Neler Yeni

İnceleme -----------

NZXT

80+ Bronze
%1 fps düşük ise zaten apaçık limit sebep oluyor buna bilgisayar tam yükselecek iken kendini geri çekiyor bilgisayar neye uğradığını şaşırıyor drop yiyor anlık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

intelli modellerde güç kısarsa 20 watt a kadar düşürebiliyor kendini.
Ben bu konuyu oldukça detaylı açıkladım, ama anlamak istemeyen bırak cahil kalsın şurda 2-3 insanın parası boşuna gitmesin diye uğraştım ama sonuç rehberi açtığıma değmedi, ve giden zamanıma değmedi. Böyle olacağını bilseydim emek harcamazdım şu rehberlerime.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
ben şimdi diğer forumlarda deniyeceğim bu konuyu.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ama işte para verme kısmı 🙂. Para verir isen her şeyi alabiliyorsun zaten.
hocam mesela R9 7940HS li nitro 16 incelmesi izledim, okudum cihaz sıcak çalışmasına rağmen throttle yemedi baya sıcak çalışmış yerden kaldırınca 10 derece oynuyor bilgisayarda 92 dereceden 80 lere düştü cihaz ama genede throttle veya kendini kısmamış ama darboğaz yaşamış bir oyunda ve gene VRAM azizliği 8 GB Vram yetersizliğinden kısmak zorunda kalmışlar oyunun grafiklerini TLOU 1 de 86 ya kadar çıkmış sıcaklık yerde iken geride kalan oyunlarda 86 yı geçmemiş en yüksek sıcaklıklar yani ortalama 70 lerde oynatıyor oyunları.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Toprak
hocam mesela R9 7940HS li nitro 16 incelmesi izledim, okudum cihaz sıcak çalışmasına rağmen throttle yemedi baya sıcak çalışmış yerden kaldırınca 10 derece oynuyor bilgisayarda 92 dereceden 80 lere düştü cihaz ama genede throttle veya kendini kısmamış ama darboğaz yaşamış bir oyunda ve gene VRAM azizliği 8 GB Vram yetersizliğinden kısmak zorunda kalmışlar oyunun grafiklerini TLOU 1 de 86 ya kadar çıkmış sıcaklık yerde iken geride kalan oyunlarda 86 yı geçmemiş en yüksek sıcaklıklar yani ortalama 70 lerde oynatıyor oyunları.
Zaten nitro 16 fiyatına göre en iyi cihaz ama o fiyatlara cikamaiyor herkes 4050 nitrodansa 4060 loq veya victus daha mantıklı olacaktır

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Zaten nitro 16 fiyatına göre en iyi cihaz ama o fiyatlara cikamaiyor herkes 4050 nitrodansa 4060 loq veya victus daha mantıklı olacaktır
Evet throttle 0 cihaz da laptoplarda ki klasik limit var sadece.

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet
HP7840Hs için 85 watt kısa süreli, 75 watt uzun süreli watt bari verse yeterli olurmuş ama 65w kısa 55w uzun düşük baya. 13500h kadarda ısınmaz aslında verse ama nedense AMD tarafını daha fazla kısmış. BIOS update gelecek bunla ilgili 75w olacak denmiş communityde ama bakalım.

Adsız.jpg
Capture+_2024-03-22-05-22-22.png

Bu arada OMEN Gaming Hubdan Performans modunu seçerseniz CPU 60 watt sabit GPU 120 watt çekiyor. Dengelide ise GPU 90w CPU 55w çekiyor bilginize.

Son düzenleme:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
HP7840Hs için 85 watt kısa süreli, 75 watt uzun süreli watt bari verse yeterli olurmuş ama 65w kısa 55w uzun düşük baya. 13500h kadarda ısınmaz aslında verse ama nedense AMD tarafını daha fazla kısmış. BIOS update gelecek bunla ilgili 75w olacak denmiş communityde ama bakalım.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Bu arada OMEN Gaming Hubdan Performans modunu seçerseniz CPU 60 watt sabit GPU 120 watt çekiyor. Dengelide ise GPU 90w CPU 55w çekiyor bilginize.
Hocam şuan GTA 5 de 65 watt çekmesine rağmen 87 dereceye ulaşıyor 75 watt olur ise 95 i bulur herhalde.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
Toprak
Hocam şuan GTA 5 de 65 watt çekmesine rağmen 87 dereceye ulaşıyor 75 watt olur ise 95 i bulur herhalde.
Zaten oyunlarda 75 w çekmez diye tahmin ediyorum. Tüm laptoplarda böyle gpu ile CPU yüke girdiğinde limit yiyor. Loqda olduğu gibi CPU render vs. Şeylerde 75 w çeker. Yoksa nitro 16 vs bile oyunlarda 55w fln geçmiyor diye biliyorum.

Hem soğutma hemde adaptör gücünden dolayı iki donanımda toplam250w çekse soğutmaz

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet
Pile tıklayıp dengeli modu seçip guc ayarlarindan min. işlemci gücünü %20 yaparsanız 80 derece olmuyor bile ve fps kaybı 1-3 en fazla oluyor. Aksi halde ihtiyaç olmasada sürekli boost clock hizinda çalışıp gereksiz yere ısınıyor.
Baştaki lenovo kadar skor alınıyor victus 16da güncel sürücü windows 11 ve güncel bios ile abartı bi eksiklik yok ama limit 75w olsa iyi olurmuş 65 çok az
Adsız.jpg

Son düzenleme:
Top Bottom