anahtarlar kullanıyor.

Eksileri:
-Baş parmağınızı koyduğunuz kauçuk şey el terletiyor
-Renk modları sadece DPI tuşuna basarak değiştirilebiliyor
-Driverı var gibi gözükse de aslında bulunmuyor
-Işığı çok göz alıcı. Baktığınızda göz yoruyor.

Artıları:
-Fiyatına göre sensörü çok iyi
-Basım hissiyatı gayet iyi
-Malzeme kalitesi güzel
-Mouse tekerleği kaliteli
-Yanlardaki programlanabilir tuşların çıkarttığı ses farklı olduğu için ayırt etmesı kolay oluyor
-Rahat bir kullanımı var
-Hafif

Omen 400 ile 600 'ün Farkı Ne?

Bu sorunun sorulduğunu çok gördüm, ben de cevaplayayım dedim.

Omen 600'de ağırlık merkezi değiştirebileceğiniz 3 tane metal parça var. Omen 400 de bu bulunmuyor.

Omen 600'ün 50 Milyon tıklama ömrü varken, Omen 400 de bu sadece 10 Milyon ile sınırlı.

Omen 600'de RGB mouse tekerleği bulunurken, Omen 400 de herhangi bir tekerlek ışığı bulunmuyor.

Omen 600 12.000 DPI'a kadar destek verirken, Omen 400 sadece 5000 DPI a kadar destekliyor.

Daha fazla aralarında bildiğim ve gördüğüm fark yok. Var ise belirtirseniz sevinirim.

Kişisel Görüşlerim-Alınır Mı?

Bu fiyata kesinlikle alınılabilecek bir mouse Omen 400. Her hali ile Logitech G102-203 Lightsync i geride bırakabilecek bir potansiyel e sahip. Eğer 150-200 TL bandında bir mouse arıyor iseniz, Omen 400 ve 600 tam size göre. Özellikle sensörü fiyatına göre absürt şekilde iyi. Almayı düşünüyor iseniz hiç düşünmeden alın.

Evet efenim inceleme bu kadardı. Sorularınız var ise elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. İyi günler dilerim hepinize!
Hocam HP Omen 400'ün ışığını nasıl değiştirebiliriz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
903,460
Üyeler
140,203
Son üye
mimaotml