Neler Yeni

HY300 - HY320 - HY350 Android Projeksiyon Yardımlaşma Modlama :)

Anpro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Anpro
Hocam Merhabalar. Bende hy320 almak istiyorum. Ne kadara satın aldınız, gümrük vergisi ne kadar ödediniz bunları paylaşabilir misiniz? . Bir de cihazda memnun olmadığınız bir özellikle varsa paylaşabilir misiniz ? Teşekkür ederim.

Merhaba. Aliexpres ten 76 dolar + 50% vergi ile aldım, 2 hafta icinde geldi. Beklentimi karşıladı, gayet memnunum. Bir tek sorun bu cihazlar sertifikalı olmadığı icin netflix kendi uygulamasıyla 480p izlenebiliyor. Bunu nasıl çozebilirim onu araştırıyorum.
Hy300 le kıyaslarsak daha saglam duruyor. Lensi daha genis açı, aynı mesafeden daha buyuk goruntu olusturuyor. Isık gucu de cozunurlugu de 2 katından fazla. Hy300 60-70 inch, hy320 100 inch tv boyutlarında kullandıgımda parlaklik ve goruntu benzer oluyor. Aynı boyutta izleyince hy320 cok daha iyi. Fanı biraz daha sesli, hava akımının sesi dısında fanın kendi sesi de duyuluyor. Odanın kapısını kapayınca dısarı ses gitmiyor ama. Toz filtresi pek ise yaramıyor bence cunku simdiden bir sürü toz parcası var görüntüde. İcini acıp temizlemek sart daha denemedim.
Kucuk ve kendinden ayaklı bir model olması zorunlu degilse biraz daha pahalı olan byintek x25 e de bakın derim amazon dan. Isık gücü daha da fazla ve otomatik olarak 4 köşe keystone duzeltme, duvarda tablo vs engel varsa ona göre ayarlama ve odaklama ozellikleri var. En büyük artısı direk olarak mekanizmanın icine ulasıp temizlik yapılabiliyor. Ama kendinden ayaklı cihazlar surekli yerini degistiririm diyorsanız cok kolaylık ve bu tarz cihazlarda hy320 nin rakibi yok bence.

Son düzenleme:

optimist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Mete
HY300'deki bahsettiğim bulanıklık. Bence kabul edilebilir bir seviyeden fazla.
HY300.jpg

optimist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Mete
Bu normal degil. Söktükten sonra parçaları yanlış takmış olabilir misiniz?
130 cm den tam karşıya bu sekilde bende görüntü
Alıntıyı görüntüleAra mercekleri mi yanlış yerleştirdim acaba diye ben de şüphelendim, cihazı toplamadan merceklerin tüm kombinasyonlarını denedim gene de görüntü düzelmedi. Mümkünse sizdeki mercek sırasını ve ne taraf arkada ne taraf önce yazabilir misiniz ?

Anpro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Anpro
Cihazı daha hic acmadım, belki açan arkadaşlar yardımcı olabilirler. Prizma gibi bir parça ve ara camlar var onların da yönü olabilir. Düzelmiyorsa da vakit kaybetmeden ucret iadesi isteyin bence.

optimist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Mete
Cihazı daha hic acmadım, belki açan arkadaşlar yardımcı olabilirler. Prizma gibi bir parça ve ara camlar var onların da yönü olabilir. Düzelmiyorsa da vakit kaybetmeden ucret iadesi isteyin bence.
Ara merceklerin sırası ve yönleriyle çok denemeler yaptım olmadı ama sizdeki netliği görünce daha çok deneyesim geldi, olmuyor diye bırakmıştım, umutlandım birden ;)
Cihaz geldiğinde çalışmıyordu zaten, satıcıyla bir kaç yazışmadan sonra tam iade almıştım. Paramı aldım, zaten cihaz çalışmıyor, kaybedecek bir şeyim yok diye cihazı açıp bakmıştım. Fanını o aşamada düzeltip çalıştırabildim ama görüntü olayını bir türlü çözemedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Hamit
Vergiyle toplam 2350 liraya p30 siparişi verdim. Alan var mı daha önce arkadaşlar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan TERLEMEZ
Ara merceklerin sırası ve yönleriyle çok denemeler yaptım olmadı ama sizdeki netliği görünce daha çok deneyesim geldi, olmuyor diye bırakmıştım, umutlandım birden ;)
Cihaz geldiğinde çalışmıyordu zaten, satıcıyla bir kaç yazışmadan sonra tam iade almıştım. Paramı aldım, zaten cihaz çalışmıyor, kaybedecek bir şeyim yok diye cihazı açıp bakmıştım. Fanını o aşamada düzeltip çalıştırabildim ama görüntü olayını bir türlü çözemedim.
Hocam sizdeki sorun sanırım öndeki yuvarlak mercekteki yağ gibi bir sıvı var. O merceğe bulaşmış gibi. Görüntü bundan dolayı bozuk gibi. Onu çok iyi temizlemediğiniz sürece bu görüntü netleşmez. Bence söküp hassas gözlük bezleriyle felan iyice silin. Hatta tüm mercekleri kolonya ile temizleyin öyle deneyin.

