Neler Yeni

Hp victus vs acer nitro 5

En İyi Cevap
3

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati
En İyi Cevap
3
Ms tepki süresidir , 0 ms yok 0.5 ve 1 ms var minimum.

Ne kadar düşük olursa o kadar az bulanıklık ve gölgelenme olur hocam.
Az olunca akıcılıkta artar
Akıcılıkla ms in ne alakası var canını yediğim, ms zaten laptoplarda 3-30 arası oluyor. Ghositngle vs alakalı bir durum, insanın anlayabileceği süreler değil. Biri 7 biri 3 2 monitör versem ikisini ayırt edemezsin.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati
Akıcılıkla ms in ne alakası var canını yediğim, ms zaten laptoplarda 3-30 arası oluyor. Ghositngle vs alakalı bir durum, insanın anlayabileceği süreler değil. Biri 7 biri 3 2 monitör versem ikisini ayırt edemezsin.
Monitörden anlamıyorsan evet ayırt edemezsin, ayrıca öyle 7 ms 3 ms felan diyede monitörler veya laptoplar satılmıyor , msler panellere göre veya gtg yada mprt olmalarına göre değişiyor .

+ Öyle bir seçenek olsa 1 ms ile 3 msin bile farkını anlayabilirim burada önemli olan gözlerin ve panel/monitör bilgin :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörden anlamıyorsan evet ayırt edemezsin, ayrıca öyle 7 ms 3 ms felan diyede monitörler veya laptoplar satılmıyor , msler panellere göre veya gtg yada mprt olmalarına göre değişiyor .

+ Öyle bir seçenek olsa 1 ms ile 3 msin bile farkını anlayabilirim burada önemli olan gözlerin ve panel/monitör bilgin :)
0 ms olsa ne fark edecekti diyen birisinin de bana burada ders verir gibi konuşmasıda ayrı komik xd

Skynn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kerem Çifçia
Beyler acer alıyorum o zaman iyi midir yoksa öneriniz var mı

En İyi Cevap
3

Mesaj otomatik birleştirildi:

0 ms olsa ne fark edecekti diyen birisinin de bana burada ders verir gibi konuşmasıda ayrı komik xd
Acerın satış sayfasına git bak bakayım ms değeri ile satılıyor mu? Panele göre değişecek tabi ms ekran kartına göre mi değişecek? Ben sana 0 ms monitör mü öner dedim 0 olsa ne değişecek dedim? Basit bir örnek ile gerçeği bile idrak edemeyip burdan saldırman ayrı komik. Elimde 4 adet monitör var 0.5 den 20 küsürlere göre gidiyor. laptopa 9ms i beğenmiyorsan git kendi bilgini sorgula.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati
Acerın satış sayfasına git bak bakayım ms değeri ile satılıyor mu? Panele göre değişecek tabi ms ekran kartına göre mi değişecek? Ben sana 0 ms monitör mü öner dedim 0 olsa ne değişecek dedim? Basit bir örnek ile gerçeği bile idrak edemeyip burdan saldırman ayrı komik. Elimde 4 adet monitör var 0.5 den 20 küsürlere göre gidiyor. laptopa 9ms i beğenmiyorsan git kendi bilgini sorgula.
Kanka ilk başta monitörler ile laptop ekranlarını karıştırman ayrı saçma zaten , karışık bir konu aslında ama elindeki monitörler 0.5 mprt ise hepsinin markasına göre panel kalitesi değiştiği için hızlarıda değişecektir ms süreleri .

Ms olayı sadece panel ile alakalı değil , hangi üreticinin paneli olduğu ilede alakalıdır ayrıca birçok laptopta ms değeri belirtilmese bile markalardan panel kalitesini hızını anlayabilirsin .

Dediğim gibi laptoplardada bu geçerli ms süresi panel hızı üreticiye görede değişiklik gösterebiliyor çoğu zaman.

Skynn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kerem Çifçia
Sakin olalım beylerde bu konuya nasıl geldik

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati
Sakin olalım beylerde bu konuya nasıl geldik
Gayet sakinim dostum arkadaşın bilgisi o kadar kötüki laptop ekranı ile monitörü karşılaştırıyor komik gerçekten.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,132
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
Beyler öncelikle laptop alacağım lütfen masaüstü falan önermeyin veya laptop alma demeyin çünkü bana laptop lazım ve bu hafta laptop almayı planlıyorum her şeye baktım bazıları başka bazıları başka bir şey söylüyor lütfen bu konuda yardım edin öncelikle

HP Victus Gaming 15 Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD 144 Hz IPS 9 Ms, AMD Ryzen 5 5600H, 16 GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 3050, 512 GB SSD, FreeDOS, Performans Mavisi, 71T73EA https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B...=1&ref_=cm_sw_r_apann_dp_XETYS9MQ56G2DT87ZWG6

Acer Nitro 5 AN515-45 Dizüstü Bilgisayar, 15.6” FHD 144Hz, AMD Ryzen 5-5600H, 8GB RAM, 512GB SSD, GeFORCE Nvidia RTX 3050Ti Harici 4GB Ekran Kartı, Free DOS https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B...=1&ref_=cm_sw_r_apann_dp_5TJWAD8M4R1PNW5BEWFX

Elimde şöyle baktığım 2 laptop var sizce hangisi alınır hangisi alınır derken bu fiyatlar bandında başka bir öneride de bulunabilirsiniz cs valo fortnite gta okul gibi şeyler için kullanacağım üniversite öğrencisi değilim sizce hangisi daha iyi evet 3060 laptoplar daha güzel ama 20 21k bütçem maalesef ki yok

BUNU AL

Top Bottom