Neler Yeni

Huawei MateBook D 16 vs MateBook D 15 veya Önerileriniz

Keop5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
MELİH
Bütçe
25000
Merhabalar eşimle beraber kullanabileceğimiz hafif ve şık bir laptop arayışındayız.

Bu iki Laptop arasında kaldık

Huawei MateBook D15 Intel Core i7 1195G7 16GB 512GB SSD Windows 11 Home 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

https://www.hepsiburada.com/huawei-...me-16-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00002NKF5N

Huawei MateBook D16 Intel Core i7 12700H 16GB 512GB SSD Windows 11 Home 16" Taşınabilir Bilgisayar

Bütçemiz 20-25.000₺ civarı arasında görünüş olarak çok hoşuma gitti sizce alınır mı?, alınmazsa gaming laptop dışındaki değerli önerilerinizi iletirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

java

80+ Bronze
Hocam size önerim şu. HUAWEI Firmasından laptop almaya yaklaşmayın.
Nedenmi? İlk olarak şuanda bende kullanıyorum yıllardır ve şunu söyleyeyim gayet güzel hiç yalanım yok hızı tasarımı vs gayet iyi AMA.
Çok ısınıyor. Hemde BAYA ÇOK. Nasıl derseniz şöyle diyeyim bilgisayar sarjdayken açık olmasa dahi ısınıyor bu ısınma sorunu çok kötü. Bir süre sonra çıldırıyorsunuz. Belki ileri modellerde düzeltmişlerdir (umarım) ama şahsen ben bir daha bu firmadan bilgisayar satın almam. (Kullandığım Laptop Huawei Matebook D14 Ryzen 5 3500u 2020 model.)

Keop5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
MELİH

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Değerli yorumun için teşekkürler numlock kısmının olmaması ve işlemcinin intel olmaması biraz beni tedirgin ediyor.
Bu cihazların AMD versiyonları daha iyi oluyor. Matebook 16 da bu firmanın büyük ekranda en üst serisi dokunmatik ekran, daha kaliteli ekran, büyük pil, güzel soğutma var. Ama Numpad çok önemliyse D16 da fena değil.

java

80+ Bronze
Değerli yorumun için teşekkürler numlock kısmının olmaması ve işlemcinin intel olmaması biraz beni tedirgin ediyor.
Matebook D serilerinin soğutması baya kötü hocam. Düz Matebook 16 alın bencede.

Keop5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
MELİH
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için işim gereği Mali Müşavir'im numlock kısmını faturaları girerken çok kullanıyorum o yüzden gerek olur diye düşündüm ancak böyle bir laptop alırsamda ufak bir kablosuz klavye ilede sorunumu çözebilirim sanırım gerçekten çok teşekkürler.

• Beğen
Reaksiyonlar: java

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Fatih Ayhan
Hocam size önerim şu. HUAWEI Firmasından laptop almaya yaklaşmayın.
Nedenmi? İlk olarak şuanda bende kullanıyorum yıllardır ve şunu söyleyeyim gayet güzel hiç yalanım yok hızı tasarımı vs gayet iyi AMA.
Çok ısınıyor. Hemde BAYA ÇOK. Nasıl derseniz şöyle diyeyim bilgisayar sarjdayken açık olmasa dahi ısınıyor bu ısınma sorunu çok kötü. Bir süre sonra çıldırıyorsunuz. Belki ileri modellerde düzeltmişlerdir (umarım) ama şahsen ben bir daha bu firmadan bilgisayar satın almam. (Kullandığım Laptop Huawei Matebook D14 Ryzen 5 3500u 2020 model.)
2 yıl boyunca D15 3500u modelini kullandım. 5-6 ayda bir bakımlarını kendim yaptım. Isınma problemi yaşadığımı hiç söyleyemeyeceğim. Gayet serindi. Oyunlarda ısınıyordu ki bu oldukça normal ama gündelik işlerimde, kod yazarken film, video izlerken, internette gezinirken laptop soğuktu bile diyebilirim. Bence sizin kullandığınız bilgisayar özelinde bir problem olabilir.

• İnanılmaz
Reaksiyonlar: java

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,270
İsim
Semih Boran
Merhabalar eşimle beraber kullanabileceğimiz hafif ve şık bir laptop arayışındayız.

Bu iki Laptop arasında kaldık

Huawei MateBook D15 Intel Core i7 1195G7 16GB 512GB SSD Windows 11 Home 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

https://www.hepsiburada.com/huawei-...me-16-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00002NKF5N

Huawei MateBook D16 Intel Core i7 12700H 16GB 512GB SSD Windows 11 Home 16" Taşınabilir Bilgisayar

Bütçemiz 20-25.000₺ civarı arasında görünüş olarak çok hoşuma gitti sizce alınır mı?, alınmazsa gaming laptop dışındaki değerli önerilerinizi iletirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
D16 tabii ki de.

java

80+ Bronze
2 yıl boyunca D15 3500u modelini kullandım. 5-6 ayda bir bakımlarını kendim yaptım. Isınma problemi yaşadığımı hiç söyleyemeyeceğim. Gayet serindi. Oyunlarda ısınıyordu ki bu oldukça normal ama gündelik işlerimde, kod yazarken film, video izlerken, internette gezinirken laptop soğuktu bile diyebilirim. Bence sizin kullandığınız bilgisayar özelinde bir problem olabilir.
Benim bilgisayarım D15e göre biraz daha küçük. Şimdi bu benim aklımda bir şüphe uyandırdı. Ben bir huawei servisine vereyim. Acaba benim bilgisayara özel bir sorunmu diye.

Keop5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
MELİH
Teknosaya yada mediamarkt vs gidip bi bakıp inceleyeceğim artık matebook 16 mı yoksa matebookd16 mı alırım bilmiyorum varsa şık ince ev için ideal bir laptop önerilerinizi bekliyorum aradığım özellikler sadece 512 gb ssd ve 16gb ram olması kafi.

Talha_

80+
Teknosaya yada mediamarkt vs gidip bi bakıp inceleyeceğim artık matebook 16 mı yoksa matebookd16 mı alırım bilmiyorum varsa şık ince ev için ideal bir laptop önerilerinizi bekliyorum aradığım özellikler sadece 512 gb ssd ve 16gb ram olması kafi.
İşlemci ve grafik anlamda D16 daha iyi, batarya olarak 16 daha iyi. Ayrıca bir ürün satın aldığınızda buraya da yazar mısınız neye karar verdiğinizi zahmet olmazsa ?

Top Bottom