Neler Yeni

Huawei FreeBuds 5i - Jabra Elite 4 hangisi alınır?

Bütçe
2000
Huawei FreeBuds 5i ve Jabra Elite 4 seçtim.

İkisi arasında kararsızım. Ama abim kullanacağı için kulağa iyi oturması ve kaliteli olması önemliydi.

Xiaomi bunds 5 pro da çok öneridler ama nedense o markaya kocaman önyargım oluştu 🙂

Limit 2.000 TL

Bu elemanın mikrofon testlerine, anc testlerine baktım da hiçbirsinin birbirinden çok farklı noktası yok gibi görülüyor.

Jabra ve huawei yazılımsal noktada özelleştirilebilir özellikler sunuyor.
Teknik özelliklerden de ''EPEY'' sitesinden baktığım, karşılaştırdığım kadarıyla, kontrol noktasında, desibel kesme noktasında, frekans noktasında HUAWEİ öne çıkıyor.

Gel gelelim, jabra elite 4 kulağa daha güzel oturuyor. Daha çok sesi absorbe edecek şekilde oturuyor. Tabiri caizse iğne dleiği kadar yer kalmayacak şekilde 🙂

Huawei de de kulağa oturtma noktasında kalibrasyon yapma özelliği var yani kulağa takma konusunda yazılım sana bu şekilde daha uygundur burada açıklı var gibi uyarı verip kendine özel ayar yaptırıyor.

BENİM FİKRİMCE DE BEN

Jabra Elite 4 daha küçük ve iyi oturuyor. Dokunmatik değil neredeyse çoğu yazılımsal özellikler de aynı diye tuşa direkt basma hissi ve sert bir kalıbı yapısı olması da benim için elzem oluyor.

Diğer piyasada anc ve mikrofon özellikleri konusunda çok bir fark göremedim. Youtuber donanımcılar forum siteelri vs de Huawei sevmiş çok. Ama ben mikrofon kalitesini duyunca jabraya daha çok önem verdim.

İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIM.

Top Bottom