Benim cihazda ilk geldiğinde çalışmıyordu. Satıcı ya para iadesi yapayım yada yenisini yollayayım dedi. Ben ikinci cihazı istedim.
İlk cihazdaki sorun fan çalışmaması (söküp bu sorunu hallettim) , wifi ve bluetooth bağlantı problemiydi.(donanım arızası olduğunu düşündüğüm için wifi modülünü değiştirdim. Yine çalışmadı. Cihaz wifi ve bluetooth hiç yok gibi algılıyor. mac adresleri bile çıkmıyor kullanılamaz yazıyor.
telegramdaki hy300 grubundan biri ile görüştüm. Bu sorunun kendisinde de olduğunu ve yazılım dışarıdan güncellemesi yapmak zorunda kaldığı için sonradan olduğunu söyledi. Yani sorun donanımsal değil. Yazılımsal olarak görünüyor.

İkinci cihaz geldi gayet güzel çalışıyor. İlkindeki gibi aşırı ışık sızması da yok kenarlardan. Görüntü net. Youtube 4k video açınca kalitesi de baya değişiyor.

Şimdi Birinci cihazdaki sorunun yazılımsal olduğunu düşünürsek.Cihazlar da aynı olduğunu düşünürsek. Ben sonradan gelen cihazdaki yazılımın full backup yani imajını alıp. Eski cihaza yüklersem çalıştırabilir miyim ?

Androidde full backup nasıl alınır. TWRP vs diyorlar. Root diyorlar. Pek anlamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ?
pc de acronis ile yapıyorduk. Androidde nasıl yaparız.

optimist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Mete
Hocam sizdeki sorun sanırım öndeki yuvarlak mercekteki yağ gibi bir sıvı var. O merceğe bulaşmış gibi. Görüntü bundan dolayı bozuk gibi. Onu çok iyi temizlemediğiniz sürece bu görüntü netleşmez. Bence söküp hassas gözlük bezleriyle felan iyice silin. Hatta tüm mercekleri kolonya ile temizleyin öyle deneyin.

Benim cihazda ilk geldiğinde çalışmıyordu. Satıcı ya para iadesi yapayım yada yenisini yollayayım dedi. Ben ikinci cihazı istedim.
İlk cihazdaki sorun fan çalışmaması (söküp bu sorunu hallettim) , wifi ve bluetooth bağlantı problemiydi.(donanım arızası olduğunu düşündüğüm için wifi modülünü değiştirdim. Yine çalışmadı. Cihaz wifi ve bluetooth hiç yok gibi algılıyor. mac adresleri bile çıkmıyor kullanılamaz yazıyor.
telegramdaki hy300 grubundan biri ile görüştüm. Bu sorunun kendisinde de olduğunu ve yazılım dışarıdan güncellemesi yapmak zorunda kaldığı için sonradan olduğunu söyledi. Yani sorun donanımsal değil. Yazılımsal olarak görünüyor.

İkinci cihaz geldi gayet güzel çalışıyor. İlkindeki gibi aşırı ışık sızması da yok kenarlardan. Görüntü net. Youtube 4k video açınca kalitesi de baya değişiyor.

Şimdi Birinci cihazdaki sorunun yazılımsal olduğunu düşünürsek.Cihazlar da aynı olduğunu düşünürsek. Ben sonradan gelen cihazdaki yazılımın full backup yani imajını alıp. Eski cihaza yüklersem çalıştırabilir miyim ?

Androidde full backup nasıl alınır. TWRP vs diyorlar. Root diyorlar. Pek anlamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ?
pc de acronis ile yapıyorduk. Androidde nasıl yaparız.
Lensdeki yağ durumunu kontrol edicem, teşekkür ederim.

Shockwave

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Yücelen
Lenslere sakın kolonya değdirmeyin. benden söylemesi. mümkünse lcd ekran temizleyici veya hiç yoksa izopropil alkol.

ayaz41gs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan
Arkadaşlar merhaba. Ben HY300 cihazını yeni aldım. Cihazı çalıştırmak istediğimde “SMART PROJECTOR” yazısı geliyor ve cihaz kapanıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

tuggy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Turgay
Herkese merhaba, bende HY300 modeli var. uzaktan yansıtarak yayın izlediğimde 10 dakika sonra "AirPin deneme süresi bitti lütfen uygulamayı google play'den satın alın" diyor.

Bildiğim kadarıyla cihazda bu uygulamanın PRO versiyonu var. Neden böyle bir sorun oluyor? Başına böyle bir sorun gelen veya çözümü bilen var mı?

Top Bottom